Wycena nieruchomości to niezły biznes. Rzeczoznawcy zarabiają na podwyższaniu stawek

autor: Emilia Świętochowska13.07.2017, 07:37; Aktualizacja: 13.07.2017, 09:13
mieszkanie

Bez żadnej przesady można stwierdzić, że rzadko kiedy wycena zrobiona przez rzeczoznawcę nie budzi niezadowolenia którejś ze stronźródło: ShutterStock

Organizacje branżowe rzeczoznawców majątkowych dzięki jednemu przepisowi zdobyły ogromną władzę, pozwalającą zarabiać na podważaniu wycen nieruchomości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Robert Zygmunt(2017-07-13 16:00) Zgłoś naruszenie 33

  To chyba artykuł zamawiany, bo przedstawia tylko jedną stronę medalu i jeden punkt widzenia oparty na skrajnych lub wirtualnych sytuacjach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kardon(2017-07-31 10:52) Zgłoś naruszenie 01

  Jeśli chodzi o nieruchomości to bardzo ciekawi mnie ten temat - big.biz.pl/poradnik-inwestora/transakcje-na-nieruchomosciach/ Widzicie tutaj potencjał? Czego można realnie oczekiwać po takich inwestycjach? Bo czytałem to wiele razy... model wymyślony ciekawie - nie widzę tutaj ryzyka, ale może czegoś nie rozumiem? I czemu dawane jest aż tak wartościowe zabezpieczenie?

  Odpowiedz
 • Katarzyna (2017-12-21 11:39) Zgłoś naruszenie 10

  Własnie a propos profesjonalizmu, biegła mgr inż. bardzo stanowczo stwierdziła, " że nie prawdą jest - że jej opinia, zlecona prywatnie przez stronę, nie jest dowodem w sądzie cywilnym" Biegła przekonywała mnie, że dowodem jest.A to absolutnie nie jest prawdą. Dowodem jest opinia wydana przez biegłego dopuszczonego postanowieniemSądu, a nie opinia - operat,wycena przedstawiona przez stronę. SN sygnatura akt I CKN 92/2000) " prywatna opinia jest jedynie elementem stanowiska strony w procesie a nie opinią biegłego będącą dowodem w sprawie, ale stanowisko to może przekonać sąd do przeprowadzenia opinii przez biegłego sądowego" i " Nie może być traktowana jako dowód w procesie opinia biegłego, choćby był nim stały biegły sądowy, sporządzona na piśmie na polecenie strony i złożona do akt sądowych. Prywatne ekspertyzy opracowane na zlecenie stron, czy to w toku procesu, czy jeszcze przed jego wszczęciem należy traktować, w razie przyjęcia ich przez sąd orzekający, jako wyjaśnienie stanowiące poparcie, z uwzględnieniem wiadomości specjalnych, stanowiska stron."

  Odpowiedz
 • kamil(2018-05-07 00:02) Zgłoś naruszenie 21

  zawód rzeczoznawcy majątkowego, jego konstrukcja prawna to pic na wodę fotomontaż. eksperci w tej dziedzinie są tacy, że biorą kase za szkolenia powiekszają ilosc nowych rzeczoznawcow a sami nie robia wycen i praktyki nie znaja od lat. zalosny zawod.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Rankingi i raporty

Galerie