28 maja o godz. 10:00, odbędzie się webinar, do którego zaproszeni zostali eksperci ds. pozyskiwania funduszy unijnych oraz przedstawiciele Microsoftu oraz Intela. Rozmówcy odpowiedzią na pytanie kto i na jakich warunkach może stać się beneficjantem środków unijnych 2014 - 2020 oraz opowiedzą o najnowszych trendach rynkowych rozwoju przedsiębiorstw i usług IT. Webinar jest wyjątkową okazją do przygotowania wewnętrznego audytu i szczerej oceny konkurencyjności własnego przedsiębiorstwa.

Polska od lat ciągnie się w ogonie większości rankingów innowacyjności. Nic dziwnego skoro niecały 1% PKB przekazywany jest na badania i rozwój, procedury patentowe są długotrwałe i skomplikowane, a współpraca biznesu z nauką pozostawia wiele do życzenia. Przekłada się to na mniejszą konkurencyjność (innowacyjność, nowoczesność) polskich przedsiębiorstw i słabą pozycję na arenie międzynarodowej.

Z budżetu UE na lata 2014-2020, na realizację polityki spójności, do Polski trafią ponad 82 mld euro. Pieniądze mają być wydane m.in. na badania naukowe, budowę dróg, koleje, transport publiczny, rozwój przedsiębiorczości czy infrastruktury szerokopasmowego internetu.
„Polska Cyfrowa” była pierwszym z polskich planów wydawania unijnych pieniędzy w latach 2014-2020, przyjętym przez Komisję. Cały budżet programu sięga 2,17 mld euro.

Webinar realizowany jest w ramach projektu Akademia Biznes Trendy, którego celem jest pogłębianie wiedzy i relacji pomiędzy kadrą zarządzającą, biznesem i finansami. Program jest skierowany do dyrektorów, prezesów i właścicieli średnich i dużych firm, klientów, partnerów, dystrybutorów i dostosowany do potrzeb współczesnej kadry zarządzającej. W ramach projektu w 5 miastach Polski, odbędą się śniadania biznesowe, z udziałem ekspertów m.in. Jacka Kotarbińskiego, Pawła Fortuny, Richarda Zinoeckera, Sergiusza Sawina oraz Joanny Malinowskiej – Parzydło. W październiku powstanie trendbook, wskazujący na trendy skutecznego zarządzania oraz sprawdzone pomysły na rozwój biznesu w cyfrowych czasach. Elementem zwieńczającym projekt będzie gala finałowa, która odbędzie się w Warszawie. Przez cały okres trwania projektu funkcjonuje strona internetowa www.biznestrendy.eu, która służy jako platforma wiedzy, strefa dyskusji merytorycznych oraz miejsce w którym można dokonać rejestracji.

Reklama

Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem jest Soneta, producent oprogramowania ERP enova 365. Partnerzy strategiczni: Microsoft, Intel. Partnerzy honorowi: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Business Center Club. Partnerzy merytoryczni: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Krakowska Szkoła Biznesu, Innovatika, Finexa, Simon Kucher and Partners. Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, Nowoczesna Firma, Glos Biznesu, MT Biznes.

Podczas webinarium uczestnicy będą mogli zadawać pytania prelegentom za pomocą czatu. Wszystkie osoby, które dokonają rejestracji otrzymają drogą mailową, dostęp do nagranego materiału.

Zapisy na webinarium:

wiedza.nf.pl

biznestrendy.eu