Sejm przyjął ustawę o pomocy frankowiczom. Za wzrost kursu w 90 proc. ma zapłacić bank

05.08.2015, 21:34; Aktualizacja: 06.08.2015, 11:14
frank szwajcarski - monety

W głosowaniu odrzucono zgłoszone wcześniej przez posłów PiS poprawki do ustawy. Posłowie przyjęli natomiast kilka poprawek SLD, które dość istotnie zmieniają nowe przepisy.źródło: ShutterStock

Za uchwaleniem ustawy o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej opowiedziało się 281 posłów, 2 było przeciwnych, a 150 wstrzymało się od głosu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • wjw(2015-08-06 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Świeżutka kiełbasa wyborcza...
    Nie ma to jak żyć w PRL II w którym państwo lubi rozdawać cudze.

    Odpowiedz
  • Wiewioor(2015-08-06 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wchodzi w życie ta ustawa? Nigdzie nikt tego nie napisze...

    Odpowiedz
  • Mister wygnany(2015-08-06 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Frankowicze zyskali na tym bardzo dużo już. .

    Odpowiedz
  • x(2015-08-06 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ja kupiłem akcje JSW i straciłem na tym interesie 90% ,wzorem frankowiczów domagam się od rządu ustawy ,która pozwoli mi odzyskać utracone pieniądze.Uważam że niczym się nie różni mój przypadek z ludźmi którzy świadomie wzięli kredyt w tej walucie. Domagam się równego traktowania

    Odpowiedz
  • zosia(2015-08-06 16:28) Zgłoś naruszenie 00

    a ja miałam książeczkę mieszkaniową założoną w 1979 r., gdzie wpłaciłam na kawalerkę a dostałam na 1 m2, domagam się wyrównania mi tych pieniędzy

    Odpowiedz
  • Bi(2015-08-06 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Banki mają prawo odliczyć ten koszt od podatku CIT płaconego do polskiego budżetu.
    Tak więc za wybranych, często niefrasobliwych, kredytobiorców, którzy zwykle nie mieli zdolności kredytowej porywając się na ten kredyt, zapłacimy wszyscy, mimo że całe życie strzegliśmy się by nie wdepnąc w g..no i mieszkaliśmy z rodzicami.
    Mam nadzieję, że trybunał konstytucyjny nie pozwoli na polityczne uprzywilejowanie wybranych kredytobiorców. A gdzie ci co wzięli w euro?

    Odpowiedz
  • gegfcds(2015-08-06 21:36) Zgłoś naruszenie 00

    pieprzony rząd, dbają tylko o siebie

    Odpowiedz