Petru: antylichwiarski projekt PiS jest zły. Nie zadziała, uderzy w najbiedniejszych

01.08.2013, 09:35; Aktualizacja: 01.08.2013, 09:39
Ryszard Petru, partner w PwC

Ryszard Petru, partner w PwCźródło: Materiały Prasowe

Kredytobiorca powinien znać prawdziwy koszt kredytu, ale jego ustawowe ograniczenia nigdy nie będą skuteczne - tak Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich komentuje PiS-owski projekt nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim i kodeksie wykroczeń. Jego zdaniem proponowane regulacje nie pomogłyby ludziom potrzebującym, a nawet jeszcze bardziej by im zaszkodziły. Nadal pożyczaliby pieniądze na wysoki procent, tyle że w szarej strefie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Newseria.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Jack(2013-08-01 11:42) Zgłoś naruszenie 00

  – Jak świat światem, ci, którzy chcą sprzedać dragi, sprzedadzą tym, którzy chcą za te dragi tyle zapłacić – mówi ekonomista.

  Niby PiS chce robić to dla biednych, ale to biedne osoby nie dostaną w ramach regulowanego systemu tych narkotyków, dostaną pod stołem w formie nielegalnej – podkreśla w rozmowie

  Odpowiedz
 • Marcin(2013-08-01 23:34) Zgłoś naruszenie 00

  Zawsze w najsłabszego niby szczytna intencja a da się we znaki. Nie jestem zwolennikiem kredytów lecza czasem przyciśnie i innej opcji nie ma sam ostatnio pożyczyłem w skoku Chmielewskiego na remont silnika. Na szczęście dobre warunki i niskie stopy.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2013-08-02 02:37) Zgłoś naruszenie 00

  Projekt PiS jest bardzo względny dla parabanków bo projekt rządowy jest znacznie ostrzejszy i biorąc pod uwagę arytmetykę sejmową to można powiedzieć, że projekt rządowy wygra. Maksymalna RRSO w projekcie rządowym to 6 krotność podstawowej stopy NBP chyba 24% a w PiSu 60%.
  Sankcje karne i cywilne obowiązują już dla odsetek maksymalych stąd rozszerzenie dla tych zasad na maksymalne koszty całkowite jest raczej oczywistością.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane