SKOK-i dostaną 100 mln dolarów wsparcia z USA

autor: Ewa Ivanova24.06.2013, 07:00; Aktualizacja: 24.06.2013, 08:22
Na niedzielnym walnym zgromadzeniu Kasy Krajowej nie dostosowano jej statutu do ustawy o SKOK obowiązującej od października ubiegłego roku.

Na niedzielnym walnym zgromadzeniu Kasy Krajowej nie dostosowano jej statutu do ustawy o SKOK obowiązującej od października ubiegłego roku.źródło: Bloomberg

System SKOK dostanie wsparcie zza oceanu. Będzie mógł liczyć na co najmniej 100 mln dol. od amerykańskich unii kredytowych – zapowiedział Rafał Matusiak, prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. – Przewidujemy, że będziemy tę pomoc przeznaczali na zobowiązania podporządkowane w celu przyspieszenia dobudowy kapitału w spółdzielczych kasach i jeśli zajdzie taka potrzeba, także na pomoc o charakterze płynnościowym – ujawnia prezes kasy krajowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • wojtek(2013-06-24 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Na jaki procent jest te 100 milionów dolarów?
    Skoro SKOKI mają się tak dobrze to co im ta pożyczka?

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2013-06-24 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Wlasnie!!! Po co SKOKom pozyczki? Czyzby juz nie maja pieniedzy? A mialy byc bezpieczne. Wydaje sie, ze to kolejny Amber Gold. Trzeba szybko wycofaac lokaty zanim zbankrutuja!!

    Odpowiedz
  • Zdziwisława(2013-06-24 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    taaa, Krzysiek, wycofuj, wycofuj, im mniej takich panikarzy tym lepiej :) Twój komentarz do artykułu wskazuje, że na finansach znasz się jak świnia na gwiazdach...

    Odpowiedz
  • arke(2013-06-24 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    too taka zmowa banków z których tylko jeden jest krajowy: wykończmy skoki a rynek jest nasz... takk róbcie panikę i wypłacajcie - o to im chodzi

    Odpowiedz
  • czytelnik(2013-06-24 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    może ktoś wypowie się, czy lokaty w SKOK są bepieczne, czy nie

    Odpowiedz
  • Zorrrro(2013-06-24 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Stosunek pożyczek w SKOKACH do lokat to 67 % zaś w "polskich" bankach to ponad 110% - zatem o ponad 43% SKOKI są bardziej wypłacalne a banki jada na minusach!!!
    To jest nagonka obcego kapitału przez KNF (sami swoi) by przejąć SKOKI wraz z klientami!!
    Nie wycofujcie pieniędzy ze SKOKÓW (sam mam tam ponad 50 tyś zł) - są o wiele bezpieczniejsze od banków
    Interpretacja KNF obecnej sytuacji jest tendencyjna i lawirancka!
    Pożyczka w USA jest normalna procedurą finansową jaka w bankach codziennie robi się tysiące - a nikt je nie komentuje!
    Spytajcie się w jak złej kondycji jest np Deutsche Bank czy Paris Bas- obu grozi od dawna upadłość - dlatego jest wielka walka by za pomocą nowego prawa niszczyć konkurencje i wpompować ogromne środki w te giganty

    Odpowiedz
  • Nagonka na SKOKi(2013-06-24 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Za dużo osób ucieka od Banksterów do SKOKów i trzeba SKOK rozwalić

    Odpowiedz
  • Negotoriun(2013-06-24 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    Zagraniczne banki, w których z pospolitym klientem komunikuje się w tubylczym języku, potrzebują świeżej krwi. Kto chce być dawcą niech sobie zabiera pieniądze i niesie do Banksterów

    Odpowiedz
  • Lidia(2013-06-25 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jarosław sprzedaję banki SKOK amerykanom w białych rękawiczkach

    Odpowiedz
  • Tomek(2013-06-26 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    Pożyczka i normalne operacje finansowe - dobrze. Ale - na jaki procent? Bo znając amerykańców to nie będzie to marne 10% rocznie... Już zapłaciliśmy im przynajmniej z 300%-odsetkami za pomoc emocjonalną w obaleniu komuny i za paczki żywnościowe w latach 80...

    Odpowiedz
  • Prezes(2013-06-24 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    zresztą sam pomysł kas został zaciągnięty ze stanów, to może pomogą, ale przecież po uderzeniu w zaplecze finansowe pis-u nie wiadomo czy partia powstanie :-)

    Odpowiedz
  • Członek - jakkolwiek to brzmi(2013-06-24 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    No ciekawe. Amerykanie dają bratnią pomoc.

    Odpowiedz
  • Marcin(2013-06-24 23:45) Zgłoś naruszenie 00

    I to się nazywa pomoc i współpraca, sam zaufałem skokowi Chmielewskiego i się nie zawiodłem mam konto i oszczędności.

    Odpowiedz
  • wasyl(2013-06-27 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    dobre SKOK-i mają nie tylko odpowiednie wyniki, ale wykazują też należytą dbałość o komfort swoich członków, w tym depozytariuszy i stać je na opłacanie składek z tytułu ubezpieczenia depozytów - zatem depozyty w tych SKOK-ach są cały czas objęte ubezpieczeniem.

    Odpowiedz