Frankowicze mają prawo zaprzestania spłaty kredytów nie tylko z powodu koronawirusa

12.03.2020, 11:07; Aktualizacja: 12.03.2020, 11:12
Spłaty kredytów frankowych oparte są o postanowienia nieuczciwe dotyczące powiązania z walutą CHF oraz odsyłające w tym zakresie do dowolnie ustalanych kursów tabelarycznych banków

Spłaty kredytów frankowych oparte są o postanowienia nieuczciwe dotyczące powiązania z walutą CHF oraz odsyłające w tym zakresie do dowolnie ustalanych kursów tabelarycznych bankówźródło: ShutterStock

Włosi planują zawieszenie spłaty kredytów. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział podobną inicjatywę ustawodawczą. Jednak frankowicze nie muszą powoływać się na koronawirusa, aby zaprzestać spłaty kredytu. Komisja Europejska wyraziła pogląd, że jeżeli świadczenia konsumenta oparte są o nieuczciwe postanowienia umowne – to konsument jeszcze przed wydaniem wyroku w sprawie może zaprzestać spełnienia świadczeń.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Fryderyk(2020-03-12 14:21) Zgłoś naruszenie 787

    Bankstera do więzienia ! Tam jego miejsce a nie na salonach. Brawo !

    Odpowiedz
  • Darek(2020-03-12 22:27) Zgłoś naruszenie 497

    Ktos zrobil wala duzego na tych kredytach frankowych tych pieniedzy wogole nie bylo na zadnym koncie w zadnym banku

    Odpowiedz
  • Yoi(2020-03-13 00:34) Zgłoś naruszenie 245

    Ok. To nie spłacamy. Za ile miesięcy przyjdzie komornik?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Znający sprawę frankowa(2020-03-17 14:05) Zgłoś naruszenie 231

    Marks.swieta prawda!! Wszystkie mądrzejsze państwa potrafiły rozwiązać problem na rzecz swoich ,oszukanych obywateli.Tylko polski rząd nie potrafi ( czytaj boi się banków) bo jest skorumpowany !!! Duda obiecał i o mały włos zrobił by niedźwiedzia przysługę. A Polacy ,zawistny naród, podjudzony przez banki,w dodatku nie znający tematu doglebnie ,jątrzy w temacie !!! Nie wiesz zaazdrosniku o co chodzi z kredytami we frankach ,to lepiej siedź cichutko !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek Popowicz(2020-03-12 12:53) Zgłoś naruszenie 2143

    Dlaczego ten tekst nie jest opatrzony informacją "SPONSOROWANY". Zacytuję "przygotowaliśmy specjalną ofertę..."

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Marks...(2020-03-16 16:41) Zgłoś naruszenie 131

    mBank sponsoruje 15-mln. zł. WOŚP. oligarchy Owsiaka a nie chce ugody z klientami, których oszukał przy zawieraniu umów kredytowych... Proponowałem rozwiązanie poza sądowe -10% za udzielony kapitał... Prezydent Duda skapitulował, wręcz zaczął lobbować na rzecz Banków...To wstyd dla państwa polskiego , że pozwala na proceder spekulacji a tym samym okradania obywateli z dorobku i godności !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xyz(2020-03-13 04:24) Zgłoś naruszenie 1176

    Ja płacę kredyt w złotówkach i też mogę przestać płacić? A Frankowicze wzięli kredyt żeby płacić mniejszą ratę kredytu, tylko powinni i pewnie byli świadomi tego że waluty raz skaczą w górę raz w dół, są sobie sami winni i ja bym im nie zmniejszał rat kredytu.

    Pokaż odpowiedzi (12)Odpowiedz
  • jajecznica(2020-04-03 17:50) Zgłoś naruszenie 20

    Wyobraźcie sobie państwo , że np. kogut wyznaczony do pilnowania kurnika / w domyśle tzw. niby przedstawiciele , niby władzy / dogadał się ze sforą wilków , że będą podbierać jaja z kurnika za profity dla niego . to tak funkcjonują kredyty na które pozwoliła niby "nierozgarnięta" władza w Polsce . Boję się , że jak życie powróci do normalności to może zabraknąć latarni w Polsce .

    Odpowiedz
  • zwykły kowalski(2020-03-24 12:29) Zgłoś naruszenie 14

    To prawda. Moi prawnicy z kancelarii prosperitas tak napisali pozew i tak go uzasadnili, że sędzia już na pierwszej sprawie uznał, że nie muszę dalej spłacać rat kredytu. Jako zwykły kowalski nie znam się na tych kruczkach prawnych, ale powiem szczerze, że nie mam nic przeciwko temu.

    Odpowiedz