Barbara Garlacz: Nie było franków dla frankowiczów. Był spread bez usługi kantorowej

autor: Barbara Garlacz29.01.2019, 12:33; Aktualizacja: 29.01.2019, 12:57
franki kredyt sąd

frank szwajcarskiźródło: ShutterStock

W postępowaniach sądowych banki twierdzą, że posiadały franki – aby „udzielić” kredytów frankowych. Jednak w obrocie z kredytobiorcami franków nie było, a banki obracały frankiem tylko na rynku międzybankowym, przy czym ryzykiem walutowym z tych transakcji obciążyły kredytobiorców - pisze Barbara Garlacz, radca prawny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • yorry(2019-01-29 17:10) Zgłoś naruszenie 193

    Coś nie słyszę głosów krytycznych w stylu:" O dobrze tym cwaniakom frankwiczom".Nikt nie głosi staropolskiej tradycji, że jak sąsiadowi źle, to mi przez to lepiej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iwona(2019-01-29 17:41) Zgłoś naruszenie 182

    No dobrze. Tylko co z tego wynika? Że wszystkie te umowy powinny pójść do kosza lub przynajmniej wszystko powinno być przeliczone po kursie średnim NBP a różnica w spreadzie zwrócona klientom. Po co uruchamiać tysiące sądowych spraw jeżeli jest to tak oczywiste jak pisze pani adwokat?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ada(2019-01-29 19:03) Zgłoś naruszenie 172

    Tak zagraniczne banki wydymały milion Polaków. A kolejne rządy nic nie robią bo to za trudne

    Odpowiedz
  • RR(2019-01-29 19:32) Zgłoś naruszenie 334

    Nikt nie zmuszał z pistoletem brac kredytu. Jak frank było po 2.50zł to jakoś nie kwiczeli tylko nabijali sie jacy oni mundrzy niz złotówkowicze i wynajmujacy. Nie zał mi tych tępakow. .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • D.D(2019-01-29 23:21) Zgłoś naruszenie 131

    RR To ty jesteś tępak , większość ludzi nie miało wyboru Chętnie wzięli by kredyt w złotych ale oszuści bankowi tłumaczyli że nie mają zdolności kredytowej i jak co to tylko we frankach nie mając wyboru a franka to nikt nie uwidział tylko złotówki.To kto jest temu winien ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JJ(2019-01-30 01:28) Zgłoś naruszenie 517

    To oczywiste, ze banki nie kupowaly fizycznie Frankow za zlotowki, tylko robily poprzez system bankowy. Jest tez oczywiste, ze koszty tego przedsiewziecia przerzucily na kredytobiorcow, bo niby z jakiej przyczyny mialy go brac na siebe (i w efekcie na tych, ktorzy zakladali w bankach lokaty). Nie ma tu zadnego szwindlu, natomiast szwindlem jest proba wyludzenia pieniedzy od bankow (i ich klientow zakladajacych lokaty) przez tzw. kredyciarzy frankowych. Warto przypomniec, ze ludzie sami przychodzili do bankow po kredyty frankowe i nikt im niczego na sile nie wciskal.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • FrankoPolo(2019-01-30 15:01) Zgłoś naruszenie 100

    Kolejne rządy nic z tym nie robią, bo w tych rządach siedzą tępaki które rozumieją mechanizmu i skali oszustwa, lub cwaniaki umoczone w banksterskie konszachty, łapówki i układy, Tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • Banki skupowały Franki za 2 zl po pachy (2019-01-31 08:37) Zgłoś naruszenie 40

    I w ten sposób zarobiono na Cebulactwu Dwu Krotnie !!!! Raz na tym że dali Kredyt z Frankiem po 2 zł , dwa że Kupili fizycznie Franki po 2 zł ......Doskonale wiedząc że realna wartość tej waluty jest w okolicach 4 zł !!!! Ale to wiedzieli ONI ....Wszyscy analitycy i doradcy finansowi byli opłacanymi bankowymi naganiaczami i są nimi nadal.

    Odpowiedz