„Zdaniem specjalistów PGNiG, zajmujących się poszukiwaniem gazu z łupków zakładany cel szczelinowania na Lubocinie 2H został osiągnięty, mimo, że prowadzone zabiegi nie na wszystkich etapach przebiegały zgodnie z pierwotnie przyjętymi założeniami. Było to związane między innymi z warunkami geologicznymi, różniącymi się znacznie od tych, które występują w USA. Na niektórych etapach założenia projektowe optymalizowano w miarę przebiegu prac. Dlatego zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować podczas kolejnych tego typu prac" – czytamy w komunikacie.
PGNiG podał, że przystępuje obecnie do II etapu prac których celem jest wywołanie przypływu gazu oraz pomiar produkcji. Prace w zależności od wielkości przypływu potrwają nawet kilka tygodni. Koncesja Wejherowo jest uważana za jedną z najbardziej perspektywicznych. W 2011 roku PGNiG wykonała odwiert pionowy Lubocino 1, a przeprowadzone zabiegi szczelinowania zakończyły się uzyskaniem przypływu gazu.
PGNiG jest obecne na GPW od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą. W swojej spółce zależnej PGNiG Termika produkuje energię elektryczną i ciepło.