statystyki

Energetyczny wiatr zmian: Wezwanie PGE na Polenergię zaskoczeniem dla Kulczyków

autor: Karolina Baca-Pogorzelska24.05.2018, 07:44; Aktualizacja: 24.05.2018, 08:16
Jak ustaliliśmy, wcześniej nie były prowadzone żadne rozmowy przedstawicieli PGE z rodziną Kulczyków, dlatego od Polenergii słyszymy nieoficjalnie, że to wrogie przejęcie.

Jak ustaliliśmy, wcześniej nie były prowadzone żadne rozmowy przedstawicieli PGE z rodziną Kulczyków, dlatego od Polenergii słyszymy nieoficjalnie, że to wrogie przejęcie.źródło: ShutterStock

Wezwanie PGE na Polenergię było totalnym zaskoczeniem dla firmy z grupy Kulczyków. Rozmów nie było, a cena jest niesatysfakcjonująca – słyszymy na rynku.

Największy państwowy koncern energetyczny, czyli PGE, ogłosił w poniedziałek po giełdowej sesji, że chce kupić 100 proc. akcji kontrolowanej przez rodzinę Kulczyków Polenergii – największego prywatnego gracza w branży. O ile od miesięcy mówiło się o tym, co też opisywaliśmy w DGP, że PGE może odkupić od Polenergii projekty morskich farm wiatrowych o mocy 1200 MW, tak chęć zakupu całej spółki jest dużym zaskoczeniem.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie