statystyki

Energetyczny wiatr zmian: Wezwanie PGE na Polenergię zaskoczeniem dla Kulczyków

autor: Karolina Baca-Pogorzelska24.05.2018, 07:44; Aktualizacja: 24.05.2018, 08:16
Jak ustaliliśmy, wcześniej nie były prowadzone żadne rozmowy przedstawicieli PGE z rodziną Kulczyków, dlatego od Polenergii słyszymy nieoficjalnie, że to wrogie przejęcie.

Jak ustaliliśmy, wcześniej nie były prowadzone żadne rozmowy przedstawicieli PGE z rodziną Kulczyków, dlatego od Polenergii słyszymy nieoficjalnie, że to wrogie przejęcie.źródło: ShutterStock

Wezwanie PGE na Polenergię było totalnym zaskoczeniem dla firmy z grupy Kulczyków. Rozmów nie było, a cena jest niesatysfakcjonująca – słyszymy na rynku.

Największy państwowy koncern energetyczny, czyli PGE, ogłosił w poniedziałek po giełdowej sesji, że chce kupić 100 proc. akcji kontrolowanej przez rodzinę Kulczyków Polenergii – największego prywatnego gracza w branży. O ile od miesięcy mówiło się o tym, co też opisywaliśmy w DGP, że PGE może odkupić od Polenergii projekty morskich farm wiatrowych o mocy 1200 MW, tak chęć zakupu całej spółki jest dużym zaskoczeniem.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie