Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nie poniosło znaczących nakładów w Iranie, a w kwestii dalszych działań dostosuje się do prawa, które będzie obowiązywać podmioty europejskie, poinformował prezes Piotr Woźniak.

"Nie ponieśliśmy żadnych nakładów inwestycyjnych, ponieśliśmy tylko nakłady operacyjne" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że ze względu na niski poziom zaangażowanych środków, spółka "nie musi się martwić" o dalsze losy projektu.

"Na pewno dostosujemy się do prawa, które będzie obowiązywało spółki europejskie" - powiedział prezes, odnosząc się do decyzji USA w sprawie sankcji dla Iranu.

Na początku listopada 2016 r. PGNiG podpisało z National Iranian Oil Company (NIOC) list intencyjny w sprawie współpracy na złożu ropy naftowej Soumar w Iranie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.