Rafalska: Wysokość najniższej emerytury wzrośnie do 1000 zł

13.09.2016, 16:13; Aktualizacja: 13.09.2016, 17:07
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

Do 1000 zł wzrośnie wysokość najniższej emerytury - zapowiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Obecnie wynosi ona 882 zł 56 gr. Również w KRUS wprowadzona zostanie gwarancja najniższej emerytury i renty na poziomie 1000 zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • Olo(2016-09-13 17:03) Zgłoś naruszenie 2616

    I słusznie . Jak można człowiekowi po 40 latach pracy dać 700 czy 800 zł gdy policjant zdrowy silny chłop w kwiecie wieku po 15 latach pracy dostaje 3 tys zł . To skandal . Powinniśmy zmierzać do emerytury społecznej gdzie najwyższa emerytura nie powinna przekraczać dwóch średnich zarobków .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • żenada(2016-09-13 17:14) Zgłoś naruszenie 1510

    1000 zł, żeby się tylko emeryci ze szcześcia nie...

    Odpowiedz
  • Już emeryt(2016-09-13 17:29) Zgłoś naruszenie 2111

    Olo- o emeryturze trzeba myśleć z chwilą rozpoczęcia pracy zawodowej, odnoszę wrażenie że wówczas plułeś na poprzedni system a teraz chcesz go naśladować w rozdawnictwie , u nas nazywa się to cwaniactwo, weź się lepiej do pracy a na emeryturę zarobisz.

    Odpowiedz
  • emerytka(2016-09-13 20:15) Zgłoś naruszenie 118

    Ciekawa jestem skąd oni wezmą na te wszystkie podwyżki?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obiektywnie(2016-09-13 20:55) Zgłoś naruszenie 510

    Chcą sobie kupić naiwnych wyborców i zatkać gębę emerytom marną stówką. Poza tym CO TO ZA MINISTER ??? CO NIE UMIE MÓWIĆ PO POLSKU, W KTÓREJ SZKOLE TAK UCZYLI - ŻENADA I WSTYD , WIELKI WSTYD ZE CI PSEUDO (NAWET NIE WIEM JAK ICH NAZWAĆ) UDAJĄ , ŻE DZIAŁAJĄ DLA DOBRA POLSKI - NON STOP DZIELĄ, PONIZAJĄ - A TO SIĘ OBRÓCI PRZECIWKO NIM

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwerty(2016-09-13 21:07) Zgłoś naruszenie 90

    Chodzi o wysokosc minimalnej emerytury, a nie najnizszej. Podniesone beda tylko emerytury w dzisiejszej wysokosci 882zl do 1000zl. Do nowej wysokosci 1000zl. Pozostale beda tylko waloryzowane

    Odpowiedz
  • polacy(2016-09-13 21:07) Zgłoś naruszenie 415

    itak wyborrcy pisu juz nigdyniezaglosuja na kaczora idebili pis.........

    Odpowiedz
  • 32 latek(2016-09-13 21:35) Zgłoś naruszenie 1520

    Brawo PIS daje a nie obiecuje tak jak PO-dno Widzę że pomału Polska idzie w dobrą stronę

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2016-09-13 21:41) Zgłoś naruszenie 92

    Spadaj

    Odpowiedz
  • młdy(2016-09-13 21:46) Zgłoś naruszenie 2211

    No i mnie cho............ra strzeliła na pomysł podnoszenia tym z KRUS którzy płaca symboliczne składki w porównaniu z ZUS.W myśl sprawiedliwości społecznej winno być jakie składki taka emerytura.W mieście wielu emerytów żyje w skrajnej nędzy .TO NIE JEST SPRAWIEDLIWE.

    Odpowiedz
  • Olo(2016-09-13 23:04) Zgłoś naruszenie 88

    Koedyś przyznawano emerytury na poziomie ok. 70%ostatniego wynagrodzenia . Dziś jest to na poziomie 30% ostatniego wynagrodzenia .Nie widzicie różnicy ? 30 lat temu od 6 tys. Ostatniego eynagrodzrnia emeryt dostawał 4.200 zł . Dziś od 6 tys. Zł dostanie jedynie 30% czyli 2 tys..zł Dlatego należy obniżyć emerytury przyznawane przed 1989 rokiem i usktualnić je do obecnych. Ciekawe jakie będą reakcje ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nauczyciel(2016-09-13 23:34) Zgłoś naruszenie 113

    po 10 latach pracy zus przewiduje, że moja emerytura będzie wynosiła niecały 1000zł. Czy mogę już przestać odprowadzać składki?

    Odpowiedz
  • Prognozy sa bardzo OPTYMISTYCZNE ! Chwala Panu !(2016-09-14 01:38) Zgłoś naruszenie 104

    Sytuacja po nie calym roku rzadow PIS jest OPTYMISTYCZNA ! ! ! Statystyki bilansu płatniczego Polski w latach 2005-2014 wyglądały fatalnie. Nasz kraj był najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Zagraniczne koncerny szerokim strumieniem transferowały zyski do swoich central we Frankfurcie, Londynie czy Paryżu. Łącznie wydrenowano w ten sposób równowartość 141 mld euro. Aż tu nagle fatalny trend odmienił się w 2015 roku, a w I kwartale 2016 roku Polska skumulowała więcej kapitału, niż wysłała go poza swoje granice. Cóż takiego się wydarzyło? Oficjalne statystyki NBP na temat bilansu płatniczego Polski z lat 2005-2014 są zatrważające. Skumulowany deficyt salda rachunku bieżącego Polski za ten okres wyniósł 141,3 mld euro, co stanowiło równowartość 559 mld zł! Aż tyle pieniędzy wytransferowano poza granice naszego kraju w formie dywidend, opłat, rachunków za usługi czy odsetek za pożyczone pieniądze. Owoce polskiego wzrostu gospodarczego bezlitośnie były drenowane przez zagraniczne spółki i przedsiębiorstwa. Najgorszy pod tym względem był rok 2011, kiedy wytransferowano z Polski aż 19,6 mld euro, które stanowiły równowartość 81,5 mld zł. Ten niekorzystny trend nagle odmienił się w 2015 roku.

    Odpowiedz
  • Chemik(2016-09-14 06:52) Zgłoś naruszenie 52

    Ja w kwestii formalnej : pani minister ma kolczyki w kształcie odważników do wag laboratoryjnych . A może to są odważniki ?

    Odpowiedz
  • rencista.(2016-09-14 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    ddodatki tez.

    Odpowiedz
  • "Jan"(2016-09-14 08:17) Zgłoś naruszenie 110

    Emeryturę winno się liczyć od stażu pracy! A nie od tego kto ma najniższą emeryturę - przeanalizować dlaczego ma taką emeryturę! niską emeryturę. Okaże się, że płacił niskie składki, albo 5 lat pracy !

    Odpowiedz
  • ana(2016-09-14 12:30) Zgłoś naruszenie 50

    1000 ZŁ brutto nie zapominajcie ,to na reke około ,840 zł, czemu Pani minister nie powie tak wlasnie.

    Odpowiedz
  • as(2016-09-14 13:09) Zgłoś naruszenie 13

    to pani jest bez pojecia i pis takze

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-09-14 17:15) Zgłoś naruszenie 61

    Ktoś pracował krotko przed osiągnięciem wieku emerytalnego i dostanie 1000 zł. Często po 35 latach pracy też 1ooo zł brutto. Jak tak dalej pójdzie to wszystkie emerytury będą najniższymi. Dlaczego średnie płace wzrastają o 5 % a waloryzacja emerytur o,73 %? W rządzie też niech sobie wezmą o,73% podwyżki .. Jedni mają prawo do wszystkiego a sprawiedliwości żadnej. Czy tego nie można zmienić? Czy ktoś myśli o emerytach ????????????????

    Odpowiedz
  • Pytanie(2016-09-15 18:07) Zgłoś naruszenie 20

    Podawane wysokości emerytur to kwoty netto czy brutto?

    Odpowiedz