Prezydent podpisał nowelę ustawy o jednorazowym dodatku do rent i emerytur

17.03.2016, 12:12; Aktualizacja: 17.03.2016, 12:25
Prezydent Andrzej Duda w Czechach

Prezydent Andrzej Dudaźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: MATEJ DIVIZNA

Jednorazowy dodatek do emerytur i rent poniżej 2 tys. zł przy waloryzacji świadczeń w 2016 r. będzie wyłączony z dochodu uprawniającego do dodatku mieszkaniowego oraz świadczeń z pomocy społecznej - zakłada nowela ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • NOTARIUSZ DE BEST!(2016-03-17 23:25) Zgłoś naruszenie 121

    Jest w tym dobry, więc podpisuje! pONADTO DOBRZE JEŹDZI NA NARTACH...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gosc1(2016-03-17 15:53) Zgłoś naruszenie 90

    Obiboki dostaną dodatek ,bo mają mało.Kiedyś obibok wolał zapłacić kolegium niż iść do pracy,a teraz mu się należy.Przepracowałam 42 lata ,sporadycznie korzystając ze zwolnień.Dziś mi się nic nie należy prowadząc nawet jednoosobowe gospodarstwo.Czy ktoś w rządzie umie liczyć.i myśleć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Radosław(2016-03-17 13:28) Zgłoś naruszenie 73

    Dzięki ci zbawco . Mama dostała ok. 6 zł podwyżki emerytury. Może przez ten jednorazowy dodatek kilkuset zł. przeżyje święta. Jej siostra w Niemczech zwiedza świat na emeryturze. Mama jest katoliczką, patriotką i nie wyjechała, bo podobno nie wypada. Szkoda słów na głupotę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • szczęśliwy emeryt(2016-03-17 14:10) Zgłoś naruszenie 61

    Czy PRL był aż taki okropny? Materialnie tak. Ale brak wolności to iluzoryczna sprawa. Jak powiedział psycholog: dla dobrego samopoczucia człowieka nie jest ważna wolność w sensie bezwzględnym ale przekonanie że ją się posiada. Tego brakowało. Ale dało się żyć, choć system był niewydolny. Wszyscy mieli pracę, milicja ścigała nierobów spod budek z piwem (którzy teraz wyszli na bojowników o wolność), kto chciał ciężej pracować i odkładać na swoją przyszłość to mógł to robić. Dorabiałem wiele lat "po godzinach" z myślą o przyszłości syna, więc gdy teraz przeszedłem na emeryturę mam te 4000 zł i w du...e dodatki Dudy. To truizm, ale nikt tak nie zadba o przyszłość człowieka tak jak on sam. Ale wielu oczekiwało manny z nieba mimo że od 26 lat wiedzieli jaki bezwzględny jest kapitalizm.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EMERT(2016-03-20 12:42) Zgłoś naruszenie 64

    TE OCHLAPY RZUCONE EMERYTOM TO JEST GWOZDZ DO TRUMNY DLA PIS I PO ZAPAMIETAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Bodo(2016-03-20 16:05) Zgłoś naruszenie 51

    Ile odłożyłeś tyle dostaniesz

    Odpowiedz
  • Stary system emerytalny(2016-03-18 14:24) Zgłoś naruszenie 43

    Nikt nie przebije TUSKOeBUZKA. Uprzywilejowanych mundurowych i górników karluska. To na nich mieliśmy robić aż o 24 lata dłużej. Tak nam PO służej.

    Odpowiedz
  • szczęsliwy(2016-03-18 08:02) Zgłoś naruszenie 32

    Gdy moja żona dostanie tak kosmiczna podwyżkę w kwocie ok.2 zł.zaraz zrobi przelew za 3,50,- i wyśle to o .Rydzykowi.Można za to kupić 2 bułki ,a ten człowiek interesu obróci tą gotówka.Namawiam wszystkich,którzy dostana takie ogromne pieniadze,aby zrobili to samo.Amen

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zainteresowany(2016-03-20 15:53) Zgłoś naruszenie 21

    Ja pracowałem na budowie za 1400zł na rękę. Chciałbym mieć emeryturę 1950 zł ! Nie mówiąc o 4000 zł, o której pisze tu jeden gość.Szkoda że nie napisał co robił, czy pracował w SB , a może w WSI i dorabiał PO godzinach ? Wiem to ciężka i stresująca praca, często w nocy , w lesie i na jeziorze jak trzeba POsprzątać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BACA(2016-03-18 16:36) Zgłoś naruszenie 23

    TO SA NIEKTURZY EMERYCI CO DOSTANA I NIKTORZ CO TYRALI PO 47LAT NIE BO TYRALI.KTO TO JEST BIEDNY EMERYT-ILE LAT PRZEPRACOWAL W SWOJM ZYCIU

    Odpowiedz
  • R(2016-03-21 07:11) Zgłoś naruszenie 02

    ten prezydent administartywista podobno a to szczególa ograniczaajaca obywatela w swobodzie życia i dziaiłlanosci dziedzina raz kijem raz pałą , jak mówioli z akomuny , jednym rozdaje innym zabiera, tyle ż ejak chce i ile z władza , sma już od początku zół świata objecha ł przez kilk amiesięcy pod pozorem modlitw albo zarabia krocie albo się na to zrzucamy, fajniue sięma, a po kadencji emerytura o jakiej 90% ludzi tu marzy !

    Odpowiedz
  • matka polka(2016-03-22 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatek trafi do 6,5 mln świadczeniobiorców. Limit wydatków na te dodatki w projekcie budżetu na 2016 rok został określony na 1,41 mld zł. Dodatek jest zwolniony od podatku dochodowego i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Będzie wypłacany z urzędu, a nie na wniosek uprawnionych. -6,5mln.osób bedących na emeryturze żyje w totalnej nedzy i ubustwie.Tak państwo Polskie dziękuje tym którzy oddali zdrowie i najlepsze swoje lata dla jego rozwoju! TEGO NIE DA SIĘ W ŻADEN SPOSÓB KOMENTOWAĆ.TO JEST ZBRODNIA RZĄDZĄCYCH NA NARODZIE POLSKIM,ZBRODNIA W BIAŁYCH REKAWICZKACH.

    Odpowiedz