Obniżenie wieku emerytalnego? SN: Tylko z ograniczeniem dorabiania do świadczenia

autor: Patryk Słowik26.01.2016, 07:14; Aktualizacja: 26.01.2016, 11:42
Emeryt w pracy

Emeryt w pracyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ewentualne obniżenie wieku emerytalnego powinno być połączone z ograniczeniem dorabiania do świadczeń z ZUS. Taki postulat zgłosił do prezydenckiego projektu Sąd Najwyższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • xxx(2016-01-26 08:17) Zgłoś naruszenie 819

    A ja uważam iż nie powinno być żadnego różnicowania uprawnień emerytalnych czy to z uwagi na płeć czy też na rodzaj wykonywanej pracy. Raz na zawsze skończyć z wszelkimi przywilejami emerytalnymi jak i tez tym samym odrębnymi systemami emerytalnymi czy to dla służb mundurowych , czy też dla górników , rolników itd...itp.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • człowiek po 40 latach pracy(2016-01-26 08:58) Zgłoś naruszenie 676

    Czy ten szanowny rząd myśli ,że ludzie będą żyli po 200 lat.Jeśli człowiek przepracował 40 lat ,płacił składki,powinien mieć możliwość ,oczywiście dobrowolnie przejść na emeryturę.Tacy ludzie mają wypracowany kapitał i żadna łaska,mają na to pieniądze,A nie umieranie powolne z głodu,życie na łasce rodziny.WSTYD WOLNA POLSKO.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • robotnik(2016-01-26 08:31) Zgłoś naruszenie 592

    Emerytura powinna być uzależniona Od wypracowanego kapitału,od lat wypracowanych.Co maja zrobić ludzie,którzy pracują pd 14,15 roku życia,wypracowali kapitał,dziś pozostają bez pracy,bez żadnego zasiłku kompletnie nic 0.Są w wieku 55+,nie maja już zdrowia na prace,o rencie mogą pomarzyć.Zasiłek dla bezrobotnych /8 m-cy / skończył się i co dalej.Najlepiej jak by przenieśli się 2 m.pod ziemie,problem rozwiązany.Ich kapitał dalej będą rozkradali emeryci po 15 latach pracy,agenci tacy jak np.Tomek.A takich Tomków są tysiące .Czy o taka POLSKĘ ci ludzie walczyli w 1976,1980.......... r .Może wreszcie ten rząd da tym ludziom na chleb i wodę .

    Odpowiedz
  • młodzież(2016-01-26 11:54) Zgłoś naruszenie 597

    Osoby posiadające 40 letni staż pracy powinny mieć prawo przejścia na wypracowaną emeryturę bez względu na wiek.

    Odpowiedz
  • temida(2016-01-26 10:45) Zgłoś naruszenie 535

    Nie ma znaczenia czy emerytury będa w wieku 60 i 65 lub 40 lat pracy,poniewaz ci ludzie po tylu latach pracy sa w zasadzie w wieku emerytalnym.Nie ma co sie rozwarstwiac tylko jak najszybciej podpisac ustawe,żeby dzisiejsi 60 i 65 latkowie z niej skorzystali a właściwie odebrali swoje wypracowane zabrane przez PO i ówczesny TK.Im szybciej wejdzie ustawa tym mniej osób będzie okradzionych z własnej emerytury,bo dzisiejsi częściowi emeryci to ludzie po 60-tce oszukani i okradzeni z tego co było prawnie im przyznane.

    Odpowiedz
  • powszechny(2016-01-26 15:00) Zgłoś naruszenie 452

    ograniczenie w dorabianiu powinno dotyczyć wszystkich emerytów zwłaszcza tych z grup uprzywilejowanych ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ciekawy(2016-01-26 16:52) Zgłoś naruszenie 420

    A co z naszymi posłami co to pobierają i emerytury i diety poselskie ? jakoś cicho na ten temat

    Odpowiedz
  • robotnik(2016-01-26 08:31) Zgłoś naruszenie 402

    Emerytura powinna być uzależniona Od wypracowanego kapitału,od lat wypracowanych.Co maja zrobić ludzie,którzy pracują pd 14,15 roku życia,wypracowali kapitał,dziś pozostają bez pracy,bez żadnego zasiłku kompletnie nic 0.Są w wieku 55+,nie maja już zdrowia na prace,o rencie mogą pomarzyć.Zasiłek dla bezrobotnych /8 m-cy / skończył się i co dalej.Najlepiej jak by przenieśli się 2 m.pod ziemie,problem rozwiązany.Ich kapitał dalej będą rozkradali emeryci po 15 latach pracy,agenci tacy jak np.Tomek.A takich Tomków są tysiące .Czy o taka POLSKĘ ci ludzie walczyli w 1976,1980.......... r .Może wreszcie ten rząd da tym ludziom na chleb i wodę .

    Odpowiedz
  • ko(2016-01-26 08:27) Zgłoś naruszenie 393

    A rencisci sa tak zdrowi , szczególnie dawniejsza I i II gr. To koriozum na miare świata.,że orzeczenia I i II gr szczególnie lub calkowita niezdolnosć do pracy i samodzielnej egzystencji mogą pracować wszędzie , też na stanowiskach dla zdrowych osób ( i takich najwięcej pracuje. Im pracy się nie zabrania., bo lekarz medycyny pracy daje zdolnosc do pracy , orzecznik ZUS nie . mało tego ci co na rentach pracowali i osiągneli wiek emerytalny dla tej grupy czyli I , PFRON dofinansowuje do wynagrodzeń pracodawców. To dopiero kuriozum. Dzisiaj problem maja ludzie zdrowi , nie ci z tymi rentami w wiekszości ludzmi zdolnymi do pracy jak kazdy inny. Podatnicy łożą na takich , którzy tym sposobem bogacą sie i godniej żyją. Jeszcze jedno dlaczego renty są wyliczane według starego systemu.Emerytury po nowemu. To paradoks. Emerytury tym sposobem są o wiele niższe. od rent. Czy to jest sprawiedliwe. To po prostu dopiero jest chore.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-01-26 11:47) Zgłoś naruszenie 3919

    Wiek dla kobiet i mężczyzn powinien być równy ! Albo mamy równouprawnienie albo przestańcie się wygłupiać . Facet może być bardziej schorowany po latach pracy niz nie jedna Paniusia!

    Odpowiedz
  • jaga(2016-01-26 17:52) Zgłoś naruszenie 393

    Ograniczenie jest konieczne. Dzisiaj dorabiają przede wszystkim emeryci mundurowi i to powszechnie. 50-letni emeryt wojskowy natychmiast przechodzi na stanowisko cywilne. odbierają pracę innym .

    Odpowiedz
  • Czy to zle?(2016-01-26 13:52) Zgłoś naruszenie 364

    Wszyscy emeryci chca pracowac i pobierac swiadczenie emerytalne , tak jak seniorzy-parlamentarzysci.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2016-01-26 17:37) Zgłoś naruszenie 341

    IA co z emerytami mundurowymi ,którzy dorabiaja będąc na emeryturze już mając czterdzieści lat

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aga(2016-01-26 18:20) Zgłoś naruszenie 322

    Jeżeli ma być zakaz pracy dla emerytów (jestem za) to uważam, że to powinno obowiązywać wszystkich - górników, policjantów, nauczycieli - bo ich najwięcej pracuje na emeryturze.

    Odpowiedz
  • Barbara (2016-01-26 18:24) Zgłoś naruszenie 301

    Mundurowe służby są przenoszone w stan spoczynku i dostają emerytury z MSWiA oraz z ministerstwa obrony. Na te emerytury musi być kasa, a reszta może glodować lub nie posiadać kasy na lekarstwa, a posła, osły maja wszystko.

    Odpowiedz
  • Krzyś(2016-01-26 14:05) Zgłoś naruszenie 304

    Kalata twierdzi, że gówno ją obchodzi, że ktoś kto przepracował 50 lat i nadal chce zarabiać nie powinien otrzymywać emerytury. To ja łaskawie przypomnę, że gówno jej do zgromadzonych przeze mnie pieniędzy na koncie emwrytalnym. Wypłata emerytury to nie łaska Państwa tylko zasrany obowiązek. Zawarłem umowę ubezpieczenia społecznego i należy wypłacać mi emeryturę, bo idąc jej tokiem myślenia tan, który pracuje nigdy nie dostanie emerytury.

    Odpowiedz
  • Majka(2016-01-26 14:00) Zgłoś naruszenie 266

    My emerytki czekamy już 4 rok na zmianę art.25 ust.1b z 12.V.2012r Naruszone zostały zasady konstytucyjne, ochrona praw nabytych.. Ile jeszcze mamy czekać ?

    Odpowiedz
  • thadde(2016-01-26 17:42) Zgłoś naruszenie 203

    Emerytura to nie dodatkowa pensja. Albo albo. W przeciwnym razie wszystkie kobiety pójdą na emeryturę w wieku 60 lat i będą dalej pracować czego budżet oczywiście nie wytrzyma.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sonia(2016-01-26 18:27) Zgłoś naruszenie 156

    PROSZE JAK NAJSZYBCIEJ PRZYWRÓCIĆ POPRZEDNI WIEK EMERYTALNY,60 dla kobiet 65 dla mężczyzn nie zeby to spracowane pokolenie stało w MOPS GOPS PO ZASIŁKI 150 ZŁ NA MIESIĄC ,WSTYD LUDZIE KTÓRZY MAJA DUŻY STAŻ PRACY , PANIE PREZYDENCIE BABCIE NIECH BAWIĄ WNUKI JA POMOGŁAM PRZY TRZECH

    Odpowiedz
  • jezeli sad wystepuje z głupimi postulatami,to ....(2016-01-26 21:14) Zgłoś naruszenie 122

    niech wystapi o anomalię i patologię skonstruowanego prawa pod siebie.Tak prokuratorzy,sędziowie,służby,górnicy ,nauczyciele,posłowie,lewi renciści z 1 grupą po otrzymaniu świadczenia emerytalnego mogą dorabiać przy wykonywaniu wszelkich prac tylko fizycznych,adrugi warunek przekroczenie 130 % średniej krajowej jako dochód pozbawienie wypłaty emerytury.Rolnik zaś musi sprzedac ziemię obcemu a sam osiąść na 1000m działce wraz z budynkiem mieszkalnym,może dorobić tak jak inni.RównouprawnieniaK/M muszą być akceptowane według zasad równości plci.Czyli K/M emerytura 65 lat od zaraz,następna sprawa to po 40 latach stażu i wieku 60 lat można skorzystać 5 lat przed osiągnięciem emerytury,naliczanie na tych samych zasadach lecz z dorabianiem tylko na 1/2 etatu przy pracach fizycznych dla pokrzepienia zdrowia i wprowadzania młodych w wykonywanie zawodu.Popieram wszystkich,którzy umią myśleć a nikomu chleba nie zabraknie i nie będzie musiał grzebać po śmietnikach po przepracowaniu 45 lat i wieku 64 lat.Tak jak to zrobiła PO+PSL dając rolnikom bonus w postaci 5 letniego okresu przejsciowego,aby mogli spełnić wiek 60 lat a resztę ludzi zablokowali w chamsko-złodziejski sposób i zamiast wypracowanej emerytury do dziś grzebią po śmietnikach.TK oraz KE nie dopatrzyła się niezgodności prawnych i społecznych.....niech im idzie na zdrowie ale nigdy nie będą już przy żłobie !!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz