Szydło dla emerytów: Niska waloryzacja i jednorazowe dodatki PiS do najniższych świadczeń

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki23.11.2015, 07:53; Aktualizacja: 23.11.2015, 09:27
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło zapowiadała w exposé podwyżki najniższych świadczeń.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Jeśli rząd zostałby przy waloryzacji wskaźnikowej, ci, którzy pobierają najniższe świadczenia, w przyszłym roku dostaliby kilkadziesiąt groszy podwyżki. Przyznanie dodatków może z kolei zrujnować budżet.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (60)

  • maria 61(2015-11-28 17:05) Zgłoś naruszenie 2012

    Ja pracowalam 42 lata i 7 miesiecy bez chorobowego i mam dostac grosze, a te osoby ktore pracowaly po 20 lat i za to maja niskie emerytury dostana duzo. I to sie nazywa sprawiedliwosc.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasia(2015-11-28 20:38) Zgłoś naruszenie 192

    Taka wysokość waloryzacji to wstyd dla rządu

    Odpowiedz
  • jaska(2015-11-24 05:57) Zgłoś naruszenie 160

    co tu duzo pisac i gadac emeryci w polsce sa najslabsza grupą spoleczna i nikt za nimi nie stoi robia z nami co chca kolejne rzady obnizaja kiedys przechodzac na emeryture mialam 1300zl to bylo 80% do sredniej a dzis to lepiej nie pisac oszukuja i laske robia ze jakies jednorazowe doplaty dadzą w niemczech jest co roku 5% i kwita niech likwiduja przywileje bo jest ich do licha np. kolejarz do emerytury dostaje 2 tony wegla rocznie chory kraj i nie ma lekarstwa a jednorazowe doplaty dla najnizszych uwazam za absurd to co 2000zl to jest tak duzo ze sie nie nalezy , nalezy sie krusowcom i lenion

    Odpowiedz
  • emeryt z 45 letnim stazem pracy(2015-12-01 07:58) Zgłoś naruszenie 151

    Wielu"biednych" emerytów przepracowalo np. Na bazarach. Mają piękne domy, 3-4 samochody na podwórku. Całe życie zawodowe oszukiwali na podatkach i skladkach ZUS a obecnie w nagrodę dostaną zasiłki z ZUS kosztem emerytów ktorzy uczciwie przepracowali 40-50 lat i oplacali rzetelnie skladki.
    Do udzielania pomocy publicznej dla najbiedniejszych jest MOPS, GOPS i inne organizacje pozarządowe.

    Odpowiedz
  • anna(2015-12-01 07:51) Zgłoś naruszenie 151

    Brawo, "biedna"Rodowicz dostanie zasiłek z zus, jej emerytura nie przekracza kwoty 1000 zł. Z radością pewnie zrezygnuje z występu w noc sylwestrową, gdzie za 1 koncert kasuje 50000 -100 000 zl

    Odpowiedz
  • emerytka za1600 zl(2015-11-23 12:24) Zgłoś naruszenie 121

    TK nie interesuje, ze rzady nie respektuja prawa o waloryzacji emerytur,oni nie musza bo do smierci pobieraja 100%ostatnio pobieranego wynagrodzenia/ od Suchockiej/, za to sluza wiernie,budza sie ,jesli ich dobra sa zagrozone i taka to polska sprawiedliwosc

    Odpowiedz
  • joa(2015-11-28 11:11) Zgłoś naruszenie 124

    Skorzystają lenie, a Ci co odprowadzali wysokie składki do systemu dostaną po głowie

    Odpowiedz
  • SPADY ... GRUSZEK z WIERZBY PIS(2015-11-23 21:20) Zgłoś naruszenie 125

    Na co nam to było, ... po co nam to było,
    tak ładnie się zaczęło ... i tak ładnie miało być ...
    a tak ... GOOWNIANIE się skończyło !!!
    "DAMY ... radę " ...
    Wszyscy głosujący na PIS... wyciągać szybko ręce ... z NOCNIKA PIS,
    bo później zostanie Wam jeszcze ... SMRÓD ... z PIS-aru

    Odpowiedz
  • MB(2015-11-25 19:42) Zgłoś naruszenie 121

    Deflacja,deflacją a podwyżki podatków od wieczystego uzytkowania teenu wzrosły o 1000%, jak to się ma do jednorazowej zapomogi dla emerytów? Przeciętna wielkość działki w mieście wieczystej dzierzawy jest od 400 - 800m2 i więcej opłata za metr kwadratowy, to około 65 zł za m2.podatek wynosi przeciętnie około od 500-zł w górę. A jak to się ma do dochodów emerytów?.

    Odpowiedz
  • as(2015-11-29 09:10) Zgłoś naruszenie 115

    pani Szydlo chyba zaczela chorowac na chorobe co sie nazywa emeryt dlaczego nie mysli o tej grupie co na nia glosowali i chca za godnie przepracowane lata godnie zyc sprawa nie jest prosta ja rozumie ze dac tylko tym co maja najmniej jest latwo ale co za przyczyna byla ze maja najmniej ,trudno zostawic bez podwyżki ludzi co przepracowali ponad 40lat i praktycznie przy takim stazu maja ponad 2000zl i co oni za tak dluga prace maja byc ukarani czegos nie rozumie tu jest poważny problem jak to zrobic bo dodajac najmiej dostajacym to tworzymy patologie spoleczna dzis i w przyszlosci a patalogi jest dosc w tym kraju zaczowszy od wszystkich partii

    Odpowiedz
  • xoxo(2015-11-24 14:30) Zgłoś naruszenie 103

    Nastepny rzad ktory gnoi emerytow ,pieknie wyliczyli srednia z emerytur postow,europoslow ,ksiezy,generalow I innych.Ludzie ktorzy przepracowali odpowiednie lata nie maja 700-800 zl emerytur ,tylko lenie ktorzy zalapali sie na 5 lat do do Dozoru mienia I innych 5 letnich prac maja takie emerytur,wiec przestancie karac ludzi za prace,bo w tej chwili macie juz nierobow,ktorzy zeruja na panstwie.

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-11-25 19:57) Zgłoś naruszenie 103

    Idąc tym tropem to obecni najbiedniejsi czyli z najniższymi emeryturami przy takich praktykach waloryzacji dorównają w wysokości emerytur tym którzy dłużej pracowali i więcej odprowadzali do ZUS bez potrzeby pracy,pomagajmy ale ze zdrowym rozsądkiem ,przy "chudych" latach powinna być waloryzacja kwotowa, z dodatkową pomocą tym najniżej uposażonym ale ze zdrowym rozsądkiem , zresztą są instytucje do tego stworzone MOPS,PCK, Caritas jak wiadomo także wspomagane z podatków obywateli

    Odpowiedz
  • Emerytka(2016-02-13 16:14) Zgłoś naruszenie 70

    Po naszych plecach doszliście do władzy, a teraz żarty sobie z nas robicie? Skąd pieniądze na 500+?znalazły się bez trudu? Mam skończoną ekonomię nie etnografię, pracowałam 43 lata na odpowiedzialnych stanowiskach i poniżać się nie pozwolę, 5 zł na dwie rolki papieru toaletowego pani odeślę z przeznaczeniem na podwyżkę dla pani ministrów, którzy na niczym się nie znają, nie umieją opracować żadnej ustawy, handlowcy musieli opuścić miejsca pracy, przyjechać do Warszawy z kijami żeby minister Kowalczyk zrozumiał jaki bubel prawny opracował.Czy emeryci też mają kijemi walczyć o swoje? WSTYD w XXI wieku.Zapatrujecie się na Anglię ale tylko z wysokością zasiłków na dzieci, czyżbyście nie wiedzieli na co stać angielską emerytkę?Mamy wam to dopiero uzmysłowić?

    Odpowiedz
  • Obywatel(2015-11-23 22:26) Zgłoś naruszenie 63

    Jeżeli jest inflacja ujemna ( deflacja) to do obliczenia waloryzacji emerytur powinno przyjąć się inflację równą 0
    a nie ja odejmować od wskaźnika wzrostu płac

    I tyle w temacie

    Odpowiedz
  • Jędrek(2015-11-23 21:40) Zgłoś naruszenie 61

    No cóź : "Na Wschodzie dalej bez zmian". Optymiści czy naiwni liczyli na zmiany. ???!!!

    Odpowiedz
  • FIZYCZNY (2016-01-03 19:03) Zgłoś naruszenie 63

    CELEM RZĄDÓW PO PSL I SLD BYŁO EMERYTÓW I RECISTÓW UŚMIERCIĆ A A BEZROBOTNYCH ZAMKNĄĆW OBOZACH PRACY ŻEBY PRACOWALI DLA OBSZARNIKÓW Z PSL PO I SLD.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka wdowa (2015-12-04 10:40) Zgłoś naruszenie 42

    a co z obiecaymi dodatkami 25 procent renty rodzinnej do emerytury.oszukano nas.przeciez bez łaski to nam sie nalezy.

    Odpowiedz
  • dana tkaczyk(2015-11-24 15:55) Zgłoś naruszenie 41

    po5ccczł do emerytury 'gratuję mam emerytuę 1000' niecałe. dostanę w przyblizeniu 4'90 zl co za to ddupachybz c

    Odpowiedz