Prezydencki projekt zmian emerytalnych: Świadczenia niższe nawet o 70 proc.

21.09.2015, 16:55; Aktualizacja: 28.10.2015, 10:04
Prezydent RP Andrzej Duda, PAP/Rafał Guz

Prezydent RP Andrzej Duda, PAP/Rafał Guzźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Rafał Guz

Według szacunków jednego z ekspertów emerytury kobiet mogą spaść o trzy czwarte. Mężczyźni mogą dostać jedną piątą mniej. Stanie się tak, jeżeli przejdą wcześniej na emeryturę. Taką możliwość daje prezydencki projekt zmian emerytalnych skierowany dziś do Sejmu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • go go (2016-01-26 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    1 % ludzi a świecie ma 50% majątku świata -po co ten wyzysk. Nowe technologie i automatyzacja miały ulżyć ludziom w życiu jak się okazuje to przez to zwiększy się bezrobocie bo maszyny zastąpią ludzi a miliardy zysku będą generować właściciele firm -po co ten wyzysk i o co w tym wszystkim chodzi? Czy ten świat zmierza do nikąnd z braku logiki i wyzysk? Raczej tak -wyścig tzw szczurów i zysk na pohybel.

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2015-09-23 18:37) Zgłoś naruszenie 60

    Kiedy PO i PSL wreszcie przestanie wyganiać nasze dzieci z kraju .
    Wszystko robią aby młodzi ludzie wyjeżdżali za granicę za pracą, a przyczyna mizerne zarobki i brak startu życiowego już nie mówię o założeniu rodziny.
    Zlikwidowano duże zakłady pracy, nie produkujemy, samochodów osobowych, dostawczych ,ciężarowych w zasadzie nic nie produkujemy i nie mamy zakładów pracy w kraju aby zarobki pracownika wynosiły tyle co na zachodzie, jedynie najniższa krajowa bieda-zupa dla zwykłego zjadacza chleba.
    40 lat pracy i emerytura bez względu na wiek jeśli ktoś ma kasę na koncie ZUS aby ja pobierać, do takiego emeryta rząd nic nie dopłaca , po co oszukiwać ludzi że dostaną 400 zł emerytury po 40 latach pracy.
    Czas na wielkie zmiany w rządzeniu krajem , PO i PSL tylko żeruje na polaku, czas dać Polakowi pieniądze i prace.
    KIEDY STAŁY ZASIŁEK Z URZĘDU PRACY , TAK JAK JEST W KRAJACH DEMOKRATYCZNYCH. NAJWYŻSZY CZAS WPROWADZIĆ STAŁE ZASIŁKI DLA PRACUJĄCYCH POLAKÓW W POLSCE.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2015-09-23 18:26) Zgłoś naruszenie 50

    Przestańcie pisać bzdury ja 43 lata pracy 40 składkowych i mam odłożone na koncie ZUS, dlaczego nie mogę iść na emeryturę bez względu na wiek tylko musze pracować jeszcze 8 lat tj. razem 51 lat pracy.
    Inne grupy uprzywilejowane społeczne 15,20,25 lat pracy i emerytura. Zgorzkniała nierówność społeczna i brak demokracji w kraju Polska. Tylko zaskarżyć tych cwaniaków z ZUS i z rządu do europejskiego sądu, za brak demokracji i korupcji w tym względzie.
    Tak dziadowskiego zarzadzania naszymi emeryturami jeszcze nie było, czas zlikwidować wczesnych emerytów którzy w wieku 45 lat pobierają emerytury i pieniądze na nasze emerytury się się znajdą. Czas wprowadzać demokrację w naszym pięknym kraju Polska.
    Przestańcie kłamać że emeryt po 40 latach pracy będzie miał 70% niższą emeryturę, to jest chamstwo. PO i PSL czerwona kartka.

    Odpowiedz
  • TEMIDA was rozliczy(2015-09-23 07:42) Zgłoś naruszenie 30

    Panie autor niech pan sie tak nie troszczy o nasze emerytury bo możemy ich nie dożyc przez wasze zatroskanie.Ludzie na zasiłkach po 60-tym roku życia a jest ich dużo,wola byle jaka emeryturę bo i tak nigdy nie będa miec wysokiej z racji wynagrodzeń kiepskich, niz najpodlejszy w Polsce zasiłek,poniżenie i odarcie z godności człowieka.Bo po 40-48 latach pracy żeby człowieka skazac na zasiłek to jest najpodlejsze chamstwo polityczne.Tym chamstwem okazał sie Tusk ze swoim rządem,nie interesowało go to,że tej pracy nie ma,że nie wszyscy sa osiłkami z błyskotliwym umysłem w tym wieku,że stoja w kolejkach do lekarzy,on kazał im ryc do ziemi tylko już go nie obchodziło gdzie.Zgroza z takimi rządami,to jak obóz koncentracyjny wszyscy musza harowac choć nie maja siły i warunków.

    Odpowiedz
  • doda1111(2015-09-22 20:52) Zgłoś naruszenie 23

    Prezydencki pomysl jest dobry a wrecz bardzo dobry ,niemcy tez maja ten wiek a kto chce to nawet niech do 100 pracuje i tak jak PREZYDENT mowi nalezy sie tylko PO i PSL wam nie pasuje tak precicie idzcie na emeryture po 80 i chcialabym was widziec jak wygladacie a co WYSCIE DOBREGO DLA LUDZI ZROBILI tyle rzadow waszych powinni was rozliczyc i dac glodowe emerytury

    Odpowiedz
  • To nie projekt ...(2015-09-22 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    ... Prezydenta obniża emerytury o 70%, a złodziejska polityka rządzących.

    Odpowiedz
  • To głupota PO , PSL ,ciecia Balcerowicza , Petru.(2015-09-22 11:37) Zgłoś naruszenie 01

    Do poz 1. Gość.
    Masz 100% rację.
    Ale śwynskie i parszywe liberały PO i Balcerowicza uważają , że mogą wciskać nam ciemnotę.
    Poza tym oni myślą naiwnie że wygrają te jesienne wybory.

    Odpowiedz
  • gosc(2015-09-22 10:58) Zgłoś naruszenie 40

    To jakieś bzdury !!!
    Niech ci specjaliści pokażą wyliczenia, z których wynika, że jak ktoś do 60-go roku życia przepracował 42 lata, to praca przez następne 7 lat da mu większą emeryturę o 70% !!!

    Odpowiedz
  • Uprzywilejowani TUSKOeBUZKA(2015-09-22 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Kogo to straszą śwynskie i parszywe liberały PO i PSL?
    My górnicy i mundurowi TUSKOeBUZKA na nasze wczesne emerytury jakoś nie narzekamy.

    Odpowiedz
  • zniesc nabyte uprzywileje !(2015-09-22 09:56) Zgłoś naruszenie 50

    co za nieuzasadniona demagogiczna bzdura, jak to mozliwe ze kobieta ktora bedzie pracowac 43 lata wypracuje 30% tego co by wypracowala pracujac 50 lat. kompletna bzdura, chyba ze chodzi o jednoczesne powiekszenie grup uprzywilejowanych, czyli zeby pracowali nie 20 lat a np 10 lat... to wtedy fakt, niewolnica pracujaca 50 lat zamiast 47 lat po prostu bedzie musiala do swojej emerytury dokladac, bo nic dla niej nie zostanie po podziale jej oszczednosci na wszystkich uprzywilejowanych

    Odpowiedz
  • Vox61(2015-09-22 08:15) Zgłoś naruszenie 30

    Skoro od lat jesteśmy " zieloną wyspą " i nie ima się nas żaden kryzys to najwyższy czas podnieść płace do poziomu odczuwalnego dla każdego Obywatela . Zwiększy się tym samym wysokość składek i hipotetycznych emerytur. Kłamstwem jest wmawianie nam , że wysokości emerytur decydują akurat ostatnie dwa lata pracy. A co ze mną, 62 latkiem od ponad 6 lat bezrobotnym ?

    Odpowiedz
  • oszukany kraj(2015-09-22 07:10) Zgłoś naruszenie 50

    Zarabiając połowę średniej krajowej(a tak jest w większości) nikt nie będzie miał wysokiej emerytury choćby pracował do 100 lat.I niech szanowni eksperci nie kłamia,że dłuższa praca to większa emerytura,bo to oszustwo.Można pracować 15 lat(policjant,sędzia,mundurówka cała) i miec przyzwoitą emeryture i nie opłacając ze swojego wynagrodzenia ZUS oni dostaja 100% i ida w wieku 40 lat dalej do pracy z komfortem życiowym po prostu maja dwie pensje.Czy tak wygląda sprawiedliwość w Polsce?Jedni za marne grosze do smierci a drudzy paniska młode chłopy?A gdzie sie podział projekt ustawy mówiący o 40 latach stażu pracy?od kilku miesięcy wałkowany dający nadzieję ludziom po 60-tce z długim stażem ?Co z nia zrobiono?

    Odpowiedz
  • dość kłamstw(2015-09-22 07:03) Zgłoś naruszenie 40

    Jak można tak oszukiwać Polaków,mówiąc,że za 2 czy 5 lat emerytura będzie o 70% niższa.a niby dlaczego?Przeciez przez te lata dodatkowe ludzie moga dostać co najwyżej 10zł więcej skoro przez 40 lat większość otrzymuje 1500zł.Wszystko zależy od wysokości wynagrodzenia a nie od przepracowanych lat powyżej ustalonego wieku.Eksperci to jak z koziej dupy traba,płacą im za straszenie społeczeństwa a sami biora wysokie wynagrodzenia i ida wcześniej na emerytury dorabiając własnie takimi bzdurami.wstydziliby sie ,dla większości lepsza emerytura nawet niższa niż zasiłek nieadekwatny do warunków życia.Tak naprawde to maja gdzieś ile kto będzie miał emerytury oni boja się,że na nich nie będzie miał kto robić.Hieny!!!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-09-21 23:37) Zgłoś naruszenie 50

    Co Wy "wielcy eksperci" tak bardzo boicie się o nasze niskie emerytury? Skąd się bierze tylu "zatroskanych"? Dajcie emerytury tym którzy chcą na nie iść i przestańcie już tak ubolewać i wymyślać tysiące powodów aby tego nie zrobić!
    Prawda jest taka, że robicie wszystko (straszycie) aby ludzie nie szli na emeryturę !!!

    Odpowiedz
  • guru122(2015-09-21 22:21) Zgłoś naruszenie 60

    Co za bzdety facet wypisuje, dwa lata pracy krócej i emerytura mniejsza o 1/5, chyba go pogieło. Straszyć straszyć jeszcze raz straszyć, to jest dewiza tzw. ekonomistów. Dobrze że obniża się wiek emerytalny, bo starzy blokują miejsca pracy młodym co jest szczególnie dotkliwe przy wysokim bezrobociu. A potem dziwią się że emigracja młodych. Zmiany powinny iść jeszcze dalej, powinno być 60/60, a jak chcesz i mozesz dalej pracować to proszę bardzo.

    Odpowiedz
  • Dość POlityki amatorów(2015-09-21 21:52) Zgłoś naruszenie 12

    Jeszcze dwie złodziejskie kadencje PO i można emigrować nawet od Syrii.

    Odpowiedz
  • Wesoly Romek(2015-09-21 21:14) Zgłoś naruszenie 20

    ekspert lipa

    Odpowiedz
  • helikopter(2015-09-21 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    Te wyliczenia są z sufitu ! Bo jeśli ktoś zarabia 1200 to ile przed zmiana dostanie a ile dostałby po zmianie ?

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-09-21 18:11) Zgłoś naruszenie 14

    do Autora --lepsze To niz niz figa z PO!

    Odpowiedz
  • chętni to przedewszystkim ludzie zmarginesowani...(2015-09-21 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    przez rządy PO+PSL,poprostu po 45 latach pracy wyrzuceni na śmietnik,aby przeżyć ichcą wziąć jakiekolwiek świadczenie ze zrozumiałych przyczyn.Więc prezydent pragnie tych ludzi wyciągnąć ze śmietników ???to rządy PO+PSL powinny stanąć na głowie,aby ratować swoich ziomków w pierwszej kolejności a nie odwrotnie.Zarozumiała i niezrozumiana patologia państwa polskiego POdążająca do likwidacji jego !!!

    Odpowiedz