Będą podwyżki emerytur. Senior dostanie więcej. Ale tylko raz

autor: Grzegorz Osiecki07.09.2015, 07:41; Aktualizacja: 07.09.2015, 07:53
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz dostał 1,2–1,3 mld zł na dodatkowe podwyżki emerytur w 2016 r. – ustalił DGP.źródło: ShutterStock

Najbardziej prawdopodobny wariant podwyżek to jednorazowe dodatki dla emerytów i rencistów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (123)

  • Emerytka(2016-04-27 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle słyszę o świętości życia" od poczęcia do naturalnej śmierci," a przecież to jest eutanazja, to powinno być karane co wyprawiają rządzący. Najpierw dla siebie, na wycieczki do USA z całą halastrą, a dla emerytów brak.

    Odpowiedz
  • babulinka(2016-02-23 20:56) Zgłoś naruszenie 01

    Proponuję większą kupę szmalu dać ojcu biznesmenowi i znacznie zwiększyć fundusz kościelny.

    Odpowiedz
  • bajka(2016-02-15 22:12) Zgłoś naruszenie 30

    Takich kominów płacowych jak teraz nie było za tzw. komuny. Za Gomułki drożały buty to taniał chleb ale chleb wazył 1 kg. a teraz nie ogłasza sie podwyzek, bo widac to w sklepie, ze jak rozmienisz sto zł to nie kupisz za to wiele. Jak słysze o "przeciętnym wynagrodzeniu to mam mieszane uczucie , jeden zarobi 80 tysiecy a drugi 800 zł. to jaka bedzie przecietna ? Mydlenie oczu teraz sie nie uda, bo analfabetów juz nie ma. Oby wszyscy dostali przecietna płace ! Tak niedawno słyszałam, ze jest za duzo urzedników a teraz do czego dazy nowa władza ? Biedna Ojczyzno moja, dlaczego lud Twój musi byc biedny, mimo, ze Cie kocha ? podwyzki emerytur obrazaja mnie, bo po to, zeby dac 5 zł to jaki to koszt no nie ?

    Odpowiedz
  • biedny emeryt(2016-01-14 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ci co pracowali 10 lat i ci co przepracowali 40 lat mają mieć jednakowe emerytury.Tak się nie godzi .Lata pracy są bardzo ważne i powinny być uwzględnione przy wymierze emerytury.Emeryci też ludzie i mają większe potrzeby niż ci co pracują.Bo ludzie młodzi jedzą tak samo,ale nie chorują,a emerytów gnębią chorobyktóre ,na które są potrzebne pieniądze,bo jak wiemy leki są coraz droższe.

    Odpowiedz
  • Grażyna(2016-01-04 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    witam dla ,dzieci,500 a emeryt grosze, patologie do pracy nie pójdą,będą żyć z dzieci.

    Odpowiedz
  • Realista.(2015-12-06 18:51) Zgłoś naruszenie 124

    Należy dać najbiedniejszym emerytom po 100, 200, 300 zł, ale na stałe, a nie tylko raz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ha ha ha ha ha(2015-11-26 15:50) Zgłoś naruszenie 01

    Senior dostanie więcej ? - najlepiej jak umrze, po śmierci - kopa i w dołek ! Znowu nas wyrolowali !
    Gdzie spełnienie obietnic przez "wielebnego " prezydenta ?

    Odpowiedz
  • Polka.(2015-11-18 21:38) Zgłoś naruszenie 53

    Ja po trzydziestu paru latach pracy mam 1200 zł emerytury.

    Czuję się oszukana przez Rząd i ZUS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oszukani Emeryci./////////////////////////////////(2015-11-18 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Taka naprawde waloryzacja miala by byc od 2000r 15 lat do tylu jestesmy kolejne Rzady lekcewazyly Emerytow jestesmy wszyscy oszukani poniewaz mialo to byc procentowo ci co pracowali 45lat i do Zusu placili uczciwie wysokie skladki od wysokiego zarobku dzis sa oszukani o 500zl. miesiecznie bo to juz 15lat nic sie nie robi w tym kierunku.Polacy zostali OSZUKANI przez Rzad ci co marnie odkladali i malo lat pracy maja po 300zl. dostana a ci co maja 47lat pracy ledwo 36zl.Rzad sie zabezpiecza by miec zawsze pelne koryto.Najpierw dbaja o siebie potem cos tam dac SWOLOCZY tak jest i bedzie kogo byscie nie wybrali.Ja nie bylem na wyborach i nie dalem sie nabrac Pisowi wiem ze nikt i nic juz Polakom nie pomorze tylko smierc nas od tych skur...Wyzwoli.+++

    Odpowiedz
  • zly(2015-11-14 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dla poslow po 500 zl znalazlo sie na podwyzki i 14 milionow na odprawy

    Odpowiedz
  • wiecho(2015-11-09 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    No tak dajcie podwyzkie Artysta bo oni maja malo cale zycie nie odprowadzali skladek a wy im dzwigajcie emerytury

    Odpowiedz
  • E-wunio(2015-10-22 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    To dla emerytów , którzy tyrali w komunie cale życie ( liche płace, kartki żywnościowe, brak urlopów na dzieci , w sklepach ocet, walka o wolność , żeby teraz mogli żyć w luksusie ( co bardziej wytrawny złodziej ) ) Po 5,00 zł waloryzacji , bo deflacja . To jest sztuczna deflacja , pietruszka tania , ale woda , opłaty ,leki , wszystko drożeje . Jak wam nie wstyd. Nie potraficie rządzić . Wstyd , to już nie są ludzie, to jakieś BADZIEWIA , oderwane od rzeczywistości, które pchają się do władzy ( ale tak to już z ludżmi ze wsi bywa), po trupach do celu.

    Odpowiedz
  • emerytka nauczycielka(2015-10-20 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    tym razem PSL okrada emerytow, nie pierwszy raz, Rodowicz i innym co skladki nie placili dac dodatek , tym co minimum 5 lat przepracowali tez a tym co cale lata,czesto w swiatki pracowali zabrac, lub wyplacic po 5 zl, ja taka waloryzacje mam w d...e

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-10-18 18:50) Zgłoś naruszenie 01

    ...więc wychodzi na to że po jasny ch... dobrze i długo pracować !!! zawsze cie wyj...!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka w nędzy(2015-10-18 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wstydu Kopacz i jej rząd nie mają...Dla emerytów 10 zł a oni leżą na pieniądzach...Jak ma żyć i leczyć się emeryt który ma 1500 zł i mieszka sam... Życzę im wszystkim aby zarazili się od uchodzców cholerą i żeby wszyscy wymarli, bo tacy ludzie powinni zniknąć na zawsze ze sceny politycznej...Przeklinam wszystkich którzy doprowadzili kraj do ruiny...bo emeryt nie ma z czego żyć , za co się ubrać i za co się leczyć...Ludzie grzebią w śmietnikach... bo tak rząd doprowadził kraj do ruiny... dbając tylko o swoje brzuchy...Pani Kopacz powinna pokazać swoją mądrość i wskazać jak żyć za 1500 a ...nie mądrzyć się że kraj taki piękny...Owszem piękny dla Niej i dla darmozjadów z PO

    Odpowiedz
  • iun(2015-10-15 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    PO systematycznie okrada emerytów zaniżając coroczne waloryzacje. Teraz próbują kupić najbiedniejszych emerytów obiecując im jednorazowy ochłap ,,,

    Odpowiedz
  • Leszek F.(2015-10-07 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Mam jeszcze pytanie do rządzącej hołoty. Kiedy waloryzacja zasiłku pielęgnacyjnego 153 zł nie waloryzowanego od 9LAT ???

    Odpowiedz
  • Leszek F.(2015-10-07 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Senior dostanie ale w pysk. Jednorazowy dodatek to automatyczne wykluczenie z przyszłej waloryzacji tej kwoty. Uczciwość nakazuje podzielenie tej kwoty /350 zł/ na 12 miesięcy tj. waloryzacja kwotowa i wówczas przyszła waloryzacja świadczenia obejmie tą kwotę. Metoda proponowana przez PO jako dodatek jednorazowy to tak jak metoda na wnuczka. A nóż staruchy nie zaskoczą i łykną ten przekręt. Już ja na was nie zagłosuję i apeluję do innych seniorów - wywalić to dziadostwo na zbity pysk z parlamentu !!!

    Odpowiedz
  • też emeryt(2015-10-04 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    tak, tak, PiS Wam da!!! Żebyście się nie zdziwili.

    Odpowiedz
  • jbt(2015-10-02 18:08) Zgłoś naruszenie 42

    do emeryt ;2;. Ile chciałbys podwyzki od pisiorów.

    Odpowiedz