Rząd zadba o finanse i zdrowie emerytów

autor: Bożena Wiktorowska14.08.2015, 07:31; Aktualizacja: 14.08.2015, 08:46
seniorzy-telefon-emeryt.jpg

Równocześnie będzie monitorowany stan zdrowia seniorów i jego uwarunkowania oraz jakość życia związana ze zdrowiem, w tym dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznychźródło: ShutterStock

Rada Ministrów corocznie, do końca września, będzie przedstawiać Sejmowi i Senatowi informację o sytuacji osób starszych. Taki nakaz wprowadza projekt ustawy o osobach starszych przygotowany przez posłów z komisji polityki senioralnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • emeryt(2015-08-14 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    czyżby to propaganda przed wyborami, słyszałem że w 2016 r ma być aż 5 zł waloryzacji emerytur

    Odpowiedz
  • Jarek(2015-08-14 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    http://solidarni2010.pl/31406-komorowski-uwiklany-w-zamach-w-smolensku.html?PHPSESSID=bcd81e401134dd8ea8bccd579ccacfb4 zobacz koniecznie

    Odpowiedz
  • annawro777(2015-08-14 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego dopiero teraz przed wyborami WŁADZA - bojąc się o swoje stołki - UDAJE< ŻE ZAJMUJE SIĘ EMERYTAMI !!! TO KOLEJNE OSZUSTWO I "NABIJANIE W BUTELKĘ" PRZECIĘTNEGO POLAKA

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-08-14 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby rząd zaprzestał okradać emerytów podczas corocznych waloryzacji ? skrócił kolejki do lekarzy i obniżył ceny leków?

    Odpowiedz
  • marek(2015-08-14 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA - jedyny kraj Europy,gdzie nie są refundowane najnowsze leki rakowe . POLSKI OBÓZ ZAGŁADY

    Odpowiedz
  • annawro777(2015-08-14 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Tak obecny rząd zadba o emerytów jak były prezydent Komorowski zadbał o ... rozwikłanie tajemnicy katastrofy smoleńskiej

    Koniecznie obejrzyj ten film

    http://solidarni2010.pl/31406-komorowski-uwiklany-w-zamach-w-smolensku.html

    Odpowiedz
  • Kopacz czyMengele(2015-08-14 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dziekuje Tusk i Kpoacz zadbali --do piachu -praca przez 52 lata (od 15r zycia ) emerytura ma pokryć koszt pogrzebu którego zasiłek uwalił Tusk do ceny trumny dykturowej.

    Odpowiedz
  • zenek(2015-08-14 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu w programy wpakują miliony a gdy przyjdzie do realizacji to usłyszymy starą gadkę-nie da się,za drogo

    Odpowiedz
  • Możemy też wczesniej uderzyć w kalendarz.(2015-08-14 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd PO i PSL już zadbał o uprzywilejowanych wczesnych emerytów TUSKOeBUZKA.
    Na których robić mamy średnio aż o 24 lata dłużej!!! do wieku 67 lat.

    Odpowiedz
  • Możemy też wczesniej uderzyć w kalendarz.(2015-08-14 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd PO i PSL zadbał już o uprzywilejowanych wczesnych emerytów TUSKOeBUZKA.
    Na których robić mamy średnio aż o 24 lata dłużej!!! do wieku 67 lat.

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-08-14 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Przy deflacji szczęściem powinno być 0zł waloryzacji

    Odpowiedz
  • PO zadba?(2015-08-14 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    pewnie ustawę o eutanazji wprowadzą.

    Odpowiedz
  • Nakazuje PROJEKT (?!?!)(2015-08-14 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę pisać co nakazują OBOWIĄZUJĄCE przepisy - dość propagandy !

    Odpowiedz
  • marianna(2015-08-14 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy Rzad zajmie sie emerytami, ktorzy nie zwolnili etatu, sa od lat na stanowiskach dyrektorskich w Urzedach np: w Lublinie i maja podwojne dochody? Czas chyba aby zwolnic miejsce mlodszym, ktorzy musza na emeryture zapracowac. Tak wiec sa bogaci i biedni emeryci a maja jednakowa podwyzke emerytury np: po 5 zl

    Odpowiedz
  • !(2015-08-14 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    WALORYZACJA EMERYTUR 2012r. - emeryci nie zapomnieli...

    Odpowiedz
  • abaja(2015-08-14 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd zadba o finanse emerytów to mamy pewne na 1000% a ZUS i grabarz zrobi dalej co ...

    Odpowiedz
  • ZUS(2015-08-14 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Źle to wróży emerytom, jak się nimi zajmą !

    Odpowiedz
  • Stary system emerytalny.(2015-08-15 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz Kraśko gra głupa w TV , mówiąc że ludzie dłużej żyją.
    Bo jakoś dziwnie zapomina o uprzywilejowanych wczesnych emerytach TUSKOeBUZKA górnikach i mundurowych.

    Odpowiedz
  • polscy biedni emeryci(2015-08-15 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    My emeryci potrzebujemy większych emerytur aby wykupic leki bo samo badanie i wizyty u lekarzy nic nam nie daje.My nie mamy z czego wykupić leków bo nasze emerytury sa po prostu nędzne.Tu rząd powinien nam pomóc,dac emerytom jakąś pomoc finansową nawet jednorazową w roku,dać jak w firmach na święta dodatkowe pieniądze,na grusze to by była naprawde pomoc,bo emeryci nie jeżdżą na wakacje poniewaz nie maja na życie i rachunki.Co nam z pomocy lekarzy skoro to wiąże sie z finansami?

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-08-15 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobra propozycja . Emerytów należy monitorować całodobowo i bardzo dokładnie aby żaden się nie wywinął bo statystyka zostałaby sknocona . Na podstawie dotychczasowej dbałości rządu o emerytów wnioskuję aby szanowna komisja dopisała do projektu taki punkt jak ostateczne rozwiązanie problemów polskich emerytów . Raz a dobrze .

    Odpowiedz