Podnoszenie wieku emerytalnego w Polsce do 67 lat jest koniecznością

18.06.2015, 18:40; Aktualizacja: 18.06.2015, 18:43
Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciej

Zdaniem Łukasza Kozłowskiego - także eksperta Pracodawców RP, z czysto ekonomicznego punktu widzenia byłoby lepiej, gdyby ten wiek podnoszony był szybciejźródło: ShutterStock

 Tak zgodnie stwierdzili uczestnicy dzisiejszej debaty zorganizowanej przez Pracodawców RP. Ekspertka organizacji Monika Gładoch podkreśliła, że ta konieczność wynika przede wszystkim z demografii. Polacy żyją dłużej, spada liczba narodzin.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • emigrant(2015-06-19 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zatrzymajcie masowa emigracje, a znajda sie mlodzi ktorzy pracujac i placac skladki beda finansowac emerytury starszym.
    No ale to juz troche trudniej, pani premier, nieprawdaz?

    Odpowiedz
  • bbb(2015-06-21 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    większość kobiet po 50 nie ma pracy, jestem za stara nawet do wystawiania faktur, pozostaje mi tylko sprzątanie za marne grosze. Nikt nie sprawdzi co umiem po prostu metryka mnie dyskwalifikuje, a co z tymi kobietami co w przyszłości mają pracować do 67 lat, kto ich zatrudni? NIKT

    Odpowiedz
  • zapracowany(2015-06-21 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czy rząd raczy doliczyć mi do stażu pracy moje nadgodziny, których mam tysiące.
    Nie.
    No to sami sobie pracujcie do 67.
    Polak potrafi i ja wierzę w mądrość rodaków i w to, że wymyślą coś na tą durnotę.

    Odpowiedz
  • NORMAL(2015-06-22 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    TEN ARTYKUŁ TO BŁAZENADA I DEBILNY EXPERT WYRÓWNAĆ WSZYSTKIM WIEK EMERYTALNY I PO KŁOPOCIE NIECH KAŻDY PŁACI ZUS I PO KŁOPOCIE

    Odpowiedz
  • Bolo(2015-06-22 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    A co mnie obchodzą pracodawcy RP ? To dyktatura ciemniaków, która widzi swój prywatny interes w utrzymywaniu wysokiego bezrobocia, bo to daje gwarancje taniej siły roboczej. Automatyzacja i komputeryzacja spowodują że ludzi do pracy będzie potrzeba coraz mniej. Za 20 lat bezrobocie będzie 30-procentowe. Wiek emerytalny trzeba obniżać a nie podwyższać. Mamy niestety głupi rząd który daje się sterować przez kapitał i działa przeciwko narodowi. Czas to zmienić. Najbliższy termin w październiku.

    Odpowiedz
  • do 67 lat powinni pracować niudacznicy zPO+PSL....(2015-07-03 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    a nie Tusk z jednej strony wydłużał wiek a z drugiej załatwił pocichu emeryturę dla premierów i nieważne ile odłożyli w składkach.To dopiero fanaberie połączone z ośmiorniczkami dają duży upust waluty budżetu państwa w bezgranicznie głodne gęby rządzących.WSTYD wasza wiara do lamusa niebawem!!!DUDA...DA !!!

    Odpowiedz
  • ARTUR(2015-07-21 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    GDZIE SIĘ PODZIAŁY PIENIĄDZE Z PRYWATYZACJI KTÓRE MIAŁY ZASILIĆ FUNDUSZ EMERYTALNY W POLSCE.POLITYCY SWOIMI DZIAŁANIEM DOPROWADZILI DO TEGO ZE CZŁOWIEK BĘDZIE PRACOWAŁ DO ?
    TERAZ ZAWRACAJĄ KIJEM WISŁĘ I WMAWIAJĄ SPOŁECZEŃSTWU TO CO JEST IM WYGODNE.

    Odpowiedz
  • JANEK(2015-07-21 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    W PRL WSZYSCY PODOBNIE ZARABIALI Z TYCH PODOBNYCH ZAROBKÓW JEDEN MA 1500 ZŁ EMERYTURY DRUGI 3000 ZŁ W PRL BYŁY NA MASOWĄ SKALĘ FAŁSZOWANE DOKUMENTY DO ZUS DRUK RP-4 ZAKŁAD NIE INFORMOWAŁ ZUS ILE KAŻDY PRACOWNIK ZARABIAŁ .BYŁY WYSYŁANE INFORMACJE ZA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW W SUMIE.WPISYWALI .NA DOKUMENACH DO ZUS DRUK RP-4 PRZESZŁY EMERYT MIAŁ WPISYWANE ZAROBKI Z SUFITU .ZAKŁADY LIKWIDOWANO LUDZI TAK USZCZĘŚLIWIANO KONTA EMERYTALNE POWSTAŁY PO TO ŻEBY WYKLUCZYĆ TAKIE PRZEKRĘTY
    WASZE PIENIĄDZE W ZUS TO FIKCJA .

    Odpowiedz