Inspekcja Pracy zyska więcej uprawnień. Więcej osób z prawem do emerytury pomostowej

autor: Bożena Wiktorowska30.01.2015, 07:14; Aktualizacja: 30.03.2015, 11:28
Praca, rynek pracy, człowiek, kontrola

Wiele firm nie tworzy wykazu stanowisk pracy, na których jest wykonywana praca w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.źródło: ShutterStock

Inspektor pracy będzie mógł z urzędu skontrolować wykaz stanowisk, gdzie jest wykonywana szkodliwa praca. Dzięki temu więcej osób zyska prawo do emerytury pomostowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • adsenior(2015-01-30 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Tup, tup, tup - po kroczku po kawałku spełnia się wizja Orwellowska!

    Odpowiedz
  • Michał(2015-01-30 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    A czy za zwiększeniem uprawnień, czyt. obowiązków, idzie zwiększenie wynagrodzeń?

    Odpowiedz
  • dzieci gorszego boga(2015-01-30 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    A co z osobami prowadzącymi działalność gosp,mające ukończone 60 lat i 40 lat pracy?czy im nie należy sie cos z tych długo opłacanych składek?czy oni sa czymś nienaturalnym w Polsce?Czy nie licza sie jako pracownicy?to co w takim razie przez 40 lat robili?dlaczego państwo polskie traktuje tych ludzi jak zło a przeciez oni przez lata płaca składki i pracują?nie rozumiem tego!!!np.taksówkarze,firmy jednoosobowe itp.czym oni sa dla Polski?dlaczego im sie nic nie należy?

    Odpowiedz
  • xxx(2015-01-30 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    W funkcjonującym w Polsce w ramach powszechnego systemu emerytalnego - systemie składki zdefiniowanej każdy objęty tym systemem winien mieć możliwość odejścia na emeryturę w dowolnym wybranym momencie , albowiem jego świadczenie uzależnione jest ( zgodnie z zasadami w/w systemu ) od zgromadzonego przez zainteresowanego kapitału jak i od jego dalszego statystycznie przewidywanego okresu życia. Każde wprowadzone ograniczenie ( wiek 67 lat , uprawnienia do emerytury pomostowej , emerytury cząstkowe ...itd. ...itp. ...) jest zwykłym kantem , szwindlem wymyślonym przez rządzących aby oszukać i wykiwać ludzi. Ten system miałby wyłącznie sens tylko wówczas gdyby nie było tych wszystkich idiotycznych i oszukańczych ograniczeń - wymyślonych przez zakłamanych polityków tylko po to ogłupić , skonfliktować społeczeństwo i aby nadal oszukiwać zwykłych szarych ludzi. PO to ekipa wyspecjalizowana w kłamstwach , grabieży , manipulacji i pospolitym oszukaństwie.

    Odpowiedz
  • Niewolnik pańszczyźniany III R....y PO.(2015-01-31 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    To wszystko ściema.
    Wielu ludzi pracowało w szkodliwych i uciążliwych warunkach , ale te pseudo przepisy uniemożliwiają im przejście na emerytury pomostowe.
    Bo liczą się tylko uprzywilejowani TUSKOeBUZKA górnicy i mundurowi , na których robić mamy do wieku 67 lat.

    Odpowiedz
  • Bartnik uważa że teraz są inne wysypiska śmieci...(2015-01-31 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    i inaczej śmierdzą???są ujęte w wykazie,ale pracodawcy twierdzą inaczej.Takich pracodawców powinno obciążyć się składką na FEP od 2009r.Złodziejstwo pracodawców w polsce jest znane.Przy pomocy peło okradli ludzi tworząc bubel prawny/emeryt.pomostowa/.Tak to wprowadzając zaporę 1 dnia pracy przed 1999r.i 1 dnia pracy po 2008r.Pozbawili ludzi z wypracowanymi warunkami do konca 2008r. tuż przed osiągnięciem wieku wcześniejszej emerytury,zaś tych po 1999r.całkowitego pozbawienia wcześniejszej emerytury/pomostówki/ pomimo że są od tych ludzi odprowadzane składki na FEP.Zaś koalicja rządowa przy pomocy Waldiego nie zapomniała o rolnikach i otrzymali bonus w postaci pięcioletniego okresu przejściowego aby ten wiek dopełnili po 2008r.Teraz okradzeni ludzie mają po 45 lat stażu pracy,w tym 20 lat przepracowanych w war.szczególnych do 2008r.,oczekują na emeryturę do 67 roku życia grzebiąc po śmietnikach.

    Odpowiedz
  • Solidarność po wprowadzeniu ustawy oponowała......(2015-01-31 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    zaporowe działanie ustawy pomostowej i złożyła projekt już w 2010r. do Sejmu.Tak leżał do dziś jak inne prjekty ustaw będące pomocą w egzystencji ludzi wiekowych i długo pracujących.Dziś kiełbasa wyborcza,jutro może być niestrawna.Obraz nędzy i rozpaczy polskiego robotnika u schyłku wieku i wyczerpania w obiecaną przyszłość zaopatrzenia społecznego jakim jest wypracowana umową długoletnią emerytura dzięki nieudolności zarządzania tą dziedziną,którą zarządza PSL od dawna...

    Odpowiedz
  • ale PSL-owcy o swoich to dbają??????(2015-01-31 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    natychmiast...np.frankowiczów,zabrania pieniędzy z gwarantowanych świadczeń na pomoc sadownikom i.t.p...ludzi z miast mają -gdzieś zielone ludziki.

    Odpowiedz
  • Dość dzielenia obywateli !(2015-01-30 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jednym z podstawowych czynników decydujących o poziomie aktywności zawodowej osób starszych w Polsce jest jeden wiek emerytalny dla Wszystkich bez wyjątków na poziomie realnych możliwość pracujących Polaków ! Kto wypracował swoje 40-45-lat może odejść,pozostawiając miejsce pracy młodym i bezrobotnym bez możliwości dorabiania .

    Odpowiedz
  • Polak(2015-02-12 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    Rządy prawicy zawsze generują biedę, ta było przed wojną i tak jest teraz. Umacniają fundamenty dziadostwa szczekając na Rosję która ma ogromny potencjał surowcowy. Wolą wypalony zachód który już się pokapował gdzie stoją konfitury.

    Odpowiedz