Premier: jestem gotów bronić projektu reformy emerytalnej

17.02.2012, 17:39; Aktualizacja: 17.02.2012, 20:11

Premier Donald Tusk zapowiedział w piątek, że jest gotów bronić projektu reformy emerytalnej, który zakłada m.in. podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat. Tusk skrytykował propozycje SLD, aby przejście na emeryturę uzależnić od stażu pracy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • pszemusowy emeryt(2012-02-22 19:00) Zgłoś naruszenie 00

    Panie premierze nie może być tak żeby były grupy emerytów za których nie są odprowadzane składki. Emerytura jest to ostatnia droga na cmentarz i nie powinno się wyróżniać żadnych grup mam na myśli sędziów,prokuratorów.Jeżeli rząd chce by te grupy wyróżnić to nie kosztem reszty społeczeństwa. a tak na marginesie to co powiedział minister Pawlak Rostowski zrealizował swoją emeryture w Angli.pytam się ilu polityków ma soje emerytury na kontach zagranicznych. To potwierdza słowa słowa premiera Pawlaka

    Odpowiedz
  • g(2012-02-20 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    moim zdaniem pan premier szuka oszczędności w niewłaściwy sposób. Powinien najpierw zlikwidować swoje liczne szeregi, urzędy, uprawnienia, premie, wprowadzic stawkę minimalną dla pracowników sektora państwowego. Bo przecież likwidujemy dziurę finansów warstwy budzetowej. Tymczasem na stanowiskach państwowych można zarabiać nawet kilkaset tyś miesięcznie. Jak to jest z prezestami NBP, związków, miljonowymi premiami do podstaw rzędu 10tyś. etc.

    Odpowiedz
  • g(2012-02-20 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    zlikwiduj paniczu senat, urzędy, zostaw z 18 posłow, do decydowania, zabierz sobie przywileje i pracownikom panstwowym i nie będzie długów.

    Odpowiedz
  • Krystyna(2012-02-20 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Staż pracy!Powinien być najważniejszy!

    Odpowiedz
  • Be(2012-02-19 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Będąc na ulicy żądał wysłuchania, a teraz nie słucha nikogo.
    Jak to się zmienia punkt widzenia od miejsca siedzenia.

    Odpowiedz
  • emeryt %(2012-02-18 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    A jak będzie waloryzowana emerytura? Też po równo ? Bajki to ja dzieciom opowiadam.

    Odpowiedz
  • Odkurzony(2012-02-18 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    Zauważmy jak się z nami rozmawia,jako ze społeczeństwem, za pośrednictwem mediów.Co dzień nowy artykuł,często omawiający całe wystąpienie premiera.Ale odpowiedzi na zarzuty internautów i ZZ - żadnych.

    Przypomina to debatę prezydencką, przed kamerami.Tam obaj kandydaci, także mówią swoje kwestie, sobie a muzom, nie słuchając w ogóle zarzutów, lub argumentów rozmówcy.

    Otóż przypominam, że konsultacje społeczne to NIE DEBATA POLITYCZNA. Wybory się już odbyły, a premier jest formalnie reprezentantem społeczeństwa, z którym odbywa konsultacje, na określony temat.Konsultacje NIE ODBYWAJĄ SIĘ TYLKO Z PARTIAMI POLITYCZNYMI i za drzwiami gabinetów.Wobec tego premier, jeżeli traktuje poważnie społeczeństwo, powinien odpowiadać na konkretne pytania zainteresowanych, w tym również na pojawiające się zarzuty i rozwiązania, z mediów i internetu.

    Bardzo się dziwię, że o tak podstawowych sprawach, trzeba pisać na forum.

    Jeżeli uważacie Państwo, że kolejne, pojawiające się artykuły, nic nie wnoszą nowego w argumentacji premiera, proszę zignorować takie niepoważne konsultacje społeczne. Ja właśnie to teraz zrobiłem. Szkoda naszego wysiłku i zachodu.Warto robić w tym czasie coś pożytecznego, albo, jak to mówiły niedawno lemingi, z wiadomej telewizji, "skrzykiwać się" w celu skuteczniejszej demonstracji naszych poglądów.

    Odpowiedz
  • Genek + emeryt(2012-02-18 15:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czytałem projekt tej tzw. "Reformy". Jak to ma być reforma, to ja zwykły emeryt stwierdzam, że ci co pisali ten projekt nie powinni nazywać go "Reformą" a jedynie Wydłużeniem wiekowego czasu pracy dla Polaków. W tym projekcie tzw "Reformy" jest tylko mowa o podniesieniu wieku, lecz nic nie ma o zabezpieczeniu przyszłego emeryta !!! TO JEST KPINA Z POLAKÓW A NIE REFORMA!!!

    Odpowiedz
  • Wkurzony(2012-02-18 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    - KONIEC BAJEK !!
    Po pierwsze tych co mieli pecha i się nienapracowali wysłał pan już dawno na wczesniejsze emerytury i renty !
    Po drugie -Ci szczęsliwcy z 35-45-letnim stażami pracy to mało grupka ludzi nieuprzywilejowanych stanowiąca 34% ludzi w wieku produkcyjnym w Polsce między 55-64 rokiem życia ! Wprowadzając zmiany w pierwszej kolejnośći należało by zacząć od ludzi z długoletnimi stażami pracy których wrażliwość pańska pozbawiła prawa do zasłużonej emerytury .

    Odpowiedz
  • HIHI(2012-02-18 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne...nadal będzie modne obecne "zwalcowanie"emerytur?... lata pracy nie będą się liczyć więc "młodzi "...można będzie pół życia pracować na czarno lub wcale, korzystając z socjalu a dopiero po "dłuższym wypoczynku" lub "dorobieniu się na czarno" spokojnie przepracować kilka lat i zawsze coś się tam dostanie...lub jak podpowiada premier Pawlak będzie się liczyć na kogokolwiek...hihi

    Odpowiedz
  • Halina 1955(2012-02-18 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Na barki ludzi z najdłuższym stażem pracy zrzucono cały system emerytaly. Tym ludziom już raz dowalono 5-ć lat dodatkowej pracy, zabierając im prawa nabyte. Ile jeszcze musimy pracować? Czy 30, 35 i 40 lat pracy to mało? Oddajcie mi mój kapitał zgromadzony w zusie 480 tys. , a ja sama zatroszczę się o siebie. Spróbuj p. Tusk utrzymać sie za 1200 zł, no spróbuj.

    Odpowiedz
  • nastek(2012-02-18 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Martin Schulz 30 stycznia ujawnił treść rozmowy z Tuskiem o przyjęciu EUR-o w Polsce do 2015r. By sprawa się nie wydała, "odwrócono kota ogonem" i że niby ma to być "tylko" spełnienie kryteriów. pisze http://piastolsztyn.nowyekran.pl/post/52987,nie-bedzie-eur-o-w-polsce-bez-podniesienia-wieku-emerytalnego

    Odpowiedz
  • dziadek(2012-02-18 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    z odpowiedzialnością za słowo po wypocinach Tuska powiem krótko : debil

    Odpowiedz
  • Antoni(2012-02-17 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    po co to wszystko? stwórzcie warunki do życia młodym, aby zostali w Polsce, tu pracowali i zakładali rodziny, a niż demograficzny za 20 lat będzie niestraszny

    Odpowiedz
  • piotr(2012-02-17 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Tusk, w roku 1980, byłeś tz. szczylem, czyli nie mialeś wpływu na nic i wara Ci było do postanowień i żądań robotników. Dzisiaj dzięki głupocie tego narodu jesteś na szczycie, i **** Ci w dupę. Aby być człowiekiem trzeba mieć charakter, tego szczylu Ci brakuje. Historia lubi się powtarzać , mam nadzieję, że zatoczy koło i znajdziesz się tam gdzie powinieneś...

    Odpowiedz
  • alex60(2012-02-17 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    "czasami jest tak, że trzeba podjąć decyzję wbrew ludzkim oczekiwaniom."

    Nie jesteś Mesjaszem, pajacu, więc nie rób z siebie męczennika , który działa dla wyższych celów! Nie udawaj ,że jesteś mądrzejszy od reszty Polaków, że posiadłeś tajemną wiedzę jak uzdrowić kraj! Wybrano cię byś reprezentował ludzi i byś właśnie spełniał ludzkie oczekiwania!

    O czym, w amoku władzy, najwyraźniej zapomniałeś

    Odpowiedz