Kiedy ZUS zmniejszy lub zawiesi wypłacaną emeryturę?

autor: Hubert Rabiega01.11.2019, 10:00; Aktualizacja: 04.11.2019, 15:00
Emeryt ma obowiązek poinformować ZUS o podjęciu pracy zarobkowej. Ukrycie takiego faktu może skutkować zwrotem pobranych świadczeń nawet do 3 lat wstecz.

Emeryt ma obowiązek poinformować ZUS o podjęciu pracy zarobkowej. Ukrycie takiego faktu może skutkować zwrotem pobranych świadczeń nawet do 3 lat wstecz.źródło: ShutterStock

Dorabiający emeryt, który nie osiągnął jeszcze powszechnego wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) musi pamiętać, że po przekroczeniu określonych progów miesięcznego przychodu ZUS może zmniejszyć lub nawet zawiesić czasowo wypłacane świadczenie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Przestrzegam -Inspektor Pracy(2019-11-02 08:38) Zgłoś naruszenie 10

    Przestrzegam Wszystkich ,Rządy PO-PSL oraz obecnie PiS zbudowały i rozbudowują Piramidy Finansowe gorsze od Amber Gold. . Pracodawcy pro- Państwowych firm zamiast przeznaczać pieniądze na wypłaty pod zastraszeniem ich nieotrzymana przez pracownika, przelewają w części -(na ciche oczekiwanie Rządu)- tą kasę na PPE lub PPK i to jest mafijne naciąganie gdyż już zarządzające nimi mafijne VIPy zwietrzyły łatwą kasę. O tym że jest to przestępstwo ,że nie wolno ograniczać wypłat np. pod warunkiem kupowania tylko w sklepie właściciela każdy wie.!! Uczestniku funduszu lepiej niech Ci pracodawca da 100 zł na „rękę” niż Im 200 zł przelewem a Ty jeszcze od tej "ułudy" zapłacisz Im podatek z własnych dochodów. . Słowem co to jest warte --a nawet jeżeli będzie ta kasa (nikt jej za 20 lat nie roztrwoni lub ukradnie z kont) , to po pierwsze nie wiadomo ile będzie wówczas kosztowało 1 kg mąki , .........Pytamy się --jeżeli jakikolwiek system zarządzający może roztrwonić tą forsę na akcje i zbankrutować co jest teoretycznie możliwe ,lub tą forsę może zjeść inflacja ,wymiana pieniędzy itp... to dlaczego nie zostawić tej kasy obecnie w kieszeniach samych pracowników jako dodatkową premię . To prawda, jedni przepiją ,drudzy wydadzą na coś Im potrzebnego ale jedno jest pewne ,skorzystają Ci co ją wypracowują nawet zabawieniem się. Nie jak wg zamysłu TuskoPOdobni mający w przyszłości władzę to Oni przepiją. W mojej firmie najpierw zapisali Nasze PP do PZU ,teraz już się sami biją o tą kasę tworząc pseudo-stołki stawiając wysokie naciski na ponowny transfer tej forsy z PZU na Ich fundacje....a gdy już sobie ulokują tą forsę w swoich firmach Prezesi będą mieli jak pączki z śmietanie i to całkowicie legalnie , zgodnie z obowiązującym bezprawiem. I będą żyli po bankructwie jak Jaśnie Panowie gdy Wy będziecie szukać te pieniądze w rajach podatkowych.. .

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-11-02 08:50) Zgłoś naruszenie 10

    Emerytury powinny byc bez podatków , a trzynasta emerytura musi być w wysokości miesięcznego świadczenia emerytalnego , tak samo jak trzynastkę mają wszyscy urzędnicy !!! Natomiast PSL miał dobry pomysł aby emerytury były bez podatków !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane