Waloryzacja socjalna w 2019 roku: Minimum 70 złotych podwyżki świadczenia dla emerytów i rencistów w 2019 roku

autor: Grzegorz Osiecki08.10.2018, 07:14; Aktualizacja: 08.10.2018, 09:49
Nowy wzór ma kosztować więcej niż 7 mld zł, choć dokładnej kwoty nie znamy

Nowy wzór ma kosztować więcej niż 7 mld zł, choć dokładnej kwoty nie znamyźródło: ShutterStock

Rząd rozważa nowy mechanizm waloryzacji emerytur i rent. Jest już gotowy projekt ustawy. - Przewiduje on, że emeryci i renciści dostaną w przyszłym roku minimum 70 zł podwyżki – powiedział DGP jeden z ministrów. Na więcej mogą liczyć, ci którym większa podwyżka będzie wynikała ze wskaźnika inflacji. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (95)

  • emeryt-wyborca(2018-10-08 09:56) Zgłoś naruszenie 14716

    Trzeba patrzeć im na ręce.Bo coś przeczuwam ,że mogą nas oszukać.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anonim(2018-10-08 10:17) Zgłoś naruszenie 1277

    Kolejna kombinacja, teoretyczna podwyżka a oszczędności z okradzenia tych co ciężko całe życie pracowali.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2018-10-08 10:50) Zgłoś naruszenie 12111

    w tym porypanym kraju najlepiej być leserem, prawie za nic dostanie 1100 zł i resztę ma w d...pie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2018-10-08 09:41) Zgłoś naruszenie 1187

    Sposób waloryzacji okresla ustawa i nie można tak sobie dla jednych wyciąc 20% realnego (oczywiscie znowu bład w artykule - istotny wyraz pominięto) wzrostu wynagrodzeń a dla innych - nie BEZ ZMIANY W USTAWIE. A TK uznał przypadek 2012r za incydentalny a nie zgodny z regułą !!!! 3 mln emerytów z emeryturami "niebotycznymi" 1600zł netto ma być okradzionych ??? Skorzystać maja krusowcy, artyści i biznesmeni ? To sa ci biedacy z willami i milionowymi kontami ale ze świstkiem 1100zł z ZUS lub KRUS ? Moze zrobić majątkową lustrację nas wszystkich i wtedy zobaczyc, kto tak naprawde jest biedny a kto bogaty ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-08 13:28) Zgłoś naruszenie 1037

    PiS pozna siłę głosów okradzionych emerytów taką złodziejską pseudo waloryzacją. Czyżby wiedzieli że pozostało im już tylko liczyć na głosy wyborcze ludzi ,którzy przez całe swoje życie kombinowali i nie skalali się uczciwą i rzetelna pracą. Podziękowania złożymy w urnach wyborczych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jj(2018-10-08 13:22) Zgłoś naruszenie 975

    Podwyżka powinna być uzależniona od lat pracy a nie od lezenia na tapczanie.Cały ten system jest chory.Im kto mniej pracuje tym ma większa emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Emeryt z 45 letnim stażem (2018-10-08 11:13) Zgłoś naruszenie 977

    WALORYZACJA EMERYTUR MOŻE BYĆ TYLKO PROCENTOWA !!! KAŻDA NAWET NAJMNIEJSZA ZMIANA WPROWADZA KRZYWDĘ JEDNYCH EMERYTÓW A NIE UZASADNIONE I BEZPRAWNE KORZYŚCI INNYCH EMERYTÓW !!! PLATFORMA JUŻ TE ZŁODZIEJSTWO PRZERABIAŁA I TO NA DOBRE JEJ NIE WYSZŁO !!! PIS NIECH NIE KOMBINUJE ZABIERANIE BEZPRAWNIE WALORYZACJI JEDNYM EMERYTOM I BEZPRAWNIE DAWANIE TYCH PIENIĘDZY DRUGIM EMERYTOM !!! POWTARZAM NIECH NIE USZCZĘŚLIWIA JEDNYCH EMERYTÓW , KRZYWDĄ INNYCH EMERYTÓW !!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kolo(2018-10-08 09:45) Zgłoś naruszenie 9013

    Załóżmy, że granicę określi się na 1500zł. Ten, kto ma 1500zł będzie miał 1570zł a ten z 1501zł o 2% wiecej, czyli 1531zł. To będzie sprawiedliwośc wg PiS ???? Takie prawo NATYCHMIAST DO TK !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja wiem(2018-10-08 14:23) Zgłoś naruszenie 904

    Wszystko co robią to tylko po to by te biedaki poszły na nich głosować.Jeżeli tacy dobrzy to powinni podnieść kwotę wolną od podatku,dopóki tego nie zrobią,znaczy,że dalej oszukują,dlatego nie głosować na nich.

    Odpowiedz
  • ewa(2018-10-08 10:43) Zgłoś naruszenie 865

    Ci co pracowali 40 lat i do ZUS przekazano ich składek 2 krotnie więcej niż tych pracujących 20 lat oraz tacy, którzy się edukowali dłużej aby mieć lepiej płatną pracę, to teraz zostaną to ukarani. W sumie zabrane zostanie więcej niż dane innym. 500 plus na dzieci jest finansowane przez wszystkich, bo ceny poszły w górę ostro, a waloryzacja emerytur nikła.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Voxveritas(2018-10-08 12:13) Zgłoś naruszenie 824

    Waloryzacje, rewaloryzacje, - przecież to brednie wpisujące się w patologiczny absurd, jaki stanowi nasz system pseudo-emerytalny. Tylko wprowqadzenie solidnej kwoty wolnej od podatków, poprawi los słabo uposażonych emretów. Np. wprowadzenie kwoty wolnej w wysok. 2,5 tys miesiecznie, pozwoli zaoszczędzic emerytowi mającemu swiadczenie w wysokosci 2 tys ok 400zł. Zreszta pobieranie od emerytur podatków w takim systemie to sedno paranoi, poniewaz w rzeczywistości to pracujący składają sie na te emerytury, czyli płacą podatki podwójnie. Zakłamanie i notoryczne gwałcenie konstytucyjnych praw, tak oblekło gumnem ten system, że nawet zarządzający nim oraz ludzie, którzy mienią się ekspertami z tytułami naukowymi, powiadają brednie i publiczne kłamstwa, zabierając głos w sprawie. System jest repartycyjny to znaczy, że dzisiejsi pracujący płacą na emerytów. To oznacza, że tyle pieniędzy ile wpływa do systemu (przynajmniej ze składki emerytalnej) powinno być podzielone na wszystkich emerytów. Pewno w normalnym systemie, byłaby to przyzwoita emerytura, płacona w zależności od przepracowanych lat, lecz nie w naszym kraju.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jura(2018-10-08 12:02) Zgłoś naruszenie 743

    Myśleć trzeba podczas wyborów a nie po.To my wybieramy tych półgłówków i za swoją głupotę potem płacimy.Niby proste a od 30 lat nie dociera.

    Odpowiedz
  • Chory emeryt(2018-10-08 10:32) Zgłoś naruszenie 733

    50 lat płaciłem podatki i różnego rodzaju skladki ZUS . Mam niską emeryturę nie mam do nikogo pretensji taką drogę kariery zawodowej wybrałem (rzemiosło).Ale czy mógłbym raz przeczytać zamiast jakiś procentów zwalniamy emerytów z podatków i składki zdrowotnej .I tak niewiele nam zostało a leki są drogie.

    Odpowiedz
  • albin(2018-10-08 09:47) Zgłoś naruszenie 675

    Z ustawy o waloryzacji JESZCZE NICZEGO NIE USUNIĘTO !!! Nie było żadnego procedowania ! Żaden rząd czy minister nie ma prawa ingerencji we ustawę, od tego jest Sejm, Senat i Prezydent oraz TK !!!

    Odpowiedz
  • Uczciwy emeryt(2018-10-08 11:48) Zgłoś naruszenie 6417

    PIS znowu przegra

    Odpowiedz
  • xxx(2018-10-08 14:20) Zgłoś naruszenie 638

    No i to jest jawna kiełbasa wyborcza bo ponad 2/3 emerytów dostaje emeryturę w takiej właśnie wysokości. Są to panie które krótko pracowały, poodchodziły na wcześniejsze emerytury, rolnicy, wszelkiej maści kombinatorzy którzy pracowali na czarno lub za granicą. Emerytura mała ale konta w banku sowite.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kuba(2018-10-08 11:41) Zgłoś naruszenie 637

    Dać tym, którym się nie należy - bezprawie. POZOSTAŁYCH okraść!!!!!! I Kto będzie głosował za PIS-em dbającym o seniorów i niepełnosprawnych? Kłamstwo i obłuda!

    Odpowiedz
  • zizi(2018-10-08 13:11) Zgłoś naruszenie 6215

    Przecież wszyscy emeryci są równi wobec prawa-nie można różnicować stopnia podwyżek!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Koniec rządów PIS(2018-10-08 12:38) Zgłoś naruszenie 5818

    PIS straci poparcie wyborców, więc myślę ze następne wybory przegrają z kretesem i wtedy ich będzie rozliczać dzisiejsza opozycja, PRECZ Z MOCHERAMI

    Odpowiedz
  • xyz(2018-10-08 14:24) Zgłoś naruszenie 5615

    PIS w poprzedniej kadencji także nie dbał o emerytów. Dwa razy była zerowa waloryzacja. Zyskają tylko ci z KRUS Przez waloryzacje oraz nauczycieli PIS przegra wybory. Sondaże nic nie znaczą.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz