statystyki

Chcesz uciec przed PPK? To ostatni dzwonek, by zafundować pracownikom PPE

autor: Bożena Wiktorowska01.10.2018, 07:19; Aktualizacja: 01.10.2018, 07:29
Przepisy regulujące zasady powstania PPK mają wejść w życie w 2019 r.

Przepisy regulujące zasady powstania PPK mają wejść w życie w 2019 r.źródło: ShutterStock

To ostatni dzwonek dla przedsiębiorców, którzy planują zafundować zatrudnionym całkowicie dobrowolne pracownicze programy emerytalne (PPE), uciekając w ten sposób przed pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK).

By PPE zaczęło działać w firmie, musi zostać zarejestrowane do końca roku przez Komisję Nadzoru Finansowego. Okres oczekiwania wynosi obecnie blisko trzy miesiące, w dodatku firmy muszą się liczyć z koniecznością poprawy lub uzupełnienia wniosków.

Eksperci nie mają wątpliwości, że kolejka ma związek z PPK. W 2016 r. wnioski o rejestrację PPE złożyły zaledwie 24 firmy. Gdy w ubiegłym roku rozpoczęto dyskusję nad nową formą oszczędzania, chętnych do zafundowania pracownikom dodatkowych emerytur było już 77. A jak podaje KNF, od stycznia do 24 września tego roku wpłynęło 177 nowych wniosków o wpis PPE do rejestru. Zarejestrowano 106 nowych programów (liczba ta obejmuje również decyzje dot. wniosków złożonych jeszcze w zeszłym roku).


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • alleluja i do przodu(2018-10-01 10:32) Zgłoś naruszenie 50

    Czy ta porada jest dobra? Sięganie do kieszeni pracujących i płacących podatki to zasada świętych i świeckich politykierów. Na jakiej podstawie prawnej wypłaca się emerytury poniżej minimalnej jaką rzekomo gwarantuje ZUS? PPE - wystarczy radosna twórczość każdej aktualnej większości w Sejmie lub zręczna wrzutka w jakąś ustawę zmieniającą, a dobrowolność zniknie. Nie da się dobrze doradzać, gdy ma się złodziei w Sejmie i rządzie. A naród jeszcze czci złodziei handlujących grzechów odpuszczeniem i życiem wiecznym.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane