statystyki

Chcesz uciec przed PPK? To ostatni dzwonek, by zafundować pracownikom PPE

autor: Bożena Wiktorowska01.10.2018, 07:19; Aktualizacja: 01.10.2018, 07:29
Przepisy regulujące zasady powstania PPK mają wejść w życie w 2019 r.

Przepisy regulujące zasady powstania PPK mają wejść w życie w 2019 r.źródło: ShutterStock

To ostatni dzwonek dla przedsiębiorców, którzy planują zafundować zatrudnionym całkowicie dobrowolne pracownicze programy emerytalne (PPE), uciekając w ten sposób przed pracowniczymi planami kapitałowymi (PPK).

By PPE zaczęło działać w firmie, musi zostać zarejestrowane do końca roku przez Komisję Nadzoru Finansowego. Okres oczekiwania wynosi obecnie blisko trzy miesiące, w dodatku firmy muszą się liczyć z koniecznością poprawy lub uzupełnienia wniosków.

Eksperci nie mają wątpliwości, że kolejka ma związek z PPK. W 2016 r. wnioski o rejestrację PPE złożyły zaledwie 24 firmy. Gdy w ubiegłym roku rozpoczęto dyskusję nad nową formą oszczędzania, chętnych do zafundowania pracownikom dodatkowych emerytur było już 77. A jak podaje KNF, od stycznia do 24 września tego roku wpłynęło 177 nowych wniosków o wpis PPE do rejestru. Zarejestrowano 106 nowych programów (liczba ta obejmuje również decyzje dot. wniosków złożonych jeszcze w zeszłym roku).


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • alleluja i do przodu(2018-10-01 10:32) Zgłoś naruszenie 51

    Czy ta porada jest dobra? Sięganie do kieszeni pracujących i płacących podatki to zasada świętych i świeckich politykierów. Na jakiej podstawie prawnej wypłaca się emerytury poniżej minimalnej jaką rzekomo gwarantuje ZUS? PPE - wystarczy radosna twórczość każdej aktualnej większości w Sejmie lub zręczna wrzutka w jakąś ustawę zmieniającą, a dobrowolność zniknie. Nie da się dobrze doradzać, gdy ma się złodziei w Sejmie i rządzie. A naród jeszcze czci złodziei handlujących grzechów odpuszczeniem i życiem wiecznym.

    Odpowiedz
  • moczek(2019-11-09 09:22) Zgłoś naruszenie 10

    U nas jako że nic takiego pracodawca nie zaproponował będzie wprowadzone ppk, no ale lepsze to niż nic. ZUS właśnie ogłosił że ma ogromny deficyt więc na nich lepiej nie liczyć

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane