Emerytura atrakcyjniejsza niż pensja. Coraz więcej aktywnych zawodowo ubiega się o emeryturę

27.03.2018, 14:16; Aktualizacja: 27.03.2018, 15:21
W 2017 roku około 60 proc. emerytów było nieaktywnych zawodowo, a około 40 proc. aktywnych - w tym 27 proc. otrzymało emeryturę po zatrudnieniu na etacie.

W 2017 roku około 60 proc. emerytów było nieaktywnych zawodowo, a około 40 proc. aktywnych - w tym 27 proc. otrzymało emeryturę po zatrudnieniu na etacie.źródło: ShutterStock

Od początku 2018 r. z tytułu obniżenia wieku emerytalnego wnioski o świadczenie złożyło ponad 92 tys. osób - poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zwróciła uwagę, że w porównaniu z ubiegłym rokiem o emeryturę ubiega się więcej osób aktywnych zawodowo.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • idioci(2018-03-27 18:52) Zgłoś naruszenie 4511

    jaki obniżony wiek, czy was porąbało, przecież wiek 60, 65 to normalny a nie obniżony wiek na emeryturę

    Odpowiedz
  • Polka(2018-03-27 20:50) Zgłoś naruszenie 435

    A kiedy emerytury stażowe ,niech każdy przepracuje 40 lat to bedzie uczciwie.Z wyjątkiem ludzi chorych,ale jak na rencie to zakaz pracy

    Odpowiedz
  • okradziony(2018-03-29 07:56) Zgłoś naruszenie 255

    Czy w końcu kiedyś rząd zajmie sie ludzmi ,którzy przepracowali 40+ lat,są w wieku 60+ i pozostają na zupełnym śmietniku .Pracowali ciężko fizycznie od 15 roku życia ,dziś zostali bez pracy,zdrowia ,bez żadnych środków do życia .To jest dramat ,musieli zakończyć działalność gospodarcza z powodu krach na rynku ,bo tak różowo to tylko jest a TVpis ,a na dole to jest katastrofa .Ja rozumie ,że w interesie rządy ZUS jest to ,aby tacy ludzie z wypracowanym kapitałem przenosili sie 2 m.pod ziemie .Dostana 4 tyś.na deski i księdza i problem z głowy.Ich wypracowany kapitał potrzebny jest na rządowe premie ,Rydzyka i Misiewiczów itd.itd.Taki dramat to tylko w Polsce .W żadnym kraju tacy ludzie nie chodzą po śmietnikach .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • alina(2018-03-27 21:47) Zgłoś naruszenie 2012

    A co z tymi , którzy pracowali na śmieciówkach? To była i jest wina tego chorego nieuleczalnie państwa. Moim zdaniem wszyscy ci śmieciowi pracownicy powinni skarżuc to koszmarne patologiczne państwo o odszkodowania, oraz zadośćuczynienia za NARUSZENIE dobra osobistego jakim jest GODNOŚĆ. tTo mafijne państwo funduje nagrody ministrom z pieniędzy podatników.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Podatnik(2018-03-28 17:11) Zgłoś naruszenie 182

    przecież wielu emerytów szło na emeryturę w wieku 50 lat życia i 30 lat przepracowania. I tu ich jest sporo. Teraz niema na tych co majaco namniej 60 lat i więcej i więcej przepracowali.

    Odpowiedz
  • Byly wyborca PIS(2018-03-28 10:40) Zgłoś naruszenie 163

    A co dla 57+ gdzie zupełnie nic z ZUS? Żadnej renty-jałmużny , żadnej pomostówki , żadnej emerytury.

    Odpowiedz
  • o(2018-03-28 09:28) Zgłoś naruszenie 132

    jest wybór, kto chce to pracuje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mic(2018-04-03 03:20) Zgłoś naruszenie 131

    Jestem w szoku jak ZUS wylicza nie licznym emerytury ,a jest tak Pani po 30 stu paru latach na rencie nie wypadkowej ,na tej rencie cały czas pracując / taka chora/ ma wyliczone emerytury ok 2000;- netto, natomiast inna Pani po 40 latach pracy bez bycia na rencie ma wyliczone 1500;- ,zł netto, trochę to dziwne, niezrozumiałe,ale jak widać możliwe wystarczy to sobie pozałatwiać cały czas jak widać można,tego i tak nikt nie kontroluje,tylko dlaczego to idzie z moich składek Hańba

    Odpowiedz
  • zila(2018-03-27 18:57) Zgłoś naruszenie 1021

    tak wypisujecie głupoty , żę czytać nie można

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mm(2018-03-31 11:12) Zgłoś naruszenie 80

    Nie można dopracować do emerytury bo banda lekarzy medycyny pracy opłacanych przez pracodawcę wyrzucają z pracy pracowników po 60-tce,a przecież składają przysięgę Hipokratesa i dlatego należałoby odebrać im uprawnienia do leczenia.

    Odpowiedz
  • starypracownik(2018-04-06 13:55) Zgłoś naruszenie 70

    Najpierw ustawa umożliwiająca przejście na emerytury tych co już przepracowali 40-lat składkowych bez względu na wiek. Inni mają przywileje i mogą wcześniej przechodzić na emerytury, a ci najbardziej spracowani ,którzy takim stażem pracy sobie zasłużyli nie mają żadnych praw. Jeżeli ktoś przepracuje 25-lat i osiągnie wiek 65-lat to się należy , ten co przepracował nawet 45-lat a nie osiągnął wieku musi tyrać dalej .To ma być sprawiedliwość ? Raczej pogarda i upokorzenie wieloletnich pracowników. Jeżeli teraz ustawa dla tych pracowników nie wejdzie w życie to znaczy że nie warto chodzić na wybory a Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę bo ani to prawo a tym bardziej sprawiedliwość !!!

    Odpowiedz
  • Maria(2018-04-16 20:54) Zgłoś naruszenie 22

    A ja bym jeszcze trochę chętnie popracowała, ale cóż... zakład wyrzuca mnie już na emeryturę!! Nic, że zdrowa i nawet bardziej wydolna od młodych. Won! I tyle.

    Odpowiedz