Rząd chce stworzyć kominy emerytalne: Likwidacja ograniczenia do 30-krotności przy płaceniu składek emerytalnych

autor: Bożena Wiktorowska26.10.2017, 13:33; Aktualizacja: 26.10.2017, 13:38
Z szacunków resortu wynika, że zmiany obejmą 350 tys. osób.

Z szacunków resortu wynika, że zmiany obejmą 350 tys. osób.źródło: ShutterStock

Około 350 tys. ubezpieczonych będzie mogło otrzymać emerytury w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ceną za ich przyznanie będzie konieczność płacenia składek emerytalno – rentowych od każdej zarobionej złotówki przez cały rok. Bez żadnych ograniczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (52)

  • Inspektor Pracy(2017-11-02 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    To jest jakaś paranoja. --40 lat i więcej czystej pracy --Mężczyźni zatrudnieni w latach 80/90 a nawet w dekadzie 2000, w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy których Ustawą POmostową okradł wstecznie Tusk z mafią jego POmazańców, z wieku emerytalnego (60) ,zatrudnieni wówczas od 15 r życia bez ferii ,wakacji ,często w soboty i święta jak to za komuny bywało bez dni zamiennie wolnych na wszystkich zmianach , nie mogą dostać się na zasłużoną emeryturę a w pracy też są zagrożeni albo ją już stracili gdyż " Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą--- a tu na siłe kobiety wypychają lub nie ma miejsc pracy dla młodych ---zamiast zrobić dla wszystkich długoletnich pracowników szczególnie tych zatrudnionych w takich warunkach (mających zaświadczenia o takiej pracy lub bardzo długi staż )--- program płynnego wieku emerytalnego!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-11-01 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    .............Gdzie obiecane przez DUDÓW emerytury dla robotników z co najmniej 40 letnim okresem pracy? Co z tymi którzy zostali wstecznie okradzieni Emeryturą POmostową za faktyczną prace w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,także w soboty i swieta bez dni zamiennie wolnych? Ludzie Ci mają problemy:„Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą- Ludzie Ci nie tylko obecnie pozbawieni ochrony przedemerytalnej ale także często nadziei.......Podzielilono Ustawą Pomostową robotników na tych starszych niż 1958 rocznik i młodszych – a co na to Konstytucja RP ?-Okradziono tych ludzi bezczelnie w najPOdlejszy sposób. Odebrano Im zapracowana radość starszego wieku a o tym, że Oni po fakcie pracy mieli wiedzieć ,że są to przywileje przejściowe i wstecznie się Ich okradnie sędzia zaprzyjaźnionego TK przeczytał w gwiazdach. (tylko w 2014r bezrobocie spadło ale wg GUS wśród 60 latków wzrosło aż o 8%). Tuski stworzyli w Polsce POlski Obóz Pracy.. TK -fragment Uzasadnienia .”.Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?

    Odpowiedz
  • Bardzo dobrze --Inspektor Pracy(2017-10-31 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd ma rację---Bogaci POmylency placili tylko część skadek od swoich dochodów i dlatego trzymali sie tak stołkow nie chcąc odchodzić na emerytury (bali sie niskich emerytur w stosunku do swoich dochodow z pracy) dlatego byli za POdniesieniem wieku emerytalnego.

    Odpowiedz
  • ZUSKA(2017-10-29 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiejsze emerytury nie mają podstawy wymiaru i to ograniczonej do 250% - mają podstawę obliczenia, a jej ograniczenie wynika m.in. z 30-krotności. Coś się panu ministrowi pozajączkowało z tego pośpiechu. Zniesienie ograniczenia 250% przy obliczaniu podstawy wymiaru dotyczy tych świadczeń,które są obliczane wg starego sposobu - są to renty inwalidzkie i rodzinne oraz emerytury dla górników.

    Odpowiedz
  • mark(2017-10-28 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy w końcu prosty,sprawiedliwy system emerytalny.Staż pracy 35/40 lat = dobrowolna emerytura.Dziś ludzie ze stażem 40+ ,a nawet 45 lat skazani są na zupełny śmietnik do 65 roku życia.To jest tragedia .pracowali od 15/16 roku życia,dziś są wrakami,pozostawieni bez żadnych środków do życia.Jakoś dziwnie władzy,niby solidarności przypominaja się tacy tuz przed wyborami,póżniej następuje zanik pamięci .I dale ci ludzie chodzą po śmietnikach.Kompletne zero ,ich wypracowany kapitał potrzebny jest dla tzw.Misiewiczów.A to właśnie dzięki nim ci dziś są u władzy ,oni właśnie walczyli o wolną POLSKĘ.Gdyby wtedy wiedzieli co ich czeka w wieku 60+ na pewno by nie podnieśli ręki na komunę. to jest przykre ale prawdziwe.Co im z wolnej ojczyzny jak w tym wieku nie mają z czego żyć,nawet na lekarstwa nie maja .Dramat

    Odpowiedz
  • Warsz1417(2017-10-27 09:46) Zgłoś naruszenie 10

    Zasada była i jest taka na całym świecie, że ten, który płacił WIĘCEJ SKŁADEK EMERYTALNYCH, ten ma WYŻSZĄ EMERYTURĘ! I NIC DO TEGO NIE MA ŻOŁĄDEK, ani też tzw. sprawiedliwość społeCna! To nie żołądki pracowały tylko głowy, bo ręce to także narzędzia – wysięgniki dla cepa, młota, wideł lub łopaty! Emerytura jest pochodną mądrości > wykształcenia > umiejętności i pracowitości (liczy się także ilość i jakość pracy) > wynagrodzenia za pracę > zapobiegliwości, uczciwości, przewidywania i kształtowania swojej przyszłości, aż do późnej starości. A kto był i jest głupi, ten cierpi z powodu SWOJEJ GŁUPOTY!

    Odpowiedz
  • Warsz1417(2017-10-27 09:33) Zgłoś naruszenie 20

    Już odezwały się psy ogrodnika! Ile płacisz składek, taka masz emeryturę! Nie dopłacasz do składek innych, ale masz pretensje że mają wyższe emerytury niż ty, popier...niczony bomisiu bolszewicki?

    Odpowiedz
  • Gosc(2017-10-27 09:21) Zgłoś naruszenie 02

    Dla wszystkich skladki ZUS podstawowa emerytura zeby mozna bylo przezyc,a kto wiecej zarabia niech placi dodatkowo.Tak to wyglada bo zawsze beda bogaci i biedni kazdy ma prawo wyboru.Waloryzacja powinna byc co roku bo traca na tym biedni.

    Odpowiedz
  • Mateusz(2017-10-27 07:07) Zgłoś naruszenie 31

    Progresywni podatnicy będą musieli płacić więcej, podczas gdy lepiej zarabiający (średnio ponad 250 000 zł dochodu [wg US]) będą płacić małą składkę od 60% średniego wynagrodzenia a na dodatek późnej podatnik dopłaci im do emerytury minimalnej na którą nawet nie odłożą. To jest Polska PiS!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanys(2017-10-27 05:38) Zgłoś naruszenie 22

    Historia lubi sire powtarzac, to juz było i co... ograniczyli do 250. I wszyscy co placiii powyżej nic z tego nie mieli. Sorry brakuje im pieniędzy na wypłatę. Przeliczyli sie z wiekiem emerytalnym. To jest tak samo jak z rewolazycacją emeryturale nie% tylko kotów. SUWERENIE MASZ PŁACIĆ więcej bo suweren tak chciał

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Segroregat(2017-10-26 21:52) Zgłoś naruszenie 100

    System emerytalny powinien wygladac tak: Wszyscy bez wyjątku musieliby oczywiście płacić jedną równą składkę przez okres np.40 lat. Po tym okresie składkowym nazbierałoby się prawa do emerytury obywatelskiej, równej dla wszystkich. Składka płacona przez 40 lat składkowych mogłaby wyglądać tak: ----- 500 zł na emeryturę + państwo dodawałoby 5% co rok za korzystanie z tych pieniędzy na emerytury aktualne ----- 300 zł na służbę zdrowia, która zostawała by do dyspozycji wojewódzki samorządów dzielona za zakłady med. -------- 100 zł na świadczenie chorobowe, każdy może zachorować i potrzebować świadczenia w czasie choroby ---------- 80 zł na ubezpieczenie rentowe, każdy może ulec wypadkowi zatem dostanie rentę jak będzie niezdolny do pracy -----------.10 zł na aktywacje bezrobotnych, każdy może stracić pracę, trzeba mu pomóc --------------- 10 zł na koszt administracji systemu, żeby wiadomo było ile wydają i mogą wydać na utrzymanie takiego systemu razem 1000 zł, specyficznego podatku celowego, oraz likwidacja przywilejów emerytalnych wszystkich ale wszystkich, zagwarantuje obywatelską emeryturę w wysokości ok. 2000 zł. Lub więcej w zależności od ilości wpływających środków. W tym systemie kobietom będącym na urlopie macierzyńskim i wychowawczym wliczano by ten czas do okresów składkowych. Ten system nadal pozostanie repartycyjny czyli dzisiejsi pracujący wpłacają na aktualne świadczenia emerytalne. Plus oczywiście solidna kwota wolna od podatków minimum 24 tys. w roku, jako standard cywilizowanego państwa, uzdrowi system emerytur, zatrudnienia i wysokości płac, zdejmując z pracodawców kaganiec pozapłacowych kosztów zatrudnienia oraz zmniejszając koszt utrzymania administracji i tworząc system przejrzystym w którym trudno będzie mieszać politykom swoimi brudnymi łapkami w celu osiągania doraźnych interesów !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • założymy się?(2017-10-26 18:57) Zgłoś naruszenie 160

    Około 350 tys. ubezpieczonych będzie mogło otrzymać emerytury w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ceną za ich przyznanie będzie konieczność płacenia składek emerytalno – rentowych od każdej zarobionej złotówki przez cały rok. Bez żadnych ograniczeń. Potem wymyślą em obywatelską bo mamy jednakowe żołądki

    Odpowiedz
  • Janek(2017-10-26 18:56) Zgłoś naruszenie 170

    Brakuje ? A wystarczyło nie kraść ...

    Odpowiedz
  • Czarna(2017-10-26 17:51) Zgłoś naruszenie 81

    Kominy w Polsce już były ?i wszyscy poszli do nieba?i tak Już jesteśmy umęczeni

    Odpowiedz
  • ciekawy(2017-10-26 17:32) Zgłoś naruszenie 211

    A może to przygotowanie, dla swoich i pociotków, znajomków ze spółek gdzie ich obsadzono, do otrzymywania w przyszłości większych emerytur ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • okradziony(2017-10-26 17:26) Zgłoś naruszenie 132

    Rozpocząłem pracę w 1979 roku. Do końca roku 1998 nie było ograniczeń do 250% w wysokości składek odprowadzanych do ZUSu. Na koniec 1998 roku każdemu wyliczano tzw. kapitał początkowy. Mój wskaźnik wyniósł 351%, na mocy obowiązujących przepisów "obcięto" wskaźnik do 250%. Czy to znaczy, że ukradzione mi kiedyś pieniądze zostaną teraz zwrócone.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2017-10-26 17:22) Zgłoś naruszenie 30

    To jest jakaś paranoja. Mężczyźni zatrudnieni w latach 80/90 w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy których Ustawą POmostową okradł wstecznie Tusk z mafią POmyleńców z wieku emerytalnego (60) ,zatrudnieni od 15 r zycia bez feri ,wakacji ,często w soboty i swieta bez dni zamiennie wolnych na wszystkich zmianach , nie mogą dostać się na zasłuzona emeryturę a w pracy też sa zagrożeni albo ją już stracili gdyz " Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą--- a tu na siłe kobiety wypychają zamiast zrobić dla wszystkich szczególnie tych zatrudnionych w takich warunkach program płynnego wieku emerytalnego!

    Odpowiedz
  • gość(2017-10-26 17:05) Zgłoś naruszenie 84

    Dr Mech: Ukrainiec, odprowadzający nawet jedną składkę do ZUS, dostanie u nas emeryturę z zaliczeniem lat pracy u siebie [WIDEO] https://youtu.be/MLjrQ6fH4rU

    Odpowiedz
  • qwerty(2017-10-26 16:37) Zgłoś naruszenie 82

    Nakonieczny - jak płacić składkę to nie ma mowy i kominach, prawda ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bogdan137(2017-10-26 16:28) Zgłoś naruszenie 270

    Większe wpływy do ZUS teraz, a wypłaty emerytur to będzie zmartwienie już następnych rządów. I tak wyglądają rządy PiS 4+ i p. Morawieckiego. Ot, cwaniacy i b. dobrzy (REWELACYJNI) PR-owcy.

    Odpowiedz