Minister może cofnąć obniżkę emerytury byłego esbeka. Bez rzetelnego uzasadnienia decyzja się nie obroni

autor: Bożena Wiktorowska11.10.2017, 07:18; Aktualizacja: 11.10.2017, 07:57
Osoby, którym obniżono świadczenia, mogą się także odwoływać do sądów.

Osoby, którym obniżono świadczenia, mogą się także odwoływać do sądów.źródło: ShutterStock

Odmowa wyłączenia byłych funkcjonariuszy SB z działania ustawy o obniżce rent lub emerytur nie zakończy całej spr awy. Szansy będą mogli jeszcze szukać w sądach administracyjnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • suweren(2017-10-11 11:40) Zgłoś naruszenie 244

    "Nakręcił" Błaszczak jak tylko mógł..Skąd w nim tyle nienawiści do pracowników służb PRL-u. Ukarano starych , zniedołężniałych w większości chorych ludzi. Podważono orzeczenia komisji lekarskich.Jest mi przykro i smutno.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • FASONIK 101(2017-10-11 15:46) Zgłoś naruszenie 223

    MY EMERYCI MUNDUROWI Z WYDZ. ŁĄCZNOŚCI NIGDY NIE BYLIŚMY SB-KAMI ANI UB-KAMI,A TEŻ ZABRANO NAM CO NAJMNIEJ POŁOWĘ EMERYTURY.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2017-10-11 16:56) Zgłoś naruszenie 132

    Napiszcie książkę "Płaszczak i krew" będzie poczytna bo krwią zbabrany jest do końca swoich dni!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Rencista 69-letni(2017-10-11 14:59) Zgłoś naruszenie 132

    Jestem rencistą I gr zabrano mi całą rentę zostawiając, tylko zasiłek pielęgnacyjny przyznany z tytułu utraty zdrowia. Nie wiem czemu zostawiono mi zasiłek pielęgnacyjny / przyznany z powodu renty I gr / a rentę zabrano.

    Odpowiedz
  • Były ....(2017-10-12 15:09) Zgłoś naruszenie 91

    .... oficer policji z emeryturą 2300 zł, po dezubekizacji z 2010 roku w wykonaniu PO - 1270 zł, obecnie PiS uznał, że to jest jeszcze za dużo i obniżył do 854 zł z czego bardzo dumni są ministrowie SWiA ku uciesze pisiego elektoratu. Bardzo śmieszne , prawda ?! Żeby było jeszcze śmieszniej odebrano całkowicie bez komisji lekarskiej, jednym cieciem administracyjnym rentę inwalidzką I grupy związanej ze służbą.

    Odpowiedz
  • Znalazł się ...(2017-10-12 15:26) Zgłoś naruszenie 81

    ... wielki mesjasz i zbawca losów ludzkich. W XXI wieku w środku cywilizowanej Europy dokonuje się zbiorowej zemsty na niewinnych ludziach, bez sądu, bez udowodnienia winy. Jest to obrzydliwe !

    Odpowiedz
  • A kimże jest ...(2017-10-12 17:04) Zgłoś naruszenie 70

    ..... pan minister, by decydować jednoosobowo o ludzkim bycie ? Od czego w niby demokratycznym i praworządnym kraju są sądy ? Co to święta inkwizycja czy co ?

    Odpowiedz
  • komentator(2017-10-11 21:13) Zgłoś naruszenie 49

    39000 (emerytów) x 1550,81 (średnia obniżenia emerytur) x 12 (miesięcy) = 725 779 080 rocznie więcej w budżecie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz