W całym kraju stanowiska emerytalno rentowe odwiedziło 64 tysięcy emerytów. Od 01.09 można składać wniosek o ustalenie emerytury dla osób korzystających na obniżeniu wieku emerytalnego. Swoje uprawnienia zyskują od 01.10 kiedy wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny dla kobiet do 60 a dla mężczyzn do 65 lat.

W całym kraju stanowiska emerytalno rentowe odwiedziło 64 tysięcy emerytów, bo od dziś można składać wniosek o ustalenie emerytury dla osób korzystających na obniżeniu wieku emerytalnego. Swoje uprawnienia zyskują od 01.10 kiedy wchodzą przepisy obniżające wiek do 60 dla kobiet a dla mężczyzn do 65 lat.

Najważniejsza liczba to złożone wnioski, było ich 34 497, z czego 23 499 to wnioski osób, które po raz pierwszy wystąpiły o ustalenia świadczenia. Do tego dochodzi ponad 2 tys. wniosków o przeliczenie świadczenia mogą dotyczyć osób, które pobierają już obecnie jakieś świadczenie np. emeryturę pomostową. Do rozpatrzenia pozostało 9 tys wniosków. Dla porównania we wrześniu zeszłego roku dziennie było składanych w ZUS 3 tys. wniosków.