Polacy nie chcą dłużej pracować. Kto tylko może, sięga po wcześniejsze świadczenia

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki23.01.2017, 07:16; Aktualizacja: 23.01.2017, 08:42
Duży wzrost liczby świadczeniobiorców – o blisko 30 proc. – nastąpił także w emeryturach pomostowych

Duży wzrost liczby świadczeniobiorców – o blisko 30 proc. – nastąpił także w emeryturach pomostowychźródło: ShutterStock

Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pokazują, że bardzo szybko rośnie atrakcyjność wypłat pełniących funkcję wcześniejszej emerytury.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (87)

  • grzegorz(2018-04-08 00:41) Zgłoś naruszenie 10

    Odbieranie choremu I grupy to straszna choroba ZUS i poniżanie polaków.Wprowadza biedę na tych ludzi bawe na tych co maja 60 lat i 4o lat pracy. Umieraja z powodu niedożywienia i braku pomocy państw, pomimo iż mają uzbierana kwotę kasy na swoich kontach emerytalnych nie moga przejąść na emeryturę i zasiłek przedemerytalny. Płacili całe życie na świadczenie rentowe , z którego ZUS nie pozwala im skorzystać pomimo ciężkiej choroby i złego stanu zdrowia uniemozliwiającego wykonywania pracy.

    Odpowiedz
  • DRAMAT(2017-09-08 07:45) Zgłoś naruszenie 10

    Dalej ludzie w wieku 60+,ze stażem pracy 40+ skazani są na śmietnik,bez żadnych środków do życia .Maja wypracowany kapitał ,są bez pracy,ani szans na nią i do 65 lat muszą chodzić po śmietnikach ,to jest dramat .Nikt ich nie zatrudni w tym wieku.Nie kombinowali ,musieli zlikwidować działalność gospodarczą /zmusiła ich katastrofalna sytuacja na rynku / sumiennie sie rozliczyli i co - śmietnik ich czeka.Taka tragedia po tylu latach pracy,płacenia składek .Nie ma kraju,który takich ludzi z takim stażem pracy pozostawia bez środków do życia.Wniosek jest prosty ich wypracowany kapitał potrzebny jest dla MIsiewiczów po 15/20 latach niby pracy .ZŁODZIEJSTWO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stary pracownik(2017-07-11 19:44) Zgłoś naruszenie 20

    Czekamy na ustawę umożliwiającą przejście na emeryturę po 40 latach pracy oskładkowanej .Kto chce pracować dłużej niech pracuje!!! Na taką ustawę czekają wykiwani pracownicy,Polacy!!! Czekamy na takie prawo i wreszcie sprawiedliwość!

    Odpowiedz
  • babcia(2017-05-09 16:39) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego np nauczyciele ,górnicy mundurowi itd mogą przejść na wcześniejszą emeryturę Bo wywalczyli sobie to wcześniej A ci co nie wywalczyli mają pracować do śmierci. Może inni też by chcieli przejść w wieku 55 lat na wcześniejszą emeryturę powinna być taka możliwość Znamy wszyscy że w tym wieku jest problem z pracą Każdy powinien mieć prawo decydowania

    Odpowiedz
  • Jan(2017-04-05 16:25) Zgłoś naruszenie 30

    Co za idiota w ramce tego artykułu napisał że Polacy przechodzą 6 lat wcześniej jak Niemcy na emeryturę ??? Jak coś pisze to niech sie zorientuje w jakim wieku przechodzi Niemiec na emeryturę, bez trudu znajdzie że w wieku 63 lat , a jeśli my 6 lat wcześniej to pewno ten dziennikarzyna z Bożej łaski miał z matematyki pałę.

    Odpowiedz
  • mirox(2017-03-25 18:55) Zgłoś naruszenie 20

    w wieku 65 wcześniejsza emerytura? ha ha, mundurowi młode silne chłopy mają super emerytury, są tak wykończeni, że pracują dalej mają ful kasy, mogą się nieźle bawić a ja w wieku 65 lat wyjechany na maksa, już będę wreszcie się cieszyć? tylko czy zdrowie będzie? dziennikarze proszę piszcie prawdę, całą prawdę, a nie wyrwane frazy.

    Odpowiedz
  • litosci(2017-02-16 09:27) Zgłoś naruszenie 10

    Kto tylko moze,(...),bo juz dluzej nie moze.

    Odpowiedz
  • złoślwa 2017 01 30(2017-02-13 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    poszkodowany pracując w firmje 17 lat sprzatanie robienie zakupów aby móc pracować trzba było sobie urządzić stanowisko później przesunięto pracownika z innej miejscowości ale też zich firmy ale ta osoba jest na emeryturze dlatego ja dostałam wymówienie z pracy a ta osoba pracuje wcześniej była na rencje chorobowej doszła do wieku i wyzdrowiała i może pracować igdzie tu sprawiedliwość pracodawca ma mniejsze koszty aczłowiek że ma54 lata i chciałby pracować bo nie ma z czego żyć to się nie liczy i gdzie tu sprawiedliwosc powinni to zmienić bo tak nie powinno być stara 68 kobieta głuch pcha się tam szkodząc drugiej litości

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • san11(2017-02-10 09:34) Zgłoś naruszenie 31

    A po drugie grzebcie w swoich kieszeniach a nie u kogoś.

    Odpowiedz
  • san11(2017-02-10 09:30) Zgłoś naruszenie 30

    Ale nacie problemy weźcie się za robotę PO lacy

    Odpowiedz
  • as(2017-02-03 08:15) Zgłoś naruszenie 10

    ten artykul to chyba na podniesienia cisnienia osoba po 50 roku zycia ktorzy sie nie zalapali na cieple posady a administracji miejskiej lub w firmach skarbu panstwa gdzie siedza tam sliwki po ciezkiej zimie np 79roku i udaja ze pracuja a takie zlosliwe i nie przystepne ale siedza i zajmuja mlodym pieknym i wyksztalconym miejsca, na tasmie czy na kasie w markecie by nie chciala pracowac majac 65 lat to kraj pelen absurdow a artykul z glupim tytulem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alina(2017-02-01 17:29) Zgłoś naruszenie 11

    Chciałabym dłużej pracować, ale zakład pracy używa wszelkich argumentów, aby rozwiązać umowę o pracę wraz z nabyciem uprawnień do emerytury,

    Odpowiedz
  • pipi(2017-01-31 17:58) Zgłoś naruszenie 21

    A to Ci heca??? A PO-owcy z PSL-em twierdzili że podwyższają wiek emerytalny, bo Polacy nie chcą na emeryturę. Tylko pewnie pytali tych przy korytach co dość że się nie narobią to krocie zarabiają,a tacy to do śmierci będą się trzymać stołków. Brawo PiS obniżenie wieku emerytalnego i możliwość wycięcia drzewa na własnej działce to bardzo dobre zmiany,oby tak dalej.

    Odpowiedz
  • dramat(2017-01-31 07:52) Zgłoś naruszenie 20

    Kiedy w końcu emerytury po 35/40 latach pracy.Najbardziej sprawiedliwy system .Dziś ludzie z tąkim stażem pracy ,wypracowany kapitałem,pozostają bez żadnych środków do życia,zupełny śmietnik.Są w wieku 60+,ostatnie lata prowadzili działalność gospodarczą ,która musieli zlikwidować w związku z sytacją na rynku .Nie kombinowali z upadłością,czy inne cuda .Normalnie wygryzły ich moloch,typu biedronka,lidle itp.Dziś tacy ludzie pozostają bez żadnych środków do życia.Ich wypracowany kapitał jawnie jest rozkradany przez niby emerytów po 15/20 latach pracy.A im zostaje 5 lat na śmietniki.Tak w tym kraju życie ludzi z długim stażem pracy.

    Odpowiedz
  • Andrzej G.........(2017-01-30 12:41) Zgłoś naruszenie 20

    ..............głupi zatytułowane !!!!!!!............Polacy nie to że nie chcą dłużej pracować tylko nie za te pieniądze bo kto potem opłaci lekarzy jak człowiek zachoruje...........potem kończy się tym że choroba obiera wszystko z braku pieniędzy i zostaje karton i ulica.......

    Odpowiedz
  • fakt(2017-01-27 08:30) Zgłoś naruszenie 40

    Bzdura,bzdura.Dalej ludzie po działalności gospodarczej,po 40 latach pracy,płaconych składkach,wypracowanym kapitałem pozostają na zupełnym śmietniku .Bez żadnych środków do życia .Ludzie w wieki 60+ z takim stażem pracy jawnie są okradani ze swojego kapitału przez niby emerytów po 15/20 latach niby prac.Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w tym kraju.Po co nam OPZZ,Solidarność jak i tak rząd zrobi co jest dla nich wygodniejsze .Związki trzeba zlikwidować ,jest to tylko sztab ludzi,którzy biorą pieniądze za nic.I tak nie mają żadnego wpływu na sytuacje .Po co ich opłacać,utrzymywać .Związki były w latach 80 ,dziś to nieporozumienie.Dramat ludzi w wieku 60+ = 5 lat na śmietniku.

    Odpowiedz
  • on(2017-01-25 08:35) Zgłoś naruszenie 30

    W IPN do sprawdzenia jest około 200 000 teczek byłych funkcjonariuszy SB , 35 000 ZE SŁUŻBY WIĘZIENNEJ I TU ZGROZA PONAD 150 000 Z BYŁYCH SŁUŻB WOJSKOWYCH .celem weryfikacji ich emerytur Te liczby porażają.Dotyczy to żyjących beneficjentów tych dużych niejednokrotnie emerytur.

    Odpowiedz
  • 56 latka roczarowana(2017-01-24 15:27) Zgłoś naruszenie 50

    całe życie pracować aż do śmierci a kiedy odpoczywać jak człowiek stary i schorowany wszystko wychodzi przez ciężko wykonywano prace a garb sam urośnie a ci co się nie napracowali to mogą pracować aż do 100 lat bo może myślą że będą mogli wykupić się od śmierci ,

    Odpowiedz
  • pogoda jest dla bogaczy...(2017-01-24 12:15) Zgłoś naruszenie 50

    Ludzie muszą z czegoś żyć...a zdziczały polski rynek pracy po znajomości - nie miał i nadal nie ma zamiaru zatrudniać, starych dziadów - bez protekcji przecież. No ale taki IGNORANT, który jest z zawodu dyrektorem, posłem, udziałowcem i innym, po znajomości uprzywilejowanym...tak prostej rzeczy, swoim umysłem już nie ogarnia. Bo żyje w innym świecie i ma ważniejsze sprawy na głowie, przecież.

    Odpowiedz
  • Młody zalamany(2017-01-24 09:16) Zgłoś naruszenie 243

    Ludzie sa przez całe zycie okradani przez ZUS. Nikt sie ich nie pytał o to, czy chcą odkładać ma emeryturę czy nie. Po prostu bandycki system pobiera pod przymusem cześć wypracowanych środków. Poznie przesypuje je z jednej przegródki do drugiej. Jest to skrajnie nieefektywny sposób, bo lepiej byłoby zainwestować bądź kupić polisę ubezpieczeniowa z funkcja oszczędzania. Dlatego nie dziwie sie ludziom, ze wyciągają rękę po świadczenia, jeżeli wcześniej całe zycie co miesiąc robiono zamach na owoce ich pracy. Lepiej martwy niż czerwony, Norymberga dla komuny!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz