Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy szkoła może skreślić ucznia z listy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Kto może skreślić ucznia z listy? Podejmowanie uchwał w w sprawach skreślenia z listy uczniów należy do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej. Uczeń skreślony z listy może zostać w drodze decyzji dyrektora szkoły. Decyzja podejmowana jest zgodnie z przypadkami określonymi w statucie szkoły lub placówki, a samo skreślenie następuje na podstawie uchwały rady pedagogicznej, po zasięgnięciu opinii samorządu uczniowskiego.
Kto może skreślić ucznia z listy? Podejmowanie uchwał w w sprawach skreślenia z listy uczniów należy do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej. Uczeń skreślony z listy może zostać w drodze decyzji dyrektora szkoły. Decyzja podejmowana jest zgodnie z przypadkami określonymi w statucie szkoły lub placówki, a samo skreślenie następuje na podstawie uchwały rady pedagogicznej, po zasięgnięciu opinii samorządu uczniowskiego. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • User
    2015-08-26 18:25:35
    W dzisiejszych czasach to szkoła nie skreśli ani wyrzuci żadnego ucznia rodzaju męskiego czy żeńskiego ze szkoły czy przedszkola jak MEN płaci samorządom w tym i szkołą oraz przedszkolu miesięcznie 5000 PLN za jednego ucznia (sztukę). Teraz nie płaci się za jakość kształcenia tylko za sztuki, który dyrektor szkoły pozwoli sobie na ucieczkę kasy (uczniów). Poziom techników to jest średnia uczniów ocen dopuszczający. Obecna oświata w tym i uczelnie wyższe to jest na zasadzie student przyjdzie na uczelnię (prywatną choć to i bywa również na publicznych uczelniach) to musi zdać i skończyć studia słowa jednego z rektorów uczelni, każda sztuka jest na wagę złota.
    0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej