statystyki

300 tys. zł na projekt przepisów dla nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

autor: Urszula Mirowska-Łoskot01.03.2016, 07:22; Aktualizacja: 01.03.2016, 08:43
Jarosław Gowin

Jarosław Gowinźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot.Michał Walczak Agencja Gazeta

Ministerstwo Nauki ogłosiło w poniedziałek konkurs na założenia do projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym.

– Obecna ustawa była zmieniana wiele razy. Przez co jest nieczytelna i niedostosowana do potrzeb m.in. uczelni, rynku pracy, polskiej gospodarki czy administracji – tłumaczy Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Nie chcemy jednak, aby o tym, co się w niej znajdzie, decydowały firmy doradcze czy ministerstwo, ale przede wszystkim środowisko akademickie. Dlatego konkurs na założenia skierowaliśmy do zespołów działających przy uczelniach, instytutach badawczych czy naukowych Polskiej Akademii Nauk – dodaje.

Minister przedstawił też harmonogram konkursu. Na przygotowanie wniosków zainteresowani mają dwa miesiące. Potem zostaną one rozpatrzone przez grupę ekspertów MNiSW w ciągu 2–3 tygodni. Wyłonią oni trzy najlepsze wnioski. – Każdy z zespołów dostanie grant w wysokości 300 tys. zł na przygotowanie projektu założeń nowej ustawy. Łącznie prace nad nimi potrwają rok. – Nie chodzi nam tylko o to, aby zespoły opracowały trzy konkurencyjne ze sobą projekty, ale także aby rozpocząć oddolną debatę o tym, jak mają wyglądać uczelnie – dodaje Gowin.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane