statystyki

Nauki humanistyczne i techniczne bez przywilejów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot26.10.2015, 07:34; Aktualizacja: 26.10.2015, 09:01
Obecne przepisy wskazują, że nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe przyznaje się za mające światowe znaczenie dokonania prowadzące do nadania tytułu naukowego profesora, uzyskane w szczególności w czterech obszarach wiedzy.

Obecne przepisy wskazują, że nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe przyznaje się za mające światowe znaczenie dokonania prowadzące do nadania tytułu naukowego profesora, uzyskane w szczególności w czterech obszarach wiedzy.źródło: ShutterStock

Przy przyznawaniu wyróżnień nie będą preferencyjnie traktowani naukowcy, którzy zajmują się naukami ścisłymi, technicznymi, humanistycznymi i społecznymi.

Pracujący w pozostałych obszarach, np. przyrodniczych czy medycznych, będą mieli równe szanse na ich uzyskanie. Taką zmianę zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie nagród za wybitne osiągnięcia naukowe oraz w opiece naukowej i dydaktycznej. Ma wejść w życie 1 stycznia 2016 r.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane