ZNP grozi rządowi strajkiem: Państwo pozbawia się kontroli nad nauczaniem dzieci i młodzieży

25.10.2013, 13:24; Aktualizacja: 25.10.2013, 13:36

W oświacie znowu zaczyna robić się gorąco. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie wyklucza, że w przyszłym roku zorganizuje strajk.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Bronio - ble, ble, ble.(2013-10-26 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    1.Skoro nie ma kogo uczyć, to nie trzymać szkoły.
    2.Kto płaci ten wymaga p. broniu.
    WSZYSCY ZAWSZE KRZYCZĄ - DECENTRALIZACJA, DECENTRALIZACJA, jak jest to ZNP PRZESZKADZA???

    Odpowiedz
  • tata2(2013-10-25 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Stanowisko ZNP w skrócie: Szkoły mogą być nawet puste ale nauczyciela zwolnić nie wolno, szkoła przecież nie jest dla uczniów!

    Odpowiedz
  • lucja(2013-10-28 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    wladza samorzadow to wieksza korupcja ale ilu nauczycieli wezmi udzial w strajku skoro w szkolach u trzymali sie tylko uprzywilejowanilub protegowanilucja

    Odpowiedz
  • Belfer (były członek ZNP)(2013-10-25 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Buchachaaa ale zabawne to jest rozbawiło mnie do łez ciekaw jestem ile osób faktycznie weźmie udział w strajku gdzie na połowę nauczycieli uczących w szkołach to normalni ludzie a druga połowa należy do ZNP lub Solidarności. Kiedyś byłem w ZNP ale jak dyrektor notabene członek ZNP mi członkowi ZNP obciął dodatek motywacyjny do 10 zł brutto. Szybko się wypisałem z tej organizacji tylko szkoda moich składek z pensji dawanej co miesiąc tej klicie. Do strajku mnie nie zmuszą bo nie jestem w tej organizacji więc spokojnie będę prowadził zajęcia i tak marnie zarabiając a będę na ten cały cyrk z boku patrzył. Ciekaw jestem czy za przestoje potrącą strajkującym związkowcom nauczycielom w szkołach ba i dyrektorom szkól będącym w ZNP po pensji przez organ założycielski za przestoje w robocie. Będą większe zwolnienia w oświacie w 2014 r i wywalą związkowców, znowu będzie żal i lament. Marzą im się strajki z z lat 80-tych tylko nie te czasy i już część nauczycieli oraz społeczeństwa jest mądra i ma dość awanturniczej polityki chcą spokojnie żyć i pracować a nie robić na etaty związkowców opłacane z naszych pieniędzy.

    Odpowiedz
  • Autor Widmo(2013-10-28 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    W małych miejscowościach jest patologia wójt "chłopek roztropek" robi co chce, łamie prawo. Nikt już teraz tego nie kontroluje.

    Odpowiedz
  • xxx(2013-10-28 22:57) Zgłoś naruszenie 00

    niestety przy braku kontroli nad samorządami to będzie tragedia, juz teraz są potworzone kliki od kilku kadencji trzymające władzę w małych miejscowościach, które udupia każdego, kto osmieli sie stanąc na ich drodze

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2013-11-04 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Bolszewicy wywalczyli darmową oświatę, zlikwidowali analfabetyzm. Ciekawe skąd społeczeństwo biedne weźmie środki na prywatne kształcenie dzieci skoro szkoły są degenerowane.

    Odpowiedz
  • Plb(2013-11-04 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7
    Niech prywatne instytucje prowadzą bezpłatne szkoły - publiczne. Na tym mogłaby polegać "prywatyzacja". Może nawet udałoby się wygospodarować darmowe książki dla każdego ucznia :)

    Odpowiedz