Władza spóźniła się na egzamin ósmoklasisty. Dopiero dwa dni temu rząd zamówił analizy

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto09.04.2020, 07:21; Aktualizacja: 09.04.2020, 09:37
Teraz rząd chce wiedzieć, jak postąpiły inne kraje. W zleceniu, które otrzymał ośrodek analityczny, zaznaczono, żeby znaleźć przykłady tych państw, w których egzaminów nie odwołano.

Teraz rząd chce wiedzieć, jak postąpiły inne kraje. W zleceniu, które otrzymał ośrodek analityczny, zaznaczono, żeby znaleźć przykłady tych państw, w których egzaminów nie odwołano.źródło: ShutterStock

Rząd dopiero dwa dni temu zamówił analizę dotyczącą egzaminów szkolnych w wybranych państwach europejskich – ustalił DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Xyz(2020-04-10 20:00) Zgłoś naruszenie 00

  To chyba szef CKE nie zdaje sprawy jak są chyba prowadzone zajęcia zdalne. I chyba zapomina, że też są słabsze dzieci, które mogą sobie nie poradzić a w szkole miały zajęcia wyrównawcze. Ale przecież dzieci tu są nie ważne bo po co!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Zuzzanna(2020-04-09 14:10) Zgłoś naruszenie 00

  Pan Marcin Smolik sobie chyba kpi. Szkoła działa? W jaki sposób? Gdyby urzędnicy przestali nadużywać wazeliny i po prostu zaczęli robić co do nich należy w odpowiednim czasie, to nie byłoby takich problemów jak teraz są z egzaminami. Zaklinanie rzeczywistości i mówienie, że z pranego punktu widzenie... od kiedy PiS kieruje się prawem? Decyzje powinny zapaść już miesiąc temu.

  Odpowiedz
 • Obserwator(2020-04-09 12:54) Zgłoś naruszenie 00

  Faktycznie, jakby zamiast egzaminu 8 klasisty zrobić konkurs świadectw to by się świat zawalił...

  Odpowiedz
 • Giraffa(2020-04-09 12:25) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego matury powinny być przesunięte? Totalna bzdura! Zakładając, że od 12 kwietnia uczniowie nie wychodzą z domów, przygotowują się do najważniejszych egzaminów, nie stanowią więc zagrożenia dla zdrowia innych. Ponadto nauczyciele też powinni być w narodowej kwarantannie. Nie wiemy jak długo będzie trwała pandemia. Z czasem ma być więcej chorych i zgonów. Więc czy nie można, tak jak w Niemczech, przeprowadzić matur? Zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa, w mniejszych grupach?

  Odpowiedz
 • Wkurzona(2020-04-09 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  Jak się weźmiemy to zrobicie. Rękami tych,,durnych, niedouczonych” ( to ironia jakby kto nie zrozumiał) nauczycieli a potem jak coś nie pójdzie to się napuści na nich hejterkę i będzie git. Zwłaszcza że w tym zakresie na polski maluczki narodek zawsze można liczyć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane