Ciemne chmury nad komórkami. Zakażą telefonów w szkołach?

autor: Paulina Nowosielska04.02.2020, 07:58; Aktualizacja: 04.02.2020, 07:58
66 proc. przyznało, że w ich szkołach istnieje już całkowity zakaz używania komórek. 27 proc. – że zakazu nie ma, ale… najprawdopodobniej wkrótce się pojawi. Bo zdecydowana większość nauczycieli i dyrektorów jest za jego wprowadzeniem. A 88,5 proc. – za ograniczeniami w korzystaniu z telefonów.

66 proc. przyznało, że w ich szkołach istnieje już całkowity zakaz używania komórek. 27 proc. – że zakazu nie ma, ale… najprawdopodobniej wkrótce się pojawi. Bo zdecydowana większość nauczycieli i dyrektorów jest za jego wprowadzeniem. A 88,5 proc. – za ograniczeniami w korzystaniu z telefonów.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Cyfryzacji zainaugurowało pracę Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie. Wśród omawianych zagrożeń znalazło się uzależnienie od telefonów z dostępem do sieci. Pojawiły się głosy, by uczynić szkoły strefą wolną od komórek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • echo(2020-02-04 09:27) Zgłoś naruszenie 2827

    Ani słowa o tym , że w szkołach są zainstalowane silne routery i dzieci przez cały czas pobytu w szkole są w ich zasięgu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • saltineye(2020-02-04 09:55) Zgłoś naruszenie 598

    Póki co, to coraz częściej szkoła jest wolną strefą od szarych komórek - i to jest najbardziej smutne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • agnes(2020-02-04 10:50) Zgłoś naruszenie 4728

    Jestem za zakazem uzywania telefonow w szkolach .... W przychodni wszyscy pacjenci maja nosy w telefonach przykry widok ..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kk(2020-02-04 11:13) Zgłoś naruszenie 4930

    Jestem za. Uważam, że powinno to dotyczyć również nauczycieli na lekcjach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • postęp(2020-02-04 14:02) Zgłoś naruszenie 287

    Postęp , postęp , postęp ...... .Tylko co będzie gdy ten postęp kiedyś się skończy?A może ten postęp kiedyś nas skończy?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Joachim(2020-02-04 16:09) Zgłoś naruszenie 1116

    To G5 też nie wprowadzać ? Niby dlaczego ?

    Odpowiedz
  • Alf(2020-02-04 17:23) Zgłoś naruszenie 3912

    Zakaz nic nie zmieni, jeśli nie będzie egzekwowany. U nas w szkole taki zakaz obowiązuje. I co z tego? Uczeń złapany na korzystaniu z telefonu nie ponosi konsekwencji. Jakieś minus 5 puktów z zachowania? Śmiechu warte. Nic innego nauczyciele nie mogą. Mają związane ręce. A powinno być krótko: Złamałeś zakaz to telefon skonfiskowany np. na 3 miesiące. To może by coś dało. A tak zabawa w kotka i myszkę. Kible stały się na przerwach takim miejscem jak kafejka internetowa. Tylko konfiskaty tel. coś pomogą. Ale to pewnie uderzenie w prawa dziecka itp. Zatem nic się nie zmieni, a cyborgów z nosem w tel. przybędzie jeszcze więcej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sara(2020-02-04 20:07) Zgłoś naruszenie 1555

    Kazdy uczen powinien miec przy sobie telefon. Dziecko powinno miec kontakt z rodzicami czesto wraca samo po zmroku ze szkoly do domu. Prosze o rozwazne przemyslenie czy to dobry pomysl

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Seb&$#(2020-02-05 09:03) Zgłoś naruszenie 938

    Telefon to dziś norma, nieodzowny element życia. Śmieszą mnie przeciwnicy.

    Odpowiedz
  • Mama(2020-02-05 09:53) Zgłoś naruszenie 57

    To jest bardzo ciekawe zakaz komórek ,a córka wraca ze szkoły i mówi że na zadanie ma przynieść na jutro telefon z dostępem do internetu bo będą robić zadania . Telefon ma ale bez internetu więc na drugi dzień oburzony nauczyciel daje jej swój żeby mogła robić zadania .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marta (2020-02-05 12:33) Zgłoś naruszenie 123

    W niektórych szkołach już są zakazane telefony

    Odpowiedz
  • a(2020-02-05 16:50) Zgłoś naruszenie 61

    jestem za.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dsggdsg(2020-02-06 02:14) Zgłoś naruszenie 10

    To nie jest dobry pomysł. Spadna zyski a więc i zarobki pracowników firm telekomunikacyjnych A pieniądze to rzecz najwazniejsza.

    Odpowiedz
  • Anonin(2020-02-06 03:55) Zgłoś naruszenie 00

    Mogą jedynie zakazać używania telefonów w szkołach ale posiadania ich nie ponieważ jest to jedyny sposób kontaktu z rodzicem bądź opiekunem w razie wypadku lub nagłych innych sytuacji

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • me(2020-02-06 07:34) Zgłoś naruszenie 10

    U mnie w szkole jest taki zakaz, nauczyciel złapie cię na używaniu telefonu? Konfiskowany rodzice muszą odebrać w sekretariacie i tyle. Mimo to coraz więcej ludzi używa telefonów i coraz więcej nauczycieli odpuszcza z zbieraniem ich.

    Odpowiedz
  • ojciec Mateusz(2020-02-06 09:10) Zgłoś naruszenie 14

    Telefon to Twój wróg, to szatan przebrany w plastyk wodzący Twoje dziecko na pokuszenie, strzeż się więc go, odrzuć od siebie a swojemu dziecku Modlitewnik do tornistra włóż ! I módl się do Niego o odpuszczenie

    Odpowiedz