statystyki

RPO: Regulamin uczelni nie może dyskryminować studentów w dostępie do szkoleń

autor: Paulina Szewioła16.04.2019, 08:40; Aktualizacja: 16.04.2019, 08:40
Nabór na praktyczne szkolenie nie powinien być różnicowany w zależności od tego, czy chętnego przyjęto w wyniku pierwszej, czy też kolejnej rekrutacji.

Nabór na praktyczne szkolenie nie powinien być różnicowany w zależności od tego, czy chętnego przyjęto w wyniku pierwszej, czy też kolejnej rekrutacji.źródło: ShutterStock

Nabór na praktyczne szkolenie nie powinien być różnicowany w zależności od tego, czy chętnego przyjęto w wyniku pierwszej, czy też kolejnej rekrutacji.

Tak uważa rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, do którego wpłynęła skarga na praktyki Lotniczej Akademii Wojskowej. Chodziło o zasady kwalifikacji studentów kierunku lotnictwo i kosmonautyka na praktyczne szkolenie lotnicze w Akademickim Centrum Szkolenia Lotniczego.

Zgodnie z regulaminem z 2018 r. uczelnia różnicuje możliwość skorzystania z tych zajęć w zależności od tego, czy żak został przyjęty na studia w wyniku pierwszej czy kolejnej rekrutacji. Jednocześnie ze względu na duże zainteresowanie szkoleniem często druga tura naboru nie odbywa się z uwagi na wyczerpanie liczby miejsc.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane