statystyki

Odpowiedzi rektora na pismo studenta nie można zaskarżyć do sądu

autor: Paulina Szewioła10.04.2019, 17:00; Aktualizacja: 10.04.2019, 19:24
Skoro wniesiona skarga dotyczy sprawy związanej z autonomią uczelni, która nie mieści się w kognicji sądu administracyjnego, to podlega ona odrzuceniu.

Skoro wniesiona skarga dotyczy sprawy związanej z autonomią uczelni, która nie mieści się w kognicji sądu administracyjnego, to podlega ona odrzuceniu.źródło: ShutterStock

Odpowiedź rektora na pismo studenta w sprawie nieprawidłowości w przebiegu egzaminu poprawkowego nie ma charakteru decyzji administracyjnej i nie podlega zaskarżeniu do sądu administracyjnego – uznał WSA w Gliwicach.

Sprawa dotyczyła studenta, który zarzucił uczelni, że egzamin poprawkowy w którym uczestniczył, został przeprowadzony w sposób nieprawidłowy i zażądał zmiany swojej oceny.

Rektor odpowiedział mu, że nieprawidłowości nie stwierdził, a liczba punktów uzyskana przez żaka była niewystarczająca do zaliczenia.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Wiola(2019-04-10 17:11) Zgłoś naruszenie 40

    Studencie - ślij zawiadomienie do Prokuratury (art.231 kodeksu karnego) po tym jak REKTOR zostanie przesłuchany w tej sprawie (a prokuratura będzie musiała) wtedy Panu REKTOROWI na przyszłość zostanie zapamiętane, żeby nie olewać studentów...:)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane