statystyki

Zasady przyznawania nagród dla naukowców tylko kosmetycznie poprawione

autor: Paulina Szewioła28.01.2019, 17:00
Za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, związane z działalnością wdrożeniową oraz za całokształt dorobku będzie można dostać maksymalnie piętnastokrotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej (6410 zł ). Natomiast w przypadku nagrody za działalność organizacyjną – dziesięciokrotność tej kwoty.

Za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne, związane z działalnością wdrożeniową oraz za całokształt dorobku będzie można dostać maksymalnie piętnastokrotność minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej (6410 zł ). Natomiast w przypadku nagrody za działalność organizacyjną – dziesięciokrotność tej kwoty.źródło: ShutterStock

Wydłużenie do dwóch lat okresu, za który liczą się osiągnięcia do nagrody ministra nauki i szkolnictwa wyższego, to jedna z głównych zmian w ostatecznej wersji projektu rozporządzenia określającego zasady ich przyznawania.

Reguluje ono rodzaje znaczących dokonań, za które może zostać przyznane tego typu wsparcie. Chodzi o sukcesy naukowe, dydaktyczne, związane z działalnością wdrożeniową lub organizacyjną, a także za całokształt dorobku naukowego.

Kwota wsparcia nie będzie jednak w każdym przypadku jednakowa.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane