Niedługo epidemia zaatakuje szkoły. Nauczyciele wezmą chorobowe w czasie próbnych egzaminów

autor: Artur Radwan27.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:40
Wynagrodzenia i zatrudnienie w oświacie

Wynagrodzenia i zatrudnienie w oświacieźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W grudniu, w czasie próbnego egzaminu ósmoklasistów, nauczyciele zamierzają brać chorobowe. Samorządy przygotowują plany awaryjne, żeby uczniowie nie ucierpieli.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • Zbynio (2018-11-27 08:47) Zgłoś naruszenie 14139

    A chorujcie. I tak trzeba płacić za korki, bo w szkole nie jesteście w stanie nauczyć. Przykład. ? 6 godzin lekcyjnych tygodniowo z matematyki, a królowa nie jest w stanie przerobić materiału. A później wymaga na sprawdzianach. To samo biologia i chemia. No tak, ale 18 godzin tygodniowo pracy może wyczerpać. Szczególnie jak później udzielają korepetycji.

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • Komunistyczne metody nagród/dodatków motywacyjnych(2018-11-27 08:53) Zgłoś naruszenie 796

    Skoro są dodatkowe fundusze dla łamistrajków to dlaczego teraz nauczyciele nie mogli ich dostawać. Wygląda na to, że zawsze dla swoich władza ma pieniądze. Wyższe dodatki motywacyjne, nagrody i opłacanie donosicielstwa to znane metody komuny i każdej szkoły.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • obserwator(2018-11-27 09:01) Zgłoś naruszenie 935

    sztafeta strajków ciąg dalszt, kiedy się to skończy, poza tym czy lekarze wystawiający lewe zwolnienia są bezkarni

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • fs(2018-11-27 09:17) Zgłoś naruszenie 965

    Niezbedna jest intergracja srodowiska nauczycielskiego. Lekarz i prawnik nie zrobi krzywdy koledze po fachu. Nauczyciele obudzcie sie i przestancie dawac na siebie pluc. Donosicieli i innych protegowanych dyrekcji trzeba ujawnic przy korycie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kkkk(2018-11-27 11:45) Zgłoś naruszenie 837

    O jakim strajku mówi pan Pleśniarz .W karcie nauczyciela zapisane jest ,że możemy strajkować tylko w soboty i to do 14.00 więc o czym mowa.Kto posłucha nauczycieli? Dlaczego ciągle mam patrzeć na potrzeby moich uczniów a nikt nie pomyśli o moim dziecku,które zostaje bez matki gdy ta musi pracować od 7.00- 19.00 żeby mieć 3000 zl

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bogdan(2018-11-27 12:36) Zgłoś naruszenie 1763

    Oczywiscie grafika z kwotami musiala taka byc aby zamieszac. Pensja dyplomowanego to ok 2600 zl na reke patalachy dziennikarze. Jak tak mozecie klamac i mieszac w glowach Polakom. !!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • diagnosta (2018-11-27 13:57) Zgłoś naruszenie 1412

    u mnie w szpitalu diagności laboratoryjni z dwudziestoletnim stażem pracy, z tytułem specjalisty i tytułem doktora nauk medycznych zarabiają 3100 brutto. To jest ok 2300 na rękę. Wydają wyniki decydujące o zdrowiu i życiu człowieka.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • anka(2018-11-27 14:01) Zgłoś naruszenie 634

    O jakim autorytecie nauczyciela mówi Pan Pleśniar?!? O tym , którego już dawno nie ma? Fizyczny pracownik po technikum w wodociągach ma więcej kasy ode mnie ....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • N-el(2018-11-27 14:31) Zgłoś naruszenie 874

    Byłoby dobrze, gdybyście podali prawdziwe zarobki nauczycieli A nie kwoty wzięte z kosmosu. Dziwić się, że później ludzie psioczą i oppwiadają ile to zarabia nauczyciel. Trochę rzetelności Państwo dziennikarze, bo ja w swojej 20 letniej karierze nie spotkałam n-la, który by tyle zarabiał. Poza tym, gdybym miała taką pensję, jak podajecie, to nie myślałabym o strajku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan(2018-11-27 14:53) Zgłoś naruszenie 1877

    Zawód nauczyciela doceniają tylko Ci,którzy pracowali wcześniej w innych miejscach niż szkoła. Mnóstwo wolnego, 18 godzin w tygodniu i przyzwoite zarobki.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • archimedes(2018-11-27 14:56) Zgłoś naruszenie 493

    Niestety, trzeba sięgać w tym kraju do takich metod, bo inaczej zostanie się "dziadem".

    Odpowiedz
  • Pedagog(2018-11-27 16:00) Zgłoś naruszenie 783

    Kontaktowy 3208zl? Hahahahahah może euro? Jeśli chcecie wyślę Wam odcinek mojej wypłaty ;) wraz z nadgodzinami i dodatkami (motywacyjny i wychowawczy). Piszecie o czymś to sprawdzajcie fakty, a nie mity złotozębnej ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Baba dziada(2018-11-27 17:38) Zgłoś naruszenie 186

    W sądach też szykuje się sądny grudzień. Grypa sądowa . To będzie prawdziwy paraliż. Trzeba iść po swoje. Cała budżetówka!

    Odpowiedz
  • joala(2018-11-27 19:18) Zgłoś naruszenie 376

    Nie pójdą, nie pójdą, bo się boją. Raczej myślą, jak by tu wygryźć koleżankę, donieść, podlizać się dyrekcji, wszak wyścig szczurów trwa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Beata(2018-11-27 20:05) Zgłoś naruszenie 342

    Ach,,,,,, ciemny naród to dobry naród, władze mają nauczycieli ,,w nosie,, Policjanci bez zbędnych ceregieli zrobili swoje,nauczyciele wątpię to mocno podzielone środowisko.

    Odpowiedz
  • Niki(2018-11-27 20:24) Zgłoś naruszenie 503

    O czym wy tu piszecie, te stawki mnie rozbawiły. Pracuje jako nauczyciel stażysta i zarabiam na rękę 1700 PLN w Warszawie. Skończyłam 5letnie studia, jak większość studentów ************ dodatkowo w trakcie studiów, żeby mieć lżej w życiu i żeby mieć co wpisać w cv. I co? Po co? Trzeba było podjąć się szkoły zawodowej zrobić jakąś fryzjerkę i na pewno zarabialabym więcej. A teraz czytam że nauczyciel zarabia 2800 zł? Gdzie jest 40%mojej pensji?

    Odpowiedz
  • Gość(2018-11-27 20:44) Zgłoś naruszenie 191

    Dzieci są złe, nauczyciele są źli, rodzice są źli, system jest zły, władza jest zła.... Czy w tym kraju jest jeszcze coś dobrego?

    Odpowiedz
  • Mig(2018-11-27 21:35) Zgłoś naruszenie 445

    Ludzie serio nauczyciele słabo zarabiają, już dawno średnia krajowa zaczyna doganiać place nauczyciela stażysty i kontaktowego, gdyby nie wakacje nikt by w tym zawodzie nie chciał pracować. A 18 h w tygodniu to bujda, w szkole trzeba robić masę innych rzeczy, w domu również. Nie wspomnę o tym, że ciągle szkolenia, kursy i studia są na porządku dziennym i to wymóg. Np. dyrekcja wysyła cię na studia podyplomowe warte 4500 zł za 3 semestry, dopłaca ci kilka stów do tego, po półtorej roku, jak je skończysz dostajesz 1 godzinę dodatkowo zajęć np rewalidację czy inną tego typu do wypłaty wpada ci 80 zł. Super co? Poza tym bębnią o jakiś 14stkach to wogole jest klamstwo, niedawno byłam stazysta, teraz kontraktowy, nigdy niczego takiego nie dostałam. Chętnie zrezygnuje z 18 h pracy w tyg na rzecz 40, ale bez pracy w domu i zebrań szkoleń rad pedagogicznych, wycieczek szkolnych itd. bo za to nikt mi nie płaci, a jak będę 40 h w tyg pracować to proszę o normalna wypłatę.

    Odpowiedz
  • Nauczyviel(2018-11-27 22:01) Zgłoś naruszenie 20

    Nauczyciele już od jakiegoś czasu nie mają poważania i szacunku, idac od góry od władz po rodziców i niekiedy dzieci,więc zwolnienie nicnie zmieni .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja :)(2018-11-27 22:06) Zgłoś naruszenie 40

    Pracuje 14 lat nauczyciel mianowany i 2300 na rękę śmiech. Dlatego zmieniam zawód bo za taka pensję nie wyżywię rodziny. Żałuję że w ogóle zmarnowalem czas na taki zawód. Chociaż lubię swoją pracę.

    Odpowiedz