Potrzebne większe środki dla niepełnosprawnych na uczelniach

autor: Paulina Szewioła02.10.2018, 16:00
Środowisko akademickie uważa, że na realizację niektórych wymogów mogą być potrzebne dodatkowe pieniądze.

Środowisko akademickie uważa, że na realizację niektórych wymogów mogą być potrzebne dodatkowe pieniądze.źródło: ShutterStock

Akademicy są zaniepokojeni projektem rozporządzenia w sprawie sposobu zapewnienia w uczelni bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i kształcenia.

Projekt przygotowany przez resort nauki określa konkretnie, jakie działania musi podejmować i jakimi narzędziami powinien posłużyć się rektor, aby zapewnić w szkole wyższej bezpieczne i higieniczne warunki pracy i kształcenia. Ma on zastąpić obecnie obowiązujące rozporządzenie z 2007 r.

Do projektu uwagi zgłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Zastrzeżenia KRASP budzi w szczególności przepis, zgodnie z którym rektor określa sposób organizowania wydarzeń odbywających się na terenie uczelni niebędących imprezami masowymi. W tym kontekście pojawiła się wątpliwość, czy np. posiedzenia organów kolegialnych szkoły wyższej powinny podlegać oddzielnym regulacjom w zakresie BHP. W ocenie KRASP przepis wymaga uściślenia, ewentualnie należałoby wyłączyć pewne wydarzenia spod rygorów rozporządzenia.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane