statystyki

Potrzebne większe środki dla niepełnosprawnych na uczelniach

autor: Paulina Szewioła02.10.2018, 16:00
Środowisko akademickie uważa, że na realizację niektórych wymogów mogą być potrzebne dodatkowe pieniądze.

Środowisko akademickie uważa, że na realizację niektórych wymogów mogą być potrzebne dodatkowe pieniądze.źródło: ShutterStock

Akademicy są zaniepokojeni projektem rozporządzenia w sprawie sposobu zapewnienia w uczelni bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i kształcenia.

Projekt przygotowany przez resort nauki określa konkretnie, jakie działania musi podejmować i jakimi narzędziami powinien posłużyć się rektor, aby zapewnić w szkole wyższej bezpieczne i higieniczne warunki pracy i kształcenia. Ma on zastąpić obecnie obowiązujące rozporządzenie z 2007 r.

Do projektu uwagi zgłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Zastrzeżenia KRASP budzi w szczególności przepis, zgodnie z którym rektor określa sposób organizowania wydarzeń odbywających się na terenie uczelni niebędących imprezami masowymi. W tym kontekście pojawiła się wątpliwość, czy np. posiedzenia organów kolegialnych szkoły wyższej powinny podlegać oddzielnym regulacjom w zakresie BHP. W ocenie KRASP przepis wymaga uściślenia, ewentualnie należałoby wyłączyć pewne wydarzenia spod rygorów rozporządzenia.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane