Gowin: W 2019 r. fundusz na wynagrodzenia na uczelniach wzrośnie o 7 proc.

30.09.2018, 17:28; Aktualizacja: 30.09.2018, 19:22
Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas uroczystego spotkania rektorów szkół polskich oraz środowiska akademickiego.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas uroczystego spotkania rektorów szkół polskich oraz środowiska akademickiego.źródło: PAP
autor zdjęcia: Piotr Nowak

Konstytucja dla Nauki to krok w kierunku budowy siły polskiej nauki - powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielę podczas centralnej inauguracji roku akademickiego. Szef resortu nauki Jarosław Gowin zapowiedział, że w przyszłym roku fundusz na wynagrodzenia na uczelniach wzrośnie o 7 proc.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • starszy wykładowca(2019-01-07 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Odnośnie podwyżek wynagrodzenia Wśród nauczycieli akademickich nie uwzględniono starszych wykładowców z tytułem magistra tak jakby ta grupa pracowników nie istniała. Od 1 stycznia 2019 będą otrzymywać taką samą wypłatę jak dotychczas ani złotówki więcej a może nawet niektórzy mniej. Wynika z tego, że awans z wykładowcy na starszego wykładowcę NIC nie znaczy. A tyle było przechwałek? A może to kolejna "niedoróbka" legislacyjna.

    Odpowiedz
  • zbulwersowany polityczną profesurą(2019-01-02 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    W ustawie czytamy: członkiem Rady Doskonałości Naukowej może zostać osoba która posiada w dorobku co najmniej 3 artykuły naukowe opublikowane w czasopismach naukowych. Osoba z tak słabym dorobkiem ma oceniać dorobki kandydatów na profesora? Przecież tak słabi naukowcy będą się źle czuli jak profesorami zostaną osoby z dużo lepszym dorobkiem od nich - oni tych lepszych będą odrzucać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane