statystyki

300+ bez wpływu na dodatek mieszkaniowy

autor: Michalina Topolewska27.08.2018, 17:00
Pomoc z programu „Dobry start” przysługuje wszystkim rodzicom, których dzieci 1 września rozpoczynają naukę w szkole, bez względu na jej rodzaj.

Pomoc z programu „Dobry start” przysługuje wszystkim rodzicom, których dzieci 1 września rozpoczynają naukę w szkole, bez względu na jej rodzaj.źródło: ShutterStock

Świadczenie z programu „Dobry start” nie liczy się do dochodu w przypadku osób, które ubiegają się o dofinansowanie do czynszu. Tak wynika z komunikatu przedstawionego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Co do zasady uzyskanie dodatku mieszkaniowego jest uzależnione od spełnienia kryterium dochodowego, które wynosi 175 proc. najniższej emerytury (1802,05 zł) dla osoby samotnej oraz 125 proc. (1287,25 zł) na osobę w rodzinie. Przy obliczaniu jego wysokości brane są pod uwagę dochody otrzymane w ciągu trzech ostatnich miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o dopłatę do czynszu. Po wprowadzeniu świadczenia z rządowego programu „Dobry start”, czyli 300 zł na pokrycie kosztów wyprawki szkolnej, pojawiły się wątpliwości, czy te pieniądze będą się liczyć przy ubieganiu się o dodatek mieszkaniowy.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane