Podwyżki dla wykładowców pod znakiem zapytania. MF może zablokować plany Gowina

autor: Paulina Szewioła01.08.2018, 07:56; Aktualizacja: 01.08.2018, 09:22
Wynagrodzenie profesora – czyli kwota bazowa w rozporządzeniu – będzie wynosiła 6410 zł brutto w 2019 r. (obecnie to 5390 zł). Do tej kwoty będą się odnosiły stypendia dla doktorantów, pensje adiunktów, asystentów czy profesorów uczelni.

Wynagrodzenie profesora – czyli kwota bazowa w rozporządzeniu – będzie wynosiła 6410 zł brutto w 2019 r. (obecnie to 5390 zł). Do tej kwoty będą się odnosiły stypendia dla doktorantów, pensje adiunktów, asystentów czy profesorów uczelni.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów wytyka resortowi nauki brak rzetelnych szacunków dotyczących kosztów wzrostu wynagrodzeń minimalnych nauczycieli akademickich i wstrzymuje się z opinią na temat projektu rozporządzenia

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Jack(2018-08-01 10:25) Zgłoś naruszenie 330

    Tyle lat nauki profesora zwyczajnego i taka pensja :) Ciekawe jak polscy naukowy mają konkurować z zagranicznymi, gdzie pensja profesora to od 5 tys. do 10 tys. euro i praktycznie nieograniczone środki na wyjazdy konferencyjne, własna sekretarka etc...?

    Odpowiedz
  • Jakub(2018-08-01 21:47) Zgłoś naruszenie 190

    Z tej całej niby reformy szkolnictwa wyższego i nauki 2.0 wychodzi przysłowiowy bzik Kowalski. Tak to bywa, a kiedy forsuje się reformę, nie mając przysłowiowego grosza w kieszeni. Ustawa 2.0 to jest finansowe pośmiewisko, gdyż reformujemy sektor wiedzy kraju bezkosztowo. Nie znam takiego drugiego przypadku ani w Europie, ani także na świecie. Bzik Kowalski.

    Odpowiedz
  • profdrhab(2018-08-01 12:49) Zgłoś naruszenie 1825

    im to się akurat nie należy wszelkim profesorom od socjologii, prawa, pedagogiki, zarządzania itd. pieniądze dać na szpitale, na służbę zdrowia, Policji, służbą, urzędnikom, na naukowców z politechnik, z medycznych wydziałów a nie robić kolejnych dr od rzeczy nie potrzebnych jak socjologia, prawo, nauki o biznesie , rodzinie pedagogika itp.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gość(2018-08-05 18:55) Zgłoś naruszenie 160

    Śmiesznie niska kwota 6410 zł brutto dla profesora. Kiedy w Polsce skończy się dziadostwo???

    Odpowiedz
  • gość nauczyciel akademicki(2018-09-04 10:26) Zgłoś naruszenie 130

    Przepraszam ale na uczelniach pracują także nauczyciele z tytułem magistra / dydaktycy/, czy oni nie dostaną podwyżek. Za 2 tys zł netto na miesiąc to chyba trochę przesada, wstyd - więcej zarabiaja sprzątaczki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zbłąkany(2018-08-05 23:34) Zgłoś naruszenie 101

    Te podwyżki (o ile mają być) to od tego października czy dopiero od roku 2019? Kwoty niezbyt szałowe ale dla niektórych jakaś to podwyżka będzie bo teraz zarabiają minimum...

    Odpowiedz