statystyki

Ustawa 2.0 dobra, ale budzi zastrzeżenia

autor: Paulina Szewioła30.01.2018, 07:52; Aktualizacja: 30.01.2018, 08:47
W ubiegłym tygodniu, po blisko czteromiesięcznym etapie przyjmowania uwag do projektu ustawy 2.0, jego zmieniona wersja została oficjalnie zaprezentowana.

W ubiegłym tygodniu, po blisko czteromiesięcznym etapie przyjmowania uwag do projektu ustawy 2.0, jego zmieniona wersja została oficjalnie zaprezentowana.źródło: ShutterStock

Zmodyfikowana wersja projektu ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce jest bardziej przejrzysta i spójna, jednak nadal znajdują się w niej przepisy niejasne i budzące wątpliwości – uważają Obywatele Nauki (ON).

W ubiegłym tygodniu, po blisko czteromiesięcznym etapie przyjmowania uwag do projektu ustawy 2.0, jego zmieniona wersja została oficjalnie zaprezentowana. W zmodyfikowanym akcie ministerstwo poszło na pewne ustępstwa, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowiska naukowego, m.in. Obywateli Nauki.

Za jedną z kluczowych zmian uznają oni wpisanie do projektu rozwiązania, o które od dawna zabiegali. Chodzi o art. 386, w którym zapisano, że nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe mają systematycznie rosnąć – od 1,2 proc. PKB w 2019 r., do 1,8 proc. PKB w 2025 r. W ich ocenie bez tego każda reforma byłaby pozorna.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane