statystyki

Uczeń dostanie elektroniczną legitymację. Jeśli gmina zapłaci

autor: Artur Radwan30.01.2018, 20:00
Resort przekonuje, że wejście w życie przepisów projektowanego rozporządzenia nie spowoduje dodatkowych skutków finansowych dla budżetu państwa.

Resort przekonuje, że wejście w życie przepisów projektowanego rozporządzenia nie spowoduje dodatkowych skutków finansowych dla budżetu państwa.źródło: ShutterStock

Dzieci i młodzież będą mogli korzystać z elektronicznych legitymacji szkolnych. Taką możliwość przewiduje projekt rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Dokument trafił do konsultacji społecznych. W dalszym ciągu będzie można jednocześnie wydawać uczniom i słuchaczom legitymacje papierowe.

Resort w projekcie zmienił wzory legitymacji szkolnych, a także innych dokumentów, tak by uwzględniały one skutki reformy oświatowej, czyli wygaszenie liceów i wydłużenie z 6 do 8 lat nauki w szkole podstawowej. Z tego choćby powodu na nowym wzorze papierowych legitymacji musi być więcej miejsc na szkolną pieczęć.

LEGITYMACJA SZKOLNA WZÓR

LEGITYMACJA SZKOLNA WZÓR

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane