Jak bedzie wyglądać etyczno-moralna ocena nauczycieli

autor: Artur Radwan11.10.2017, 07:33; Aktualizacja: 11.10.2017, 08:26
nauczycielka

Czy nauczyciele powinni być oceniani z moralności i etyki?źródło: ShutterStock

Resort edukacji chce, by od przyszłego roku raz na trzy lata dyrektorzy szkół oceniali poglądy nauczycieli. Pomysł wywołuje wiele emocji. Jego przeciwnicy uważają, że będzie to przepis światopoglądowy, wykorzystywany jako straszak na niepokornych pedagogów. Zwolennicy uważają, że nie da się ocenić pracy nauczyciela w oderwaniu od jego postawy poza szkołą.

Czy nauczyciele powinni być oceniani z moralności i etyki?

Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty

Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

TAK

Chyba każdy dyrektor życzyłby sobie, aby podlegli mu pracownicy zachowywali się moralnie i etycznie wobec siebie, ale też uczniów. Szefowie placówek oświatowych są doświadczonymi menedżerami i wiedzą, jak należy oceniać nauczycieli. Nikt przy tej okazji nie chce nikomu narzucać swojej woli. Dodatkowo przy ocenianiu nauczycieli będzie przecież opracowywany w porozumieniu z radą rodziców, związkami zawodowymi i organem nadzoru pedagogicznego regulamin.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

 • osioł(2017-10-15 18:46) Zgłoś naruszenie 110

  Jak moją moralność ma oceniać moja dyrektorka ,która powinna być na lekcjach a lekcje sie nie odbywają ,tematy są wpisane i bierze za to kase.

  Odpowiedz
 • mat(2017-10-15 17:33) Zgłoś naruszenie 100

  Kto będzie oceniał morale dyrektorów??? Dyrektorzy, aby mogli oceniać innych, sami powinni być moralni i etyczni a różnie z tym bywa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Po pierwsze ....(2017-10-12 14:53) Zgłoś naruszenie 90

  .... primo musi należeć do jedynie słusznej partii a przynajmniej być jej gorącym zwolennikiem, po drugie primo musi mieć kwit od proboszcza, że co niedzielę wrzuca na tacę nie hałasując przy tym, po trzecie primo musi wiedzieć z kim może i musi wypić i komu dać w łapę, po czwarte primo itd itp.

  Odpowiedz
 • koko(2017-10-11 23:26) Zgłoś naruszenie 83

  Najpierw niech prześwietlą dyrektorów szkół-ich moralność (mężów alkocholików, rozbiete małżeństwa, dzieci twoje ,moje, nasze) a dopiero niechCi dyrektorzy osądzają i oceniają moralnie nauczycieli. To zabawa dla Kuratora.

  Odpowiedz
 • anna(2017-10-11 21:41) Zgłoś naruszenie 110

  absurd

  Odpowiedz
 • Tadeusz Toruński(2017-10-11 17:06) Zgłoś naruszenie 164

  NAUCZYCIELE SŁUGUSY RYDZYKA I INNYCH WYZYSKIWACZY SĄ DYREKTORAMI SZKÓŁ I BĘDĄ PRZEŚLADOWAĆ CYWILIZOWANYCH, ROZSĄDNYCH NAUCZYCIELI

  Odpowiedz
 • Krytyk(2017-10-11 11:52) Zgłoś naruszenie 160

  Nauczyciele podobnie jak sędziowie muszą trzymać poziom. Problem w tym, że weryfikujący go sami nie zachowują poziomu. Nie może wyznaczać norm etyczno-moralnych dla innych osoba, która "kupuje" głosy wyborców za dotacje państwowe i posadę w rządzie od największego w Polsce cynika i oszusta, który nagabuje swoje ofiary do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem w sposób charakterystyczny dla sekt. Normy tej sekty nie mogą być normą dla wszystkich.

  Odpowiedz
 • Małgorzata(2017-10-11 10:43) Zgłoś naruszenie 28

  Prawda zawsze sama się obroni. Pokaż co potrafisz, zaimponuj dyrektorowi swoją wiedzą i umiejętnościami. Trudno, nie? jeśli skończyłeś studia tylko katolickie czuć się wolnym człowiekiem?. I Ty chcesz nauczać dzieci?... Tutaj oprócz wiedzy i umiejętności potrzebny jest jeszcze, jasny, nieskażony umysł przyjacielu. Jeśli go masz to nie bój się. No i trzeba pamiętać jeszcze o o talencie , ale to się wypija z mlekiem matki, podobnie jak niezależność. Pozdrawiam przyjacielu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2017-10-11 10:42) Zgłoś naruszenie 411

  Czy może być pozytywnie oceniony pedagog który w Sejmie głosuje za POdniesieniem wieku emerytalnego dla robotników zatrudnionych od 15r zycia , także w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ,w soboty i swieta bez dni zamiennie wolnych jak to za komuny praktykowano, Czy taki POseł jest moralny? jeżeli jako Poseł ziemi Sląskiej i ludzi tu zatrudnionych z etosem pracy miał Ich bronić przed nikczemnością cynicznej POdłej władzy.. Czy ten Gad nie zasłużył na POtepienie? kradnąc Im najpierw 5 lat z wieku emerytalnego pomimo że „Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą-a potem POmógł dołożyć jeszcze 2 lata -obiecując w Ustawie Pomostowej wstecznie działającej rekompensatę ale jak dożyją wieku emerytalnego.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • bb(2017-10-11 09:13) Zgłoś naruszenie 120

  ok ale jesli dyrektorzy sa z nadania PO i sa to ludzie przyjezdni ukladowi i lewi plus lubia sie swobodnie prowadzic to jak taki dyrektor bedzie ocenial prawego katolickiego pedagoga? Taki dyrektor promuje i chetnie zatrudnia lewackich pedagogow i juz ich promuja wyzszymi dotacjami za donosicielstwo mimo ze zwykle maja mniej fakultetow ale takich dyrektor lewy pracownikow promuje a prawy pedagogo musi walczyc jak Kaczynski w sejmie majac cale zaplecze ludzi

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane