statystyki

Szpitale mają kupować tanie leki. NFZ premiuje stosowanie jak najtańszych terapii

autor: Klara Klinger07.08.2018, 07:38; Aktualizacja: 07.08.2018, 08:24
Wprowadzona kilka dni temu zmiana może dotyczyć m.in. leczenia kobiet chorych na raka piersi.

Wprowadzona kilka dni temu zmiana może dotyczyć m.in. leczenia kobiet chorych na raka piersi.źródło: ShutterStock

Dasz pacjentowi tańszy lek, otrzymasz więcej pieniędzy – Narodowy Fundusz Zdrowia motywuje placówki do stosowania jak najmniej kosztownych terapii.


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Cześć (2018-08-07 08:46) Zgłoś naruszenie 120

    Kryterium leczenia ma być wskazanie do danej terapii i jej skuteczność. Idąc po kryterium ceny leczmy wszystkich środkami przeciwbólowymi

    Odpowiedz
  • gad(2018-08-07 10:11) Zgłoś naruszenie 111

    Czyli plebs otrzyma szajs aby szybciej się zeszło..a Pany oczywiście leki najnowszej generacji.....aby długo mogli trwać przy korycie.....

    Odpowiedz
  • ghg(2018-08-07 09:11) Zgłoś naruszenie 91

    Niech te kryteria stosują przy leczeniu rządzących i ich bliskich! A nie podwózka rządową kolumną na badania...

    Odpowiedz
  • wjw(2018-08-07 12:06) Zgłoś naruszenie 80

    Najtaniej to wyjdzie leczenie modlitwą. Po to chyba minister zdrowia zawierzył naród na Jasnej Górze...

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2018-08-07 11:33) Zgłoś naruszenie 81

    Skutek tej dyrektywy? Nie będzie chodziło o skuteczne WYLECZENIE pacjenta, ale o premię dla szpitala!!! "Pacjent wyleczony, to klient stracony" - to dzisiejsza zasada farmacji i etyki lekarskiej.

    Odpowiedz
  • keszet(2018-08-07 10:37) Zgłoś naruszenie 51

    Niestety, leczenie bezpłatne, tzn. w ramach ubezpieczenia, odbywa się w możliwie najekonomiczniejszej formie. I to nie tylko w Polsce, ale chyba na całym świecie. Tak było w komunizmie, tak jest teraz i tak będzie bez względu na ustrój. Różnica w kapitalizmie polega na tym, że jak masz za co, możesz się leczyć ekskluzywniej. Dotyczy to zresztą wszystkich dziedzin życia. I to jest jedyna wyższość kapitalizmu nad komunizmem, bo właśnie to napędza postęp i rozwój ekonomiczny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna z zielonego wzgorza(2018-08-08 03:41) Zgłoś naruszenie 20

    W kraju od dawna brakuje insulin dla diabetykow bo dziala mafia reeksportujaca leki deficytowe za granice/w Polsce sa zbyt tanie/.Niestety Unia Europejska obecnie zajeta jest bardziej cenzura obywateli w sieci i ochrona danych osobowych/szczegolnie przestepcow/.oraz obrona przestarzalych technologicznie i niekonkurencyjnych na rynku firm szczegolnie z sektora MSP

    Odpowiedz
  • Mnbhk(2018-08-07 15:06) Zgłoś naruszenie 21

    Chcą nas mordować! Grunt aby było na pisiewiczy, sukienkowych i wszelkiej maści patologię +!

    Odpowiedz
  • Stolki PLUS(2018-08-08 03:46) Zgłoś naruszenie 10

    Bo program 500 + ma byc zastapiony przez 1000 + wiec przewlekle chorym rencistom kolejny juz raz nie bedzie przyslugiwac zadna realna rewaloryzacja glodowego swiadczenia.

    Odpowiedz