PIT 2013 – jak rozliczyć ulgę na dzieci

autor: Jakub Malczewski28.01.2014, 06:50
PIT

PITźródło: ShutterStock

Podatnicy, którzy wychowują dzieci, mogą skorzystać z tzw. ulgi na dzieci w PIT, dzięki czemu obniżą podatek dochodowy.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Szymski(2014-03-01 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie mam jedno: dochodu z której pozycji w PIT 37 dotyczy te 56000? przychód brutto, to co jest po odliczeniu kosztów uzyskania przychodu czy też dochodu po odliczeniu składek ZUS?
    Jestem na pograniczu i nie mam pojęcia czy przysługuje mi ulga, czy nie.

    Odpowiedz
  • KIKA(2014-03-03 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    A jeżeli mamy 5 dzieci, ale tylko jedno pozostało na utrzymaniu rodziców, jeszcze się uczy?

    Odpowiedz
  • Jolanta(2014-01-29 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    No nic, tylko"robić" dzieci hehe

    Odpowiedz
  • Podatniczka(2014-02-21 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Za ile miesięcy odliczyć można ulgę za dziecko, którę zdało maturę ale nie podjeło dalszej nauki?

    Odpowiedz
  • lordszkot(2014-02-23 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    no to szczurek se odliczy a ja nie bo pensja minimalna z niej mozna ale tylko zdechnać

    Odpowiedz
  • lordszkot(2014-02-23 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    a jeszcze komornik zapomnialem ,łapy zaraz by położył

    Odpowiedz
  • Kasia(2014-02-20 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    To jest skandal i jawna dyskryminacja samotnych rodziców. Łatwiej wychowywać jedno dziecko małżonkom niz jednej osobie a limit wynagrodzenia na osobę zarabiającą w gospodarstwie domowym jest taki sam. Powinno to być proporcjonalnie 2/3 limitu przysługującego małżonkom a nie 50%. Skandal!!! Łatwiej utrzymać dziecko przy dochodach 112 tyś niż 56 na jedno gospodarstwo domowe, gdzie czynsz, i wszelkie zobowiązania trzeba pokryć z jednej pensji. Jak widać lepiej się nie starać iiść po zapomoge do MOPS -u!!!

    Odpowiedz
  • Ola(2014-02-24 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Tak , dokładnie zgadzam się z opinią Kasi- to jest po prostu skandal- osoba samotnie wychowująca dziecko musi utrzymać dom za 56 tys więc jakby dochód na 1 osobę jest 28 tys, w małżeństwie dochód 112 tys. podzielony na 3 osoby wynosi 37,3 tys. więc jakie uzasadnienie jest dla tak własnie obliczonej górnej granicy dochodów dla samotnych rodziców??? To jest naprawdę bardzo niesprawiedliwe i krzywdzące. I to racja że lepiej nie starać zanadto i brać co się da z opieki społecznej!!!

    Odpowiedz
  • mall(2014-02-25 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Skandalem jest to że ludzie specjalnie się nie żenią lub rodzwodzą bo się bardziej opłaca

    Odpowiedz