Emeryci i renciści dostaną dodatek. Ile ZUS przeleje na twoje konto?

autor: Marek Opolski04.03.2016, 07:32; Aktualizacja: 04.03.2016, 10:27
ZUS

Jednorazowy dodatek pieniężny otrzymają osoby, które 29 lutego 2016 r. były uprawnione do jednego ze świadczeń emerytalno-rentowychźródło: ShutterStock

Już w tym miesiącu emeryci i renciści, których świadczenia nie przekraczają 2000 zł, otrzymają jednorazowy dodatek. W zależności od kwoty pobieranej emerytury lub renty wyniesie on od 50 do 400 zł.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Honorowy Dziad.(2016-03-04 17:40) Zgłoś naruszenie 160

    Chcę oddać ZUS moją podwyżkę, a także 50 zł. Dziękuję dobrodziejom za podwyżkę.

    Odpowiedz
  • gość(2016-03-04 13:37) Zgłoś naruszenie 150

    Tytuł niezgodny z prawdą. Powinien brzmieć albo:"Niektórzy emeryci i renciści dostaną jednorazowy dodatek". Albo mieć formę pytania:"Którzy emeryci i renciści otrzymają jednorazowy dodatek?" Obecny tytuł sugeruje, że WSZYSCY emeryci i renciści dostaną dodatek (raczej na stały, co miesiąc przelewany na konto). Wszyscy emeryci i renciści objęci są bardzo niską waloryzacją - 0,24%.

    Odpowiedz
  • drapek(2016-03-05 02:04) Zgłoś naruszenie 114

    Samo oszustwo dla siebie maja wyprawki nawet po kilka tys zł a oni liczą brutto a nie co człowiek dostaje na stół netto jak emeryci mysla ze maja do 1999.50 zł netto to dostaną 50 zł tu figa palcem środkowym rząd pokazuje

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2016-03-04 21:32) Zgłoś naruszenie 70

    Za przepracowane w naszym kraju 50 lat i to na stanowiskach odpowiedzialny gdzie płacony był wysoki podatek od zarobków dostanę w marcu ok 40 groszy to jakiś absurd, teraz jeżeli ZUS będzie wysyłał powiadomienia o korekcie i wyśle kilka set tysięcy druczków i zapłaci setki tysięcy złociszy to są dopiero jaja a na 100% tak będzie nie dziwię się że urzędnicy to są bezmózgi.

    Odpowiedz
  • szczęśliwy emeryt(2016-03-17 14:02) Zgłoś naruszenie 50

    Czy PRL był aż taki okropny? Brak wolności to iluzoryczna sprawa. Jak powiedział psycholog: dla człowieka nie jest ważna wolność w sensie bezwzględnym ale przekonanie że ją się posiada. Tego brakowało. Ale dało się żyć. Wszyscy mieli pracę, milicja ścigała nierobów spod budek z piwem (którzy teraz wyszli na bojowników o wolność), kto chciał ciężej pracować i odkładać na swoją przyszłość to mógł to robić. Dorabiałem ładnych kilka lat tzw. "po godzinach", więc gdy teraz przeszedłem na emeryturę mam te 4000 zł i w du...e dodatki Dudy. To truizm, ale nikt tak nie zadba o przyszłość człowieka tak jak on sam. Ale wielu oczekiwało manny z nieba mimo że od 26 lat wiedzieli jaki bezwzględny jest kapitalizm.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-03-04 18:33) Zgłoś naruszenie 52

    ......ZANIM OBNIŻĄ WIEK EMERYTALNY......... Ustalić max ilość składkowych lat pracy po których bez względu na wiek będzie przysługiwała emerytura ! Czy to będzie 50, 45 czy 40 lat zostawiam Ustawodawcy ale to jest sprawiedliwy priorytet. i tylko wg tego najpoierw płacic!

    Odpowiedz
  • arytmetyka(2016-03-09 08:32) Zgłoś naruszenie 51

    W przykładzie nr 3 kwota netto sie nie zgadza,poniewaz przy kwocie brutto 1650zł netto wynosi około 1200zł a nie 850zł.Jak nie umiecie liczyc to idzcie do szkoły.Nikt z emerytów nie płaci podatku w kwocie która jest połowa kwoty brutto.skąd takie wyliczenie ?chyba wszystko tak podajecie pi razy sufit.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2016-03-05 19:30) Zgłoś naruszenie 41

    A ja liczę na ok. 9 zł na rękę. To i tak dużo jeśli podwyżka ma wyniesć 0,24%

    Odpowiedz