statystyki

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać emeryturę minimalną

autor: Bożena Wiktorowska15.04.2013, 07:07; Aktualizacja: 15.04.2013, 12:20
  • Wyślij
  • Drukuj

Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać minimalną emeryturę.

reklama


Pracownica jednej z firm sprzątających w tym roku osiągnie wiek emerytalny. Planuje złożyć wniosek o świadczenie, ale ma wątpliwości, czy ZUS je przyzna, bo łącznie przepracowała zaledwie 17 lat. Dodatkowo przez trzy lata opiekowała się dziećmi. W sumie więc może udowodnić tylko 20 lat ubezpieczeniowych. Natomiast jej kolega z pracy otrzymał z ZUS emeryturę, przedstawiając dokumenty potwierdzające pracę przez 25 lat. Czy otrzyma pieniądze?


Pozostało jeszcze 94% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 20

  • 1: Ben z IP: 88.220.108.* (2013-05-17 16:29)

    Do Lemaka poz 3. Przed odejściem na emeryturę gdy wystąpiłem do jednego z zakładów o wydanie druku RP7 otrzymałem odpowiedż że dokumentacja płacowa została zniszczona zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami natomiast z innych zakładów nawet z lat wcześniejszych druk RP7 otrzymałem. Ale z tych z których nie było druku RP7 ludzie zostali poszkodowani bo moim przypadku była to praca w delegacji i na akord.

  • 2: xyz z IP: 79.189.81.* (2013-04-26 11:18)

    KLAKIER - durniu wyłącz się.

  • 3: tak z IP: 91.232.175.* (2013-04-25 10:03)

    jakie społeczeństwo takie rządy - to się moi mili wszystko zazębia

  • 4: emeryt z IP: 31.182.180.* (2013-04-20 11:24)

    To parafianka suchocka kazała zniszczyć dowody pracy ludzi, żeby zrobić dobrze klerowi !!! W nagrodę jest ambasadorem w Watykanie !!! Wszystkie solidarnuchy i czarne szarlatany to najgorsza SWOŁOCZ świata !!!

  • 5: cd z IP: 87.205.100.* (2013-04-19 17:03)

    Tylko 25% zatrudnionych i płacących składki rentowe i emerytalne dożywa emerytur- gdzie ich pieniądze?

  • 6: potbu z IP: 80.48.128.* (2013-04-17 15:34)

    jak się zlikwiduje gazety i książki to wtedy i w internecie będzie wszystko płatne ,mi się wydaje że może tak być bo teraz już wszystkiego nie można przeczytać,dlaczego

  • 7: nie-emeryt 44lata pracy z IP: 193.242.143.* (2013-04-16 21:42)

    to z czasów komuny mam wpisy w legitymacji ubezpieczeniowej za które dzisiaj sie modlę ze mi zostały lata Wałęsowych przemian niech się w piekle smaży a nie pokazuje jako człowiek sukcesu za ludzkie krzywdy na klapie marynarki z uśmiechem na twarzy nieludzkiego kapitalizmu XXIw.

  • 8: Emeryt z IP: 88.220.108.* (2013-04-16 12:56)

    Do zpj poz 10.O ile nie wiesz to właśnie Ty nie wprowadzaj ludzi w błąd bo posiadam pisma z zakładów pracy w których pracowałem w latach 70 i odchodząc na emeryturę po 46 latach pracy potrzebne mi były zarobki z tamtych lat. Takich dokumentów nikt mi nie wystawił tylko otrzymałem z archiwum pismo że nie są w stanie wystawić mi zarobków ponieważ zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami dokumentacja płacowa została zniszczona. Dobrze że miałem świadectwo pracy i wpisy w książeczce ubezpieczeniowej bo świadectwo pracy mi zakwestionowano z powody nieczytelnego podpisu.Natomiast w książeczce podpis był czytelny.

  • 9: 63/48 z IP: 77.89.115.* (2013-04-16 12:15)

    zgadzam sie z wypowiedzia 5 .PODWYZSZA SIE WIEK EMERYTALNY OBYWATELI KTORZY MAJA STAZ PRACY POWYZEJ 45 LAT CZYLI W WIEKU 65 LAT + 50 LAT PRACY TAKIE OSOBY NIE OTRZYMAJA CALKOWITEJ EMERYTURY ALE PRZEZ KILKA MIESIECY W ZALEZNOSCI OD DATY URODZDENIA EMERYTURA CZESCIOWA A DOPIERO POZNIEJ EMERYTURA PELNA. TAKIE ANOMALIA INE WYSTEPUJA W ZADNYCH INNYCH PANSTWACH UE.PONIEWAZ EMERYTURY UZALEZNIONE SA NIE TYLKO OD WIEKU ALE I OS PRZEPRACOWANYCH LAT PRACY CZYLI EMERYTURA ZA STAZ PRACY BEZ WZGLEDU NA WIEK

  • 10: Neron z IP: 77.254.149.* (2013-04-15 21:38)

    I po co była ta pseudodemokracja i wolność Garstka cwaniaków się uwłaszczyła i śmieją się z reszty matołków . Wszystko dzięki solidarnościowej bandzie.

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie